Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

scenic czy grand scenic


seba99994

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, powoli zaczynam rozglądać się za nowym autem. Padło na Renault Scenic II/grand. I teraz sam już nie wiem, choć po głowie bLakają sie jeszcz toyota rav4 i peugeot 407. Auto będę kupował za kilka miesięcy więc pomyśalem, że już czas zasięgnąć opini na temat tych marek czy modeli. Swoją Renie znam i poradziłem sobie z brakiem mocy czy z padającą elektryką ale nadal nie mam pewności na co sie zdecydować. Może Forumowicze, posiadacze tych aut podpowiedzą, lub chociaż nakierują na odpowiednie tory. Z gory dzięki za opinie i jakieś podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to scenic II normalny, przedłużany jest mi zbędny.... A jakie są Twoje priorytety i preferencje??

Na to musisz sam sobie odpowiedzieć i nic tu nasze porady nie pomogą. No chyba, że jeszcze (jak ktoś w innym temacie napisał) zapytasz wróżbity Macieja, to chyba ten wypełniacz nocnej przerwy w programie TVN, TVN7.

Pomocne też może być przeczytanie kilkudziesięciu podobnych tematów w dziale zakup, czy nawet off top, gdzie pytano "Jeśli nie Renault to co?"

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przeprasza, że nie trafilem w dział i proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce tego tematu. A wątki to czytam choć by nawet na innch forach. Tu jedni chwalą a inni odradzają, a gdzieś indziej odwrotnie. Nawet w rodzinie mam dwa przykłady gdzie zakup Reni nie był trafny. Ja już do swojej to już mam chyba sentyment i może dlatego krąże wokół Scenica. Jeżdzilem nim do Chorwacji i do Włoch i mnie nie zawiódł. Może i .... sam juz niewiem czego to szukać, każdy ma swoją opinie, ja jakoś nie moge znaleść czegoś, czego mogłbym się trzymać i czepić. Te auta jakoś mi podchodzą, może jakieś jazdy próbne i bedzie się już czego chwycić. Dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał gojgien, wszystko zależy od Twoich potrzeb. W moim przypadku, Grand był potrzebny, jest 7-io osobowy a ja często jeżdżę w składzie 6 osób. Dodatkowo gdy wyciągnę tylne fotele to mam dostawczka i łóżko podczas wypraw wędkarskich.

Co do marki to powiem krótko, w każdym przypadku można trafić na rzęcha który z zewnątrz będzie prawdziwym cukiereczkiem a w środku, wielką kupa złomu. Dobrze, że czas Cię nie nagli i możesz na szukanie auta przeznaczyć trochę czasu. Rozsądne wydaje się przymierzyć do krótkiego i długiego modelu, sprawdzenia wszystkiego za i przeciw, po czym decyzji jakiego kupisz :lol:

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam i krótkiego i długiego (ale pięciomiejscowego) Scenika II. Każdy ma swoje wady i zalety. W krótkiego w wakacje udało się zapakować w 4 dorosłe osoby oraz 4 letnie dziecko z bagażami na 2 tygodnie, ale ładunek był już do dachu. W długim spokojnie mieściliśmy się w 3 dorosłe osoby i dziecko (5,5 roku) na 1,5 tygodniowy wyjazd na narty (więc dużo ciuchów, butów, narty, sanki, taca plastikowa do zjeżdżania, snowboard-to na dachu w boxie), a w ostatnie wakacje 2 dorosłych+2 dzieci z bagażem na 3 tygodnie (wyjazd letni ale z wózkiem typu parasolka, masą zabawek do piasku i nie tylko, parawany, namioty plażowe, własna pościel, łóżeczko turystyczne z materacem, gary, słoiki dla młodego itp część w boxie na dachu a reszta na maksa w bagażniku za siatką zabezpieczającą więc też do dachu). Ogólnie długi ma sporo wiekszy potencjał przestrzenny, nieporównywalny z krótkim. Dodatkowo niby drobna różnica: krótki ma półkę a długi roletę nad bagażnikiem. Jak ładujesz to dachu to roleta wygodniejsza, jak nie to półka. Ale jak masz półkę a w trakcie wyjazdu okazuje się że klamotów przybyło to co z nią zrobić? :lol: Zasadniczo to chciałem długiego od zawsze ale początkowo miałem środki tylko na krótkiego, jak drugi bąbel był juz w drodze zapadła decyzja o zmianie SI na GS II i to był super wybór.

 

W codziennym użytkowaniu różnicy w rozmiarze (23,3 cm.) się nie zauważa, czuć że GS jest trochę cięższy, wydaje mi sie że lepiej się prowadzi od krótkiego przez dłuższy rozstaw osi (51 mm.) ale calkiem możliwe że to tylko autosugestia :). GS jest bardziej "majestatyczny" podczas jazdy (mniej podskakuje), w trasie mniej mnie to męczy. Jedyny minus to nienajlepsza widoczność do tyłu, ale coś za coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja powiem tylko z perspektywy osoby która nie miala nigdy żadnego Scenika, ze bardzo mi sie podoba GS2 i byc moze jeśli bede mial taką potrzebe to zakupie owego. Wg.mnie jest poprostu ładniejszy... A po za wyglądem i rozmarami to przeciez to samo auto o zwykly scenic.

 

Dodam ze jeździlem kiedys Citroenem C4 Picasso (wersja 7 osobowa) no i tez naprawde fajne autko. Zwlaszcza przednia przedluzana szyba to niezły bajer.... Ale chyba drozszy od GS2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!