Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Podepnę się do tematu żeby nie zakładać nowego.

Czy ktoś z was zmieniał tunel środkowy na ten z podłokietnikiem?

Czy jest to prosta operacja?

Z jakich modeli pasują tunele do hatchbacka? Kombi? Coupe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wczoraj ściągałem, bo strasznie skrzypiał. Samo obicie jest na 5 lub 6 zatrzaskach dookoła, ściąganie trzeba zacząć od przodu podłokietnika. Wystarczy chwycić dwiema rękami w okolicach zamka, jedną za dolny plastik a drugą za tę część z tkaniną i rozewrzeć złączone ze sobą dwie części klapki. Zaczepy puszczają dość łatwo i nie trzeba zbyt dużej siły. Najciężej trzymał jeden po stronie kierowcy, mniej więcej po środku podłokietnika i nie chciał się odpiąć. Puścił po pociągnięciu na tzw. "chama" ale spokojnie, nic się nie połamało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Widzę, że ten wątek ma dobrą passę "na podpinanie" pytań związanych z tunelem środkowym.

Zatem i ja wrzucę swoje pytanko: Koledzy czy orientujecie się co trzeba dokupić i czy da się łatwo zamontować zestaw kratek nawiewowych w miejscu tego otwartego schowka z tyłu tunelu z podłokietnikiem do kombi MIII.

Może ktoś podrzuci manuala jak to zmontować.

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jak masz zwykły ręczny to operacja jest niewykonalna. Jak przeglądam aukcje to chyba tylko meganki z elektrycznym ręcznym mają nawiew na tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

Dzięki za info - przemyślałem to i faktycznie żelastwo mechanicznego ręcznego wypełnia prawie cały prześwit, który jest potrzebny do poprowadzenia kanałów nawiewnych. W tej sytuacji trzeba cieszyć się ze schowka :!:

Regulamin pkt. 5.13 – cytowanie

Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim. damiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ponawiam swoje pytanie, czy ktoś z was orientuje się czy podłokietnik z np coupe będzie pasował do HB? Ta część tapicerki "na oko" wydaje się być niezmienna we wszystkich modelach, ale nie chciałbym sie rozczarować.

 

Ewentualnie czy w serwisie będą mi w stanie odpowiedzieć na to pytanie?

 

Dodano: 29 lis 2013 - 00:28

Niestety nikt nie podpowiedział mi czy tunel z podłokietnikiem od coupe będzie pasował do zwykłego HB więc zmuszony byłem zaryzykować i kupiłem taki tunel. Wymiana okazała się banalnie prosta, którą bez większej wiedzy wykonałem sam w godzinę. Okazało się, że pasował bez problemu, jedyny problem to nie pasujący mieszek hamulca ręcznego. Ten z tunela płaskiego (bez podłokietnika) jest dłuższy/większy więc jeżeli ktoś z was planuje wymianę to niech od razu kupuje tunel z mieszkiem.

 

Kupiłem podłokietnik bez tylnego schowka i chętnie kupiłbym coś takiego od kogoś komu zbywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Peen zastanawiająca jest sytuacja, że rozbiórkowe tunele środkowe z podłokietnikiem są oferowane bez tylnej ścianki ze schowkiem!

Jakoś ze dwa lata temu sam się wpuściłem w taki kanał na alle - gość zlał moje zaczepki, że sprzedał mi niekompletny tunel (zdjęcia w aukcji były tak chytrze porobione, że na żadnym tego "tyłka" nie było widać) i ani prośba o przyjęcie zwrotu ani spór formalny do niczego nie doprowadziły.

Być może na nic Ci się nie przyda moja informacja (pisałeś swój post przeszło 3 miechy temu) ale zakup brakującego elementu - "tyłka" jedynie w ASO a koszt coś koło 3 stów, mieszek na dzwignię ręcznego wraz z odpowiedniego kształtu plastikiem - kosmos 200zł. Razem 5 stów plus zakup samego tunelu (strzelam, że wybuliłeś ze 2 stówy) czyli całość jak mawiała jedna z moich koleżanek "miażdży jaja".

Reasumując jak ktoś potrzebuje to mam i sprzedam w promocji za 100zł tunel z podłokietnikiem bez "tyłka" i mieszka na dźwignię ręcznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychos kupiłem taki tunel właśnie bez tylniego schowka za 120 zł ze skórzanym podlokietnikiem więc tragedii nie ma. Również nie miałem tego tylniego schowka, ale jak wspomniał poprzednik można już kupić za 60 zł z kosztami przesyłki. Do tego dochodzi jeszcze zmiana mieszka hamulca ręcznego. Całość może się zamknąć w 300 zł i moim zdaniem warto bo wygoda podczas jazdy dużo lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

no skoro z rozbiórek pojawiły się "tyłki" i ceny ludzkie to jasne, że warto zamienić to flotowe g...o, na którym ani ręki oprzeć ani tym bardziej oka zawiesić ;-)

Cóż ja swój wynalazek chyba wystawię na tablicę, alle i co tam jeszcze się da a dodatkowo naturalnie jeżeli ktoś z naszego grona poszukuje dla siebie to chętnie pomogę i oddam drogą sprzedaży :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!