Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wysokie spalanie


mateuszj87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przeglądałem forum ale niestety nie znalazłem odpowiedniego tematu wyjaśniającego mój problem.

Chciałbym się dowiedzieć co może mieć wpływ na wysokie spalanie w moim Scenicu. Komputer średnie spalanie pokazuje 10,5 litra. Wydaje mi się że to trochę za dużo. Wymieniłem świece jakiś 1000km. temu, cewkę zapłonową na drugim cylindrze bo padła. Rozrząd wymieniony ok 4tyś km. temu. W miarę oszczędna jazda, tankuje cały czas na tej samej stacji, 90% tras robię po mieście, bardzo rzadko klimatyzacja, a spalanie wyjątkowo wysokie.

Proszę o pomoc co może być przyczyną.

Pozdrawiam.

 

Dodam że w listopadzie został wymieniony czujnik położenia wału korbowego.

Edytowane przez mateuszj87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer średnie spalanie pokazuje 10,5 litra.

Nie wiem jak to wygląda w scenicu, czy wskazania kompa pokładowego pokrywają się z faktycznymi wynikami, liczonymi od tanowania do tankowania do pełna. U mnie w megance przed zagazowaniem pokrywało się to z dokładnością +/-0.2l/100, ale już w corolli wynik z kompa pokładowego zyje we własnym świecie i nijak nie miał się do faktycznego spalania. Co do wyniku to porównując go do mojej meganki 6.2 l/100 przed zagazowaniem i silnik tylko poj 1.4, to wynik 10.5 l/100 wydaje mi się lekko za wysoki. Ja w tym wypadku w pierwszej kolejności sprawdziłbym jak pracuje sonda lambda przed katalizatorem, bo w zasadzie to ona kontroluje i pośrednio wpływa na to czy mieszanka paliwowo-powietrzna jest optymalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gimak weź pod uwagę, że ostatni był cały miesiąc z temperaturą poniżej zera i to bardzo. Więc spalanie rzędu 10,5l jest realne na krótkich odcinakach w mieście (do 10km) i częstym odpalaniu. Moja meganka jak nie odpalam jej z rana przy skrobaniu szyb pali około 8,5l/100km według kompa a jak skrobię szyby na odpalonym to spalanie dochodzi do 9,5l/100km. I jeżdżę tą samą trasą i widzę, że temperatura silnika dochodzi do temperatury roboczej po przejechaniu około 5-6km przy temperaturze -10st.C. Jak jest temperatura na plusie to silnik nagrzewa się do temp. roboczej po przejechaniu ok. 2-3km.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieście przy temp minus 10 stopni spalanie 6,5 l/100 km, a najgorzej jest to temp silnika zaczyna p[odnosić po 3 km ale zatrzymuje przy 1 krewski, tylko na światłach z trudem dochodzi do 1,5 Kretki a podczas jazdy spada do jednej Kretki i nie ma znaczenia czy włączone ogrzewanie czy bez. Jak temp jest powyżej 5 stopni to krekta jest przy 1,5 a latem jest na drugim Kretki. Więc nie wiem czy wina termostatu czy czujnika temp.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 - logika wypowiedzi

Ciekawy masz licznik, że temp pokazuje Ci kredkami. Pewnie kolorowymi?

:)

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!