Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kamera cofania Scenic III Megane III


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co sprawdziłem u siebie na stole jeśli NAVI nie ma wgranej konfiguracji z kamerą to nie aktywuje się wejście video.

Prosty test. Wystarczy taki wyświetlacz z systemu cofania podłączyć do auta które nigdy kamery nie miało i również się przełączy. Reaguje na konkretna ramkę CAN która "biega" cały czas w systemie.

Ważne jest to co _Cinias napisał. Nie wystarczy aktywować wejścia, trzeba pamiętać aby je dezaktywować drugą ramka na magistrali.

Swoja drogą nawet myślałem aby zrobić taki prosty tester i chodzić po giełdzie szukając odpowiedniego wyświetlacza :D

P.S Ciekawostka mam taki wyświetlacz któremu udało się wgrać konfigurację "system z kamerą" pomimo iż nie ma on na PCB układów multipleksera video - efektem jest czarny obraz. Procesor w nawigacji przełączy wejście ale na tym wejściu już nie dostanie sygnału.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robgold konfiguracja navi to nie problem - przećwiczyłem w każdą stronę mogę ustawić każdy wyświetlacz w jakim aucie i jak ma dziłać czy w Megane czy w Scenic

Navi nie przełączy się jak nie ma modułu kamery, bez modułu dłużej się uruchamia bo szuka komunikacji z modułem , ramki wysyła moduł do navi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cinias_ u mnie na stole po wysłaniu ramki CAN wejście uruchamia natychmiastowo. Zaznaczam, że nie mam modułu kamery cofania a jedynie uC z CAN na PCB własnej roboty + sniffer CAN'owy.

Czym ustawiasz wyświetlacz tym magic toolem do Renault czy CLIPem ? :D

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Commanderem

Masz ramkę zlogowaną do przełączenia ?

Myślałem o zrobieniu urządzenia które wyśle ramkę can do navi w przypadku jak włączymy wsteczny czyli odbiór ramki wstecznego lub poprostu jak pojawi się + na wstecznym

Kamerkę można podłączyć obojętnie jaką, ja testowałem z zwykłą kamerą video

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma zlogowaną ramkę.

Być może w grę wchodzi specyfika mojego auta testowego (czyli mojego własnego) :D

Ja mam automat EDC i tam bardzo dużo komunikatów obrabia już sam sterownik skrzyni przez co na takim zwykłym aucie z ręczna skrzynia cały ten "zestaw" informacji może nie pojawiać się na magistrali.

Niestety dołożenie brakującej ramki w systemie nie jest problemem...problem to jeśli ta ramka już "lata" z innymi wartościami a my ją chcemy podmienić.

Chętnie bym od kogoś pożyczył lub kupił taki moduł kamery na testy.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran się przełączy natomiast nie mam fizycznie muliptexera video na PCB swojego wyświetlacza przez co dostaje czarny ekran.

Rozważałem zamówić sample samego ADV'a tylko jak znam życie to okaże się, że brakuje jeszcze jakiś regulatorów napięcia, dodatkowych scalaków i finalnie łatwiej będzie całą płytę z nowego LCD zdobyć niż modernizować obecną.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat ruszył . Cinek nie mierzyłem ramek bo nie mam czym :D.Czekając na rozwój tematu troszeczkę poszedłem

,, na łatwiznę " i kupiłem lusterko i kamerę od mitsubishi outlandera ..pomalowałem , puściłem instalacje , stare lusterko wykorzystałem jako część podstawki pod uchwyt / wytoczyłem i wkleiłem na distal w otwór nowego /.Kamerka jest rewelacyjna szczególnie w nocy..wyświetlacz..mały , więc nadal jestem zainteresowany tym tematem.Dziwi mnie jednak to dlaczego nikt nie chce iść na skróty.Skoro sygnał analogowy można podpiąć pod układ / patrz post 87 i 88 / to po co idziecie w koszty i próbujecie to rozbudować do symulatora ramki , zamiany analogu na CAN itd.Może nie mam racji ..ale może ktoś sprawdzi czy można podmienić sygnał video z nóżki 19 stej układu ADV7180 i co pokaże się na ekranie :angry:

Parę zdjęć z dzisiejszego pobytu w garażu:

post-1723-0-77476500-1399221567_thumb.jpg post-1723-0-03497800-1399221599_thumb.jpg post-1723-0-26502300-1399221609_thumb.jpg post-1723-0-39269600-1399221628_thumb.jpg post-1723-0-09781700-1399221642_thumb.jpg post-1723-0-49044300-1399221655_thumb.jpgpost-1723-0-71815800-1399221666_thumb.jpg post-1723-0-86793600-1399221687_thumb.jpg

Edytowane przez andrzejm36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cinek..a może zamiast przełączać wystarczy podmienić :D.Pisze o nóżce 19 stej , nie mierzyłem oscyloskopem bo na stole nie uruchomię nawigacji bez canu..a biegać z oscyloskopem do auta i tam coś pomierzyć... nie bardzo to widzę.Zrobić prosty przełącznik wideo , wprowadzić sygnał z nawigacji idący na tą 19 stą nogę i podmieniać go z sygnałem kamery..koszt 5 pln. Nie przełączać wejścia układu ADV7180 ale podawany mu sygnał :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jak navi ma aktywną opcje kamery cofania to reaguje tylko i wyłącznie na włącznie wstecznego?

 

Z tego co

Ekran się przełączy natomiast nie mam fizycznie muliptexera video na PCB swojego wyświetlacza przez co dostaje czarny ekran.

To znaczy że nie na każdej nawigacji uda się uruchomić kamerę cofania? Lipa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te 3 sztuki to live czy zwykłe??

Jeśli się nie uda generować bramek, to rozwiązaniem będzie moduł kamery cofania i do niego podłączony switch, którym będziemy sterować źródłem z obrazu albo z kamery albo z odtwarzacza multimedialnego a dźwięk pod AUX. Prosta sprawa. Nic tylko szukać sterownika i wiązki :D

 

Moduł kamery cofanie ma zapisany jakiś VIN??

Edytowane przez Woytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!