Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przyciemnianie, oklejanie lamp


Gość fabiang86

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fabiang86

witam jestem szczesliwym posiadaczem czarnego megane grandtour i zastanawiam sie nad oklejeniem czasna folia do lamp tylnich lamp. widzialem kiedys na autostradzie audi a4 kombi wlasnie czarne mial oklejone czarna folia lampy ze jak jechal to widac bylo tylko ledy w lampach. co sadzicie o oklejeniu w megane grandtour? ja myslalem zeby okleic to co jest czerwone a kulko gdzie jest kierunek i lampa cofania zostawic... co wy na to

widzialem tez ze ludzie oklejaja przednie lampy i ciekawe jestem czy to jakos nie wplywa na jakosc swiecenia lamp

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki i 5.7 - ortografia i logika wypowiedzi

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem wielokrotnie, lampy zewnętrzne nie są dla ciebie ale innych użytkowników drogi, każda przeróbka pogarszająca ich sprawność jest naruszeniem homologacji (to z racji przepisów jest niedozwolone) Pogorszenie ich widoczności jest także i z praktycznego punktu widzenia niedopuszczalne. Nie będziesz mógł mieć pretensji jak ktoś Ci w bagażniku zaparkuje. Dodatkowo to Ty będziesz za to odpowiedzialny i pokrywasz koszty remontu auta które w ciebie wjedzie.

Mnie w tym przeraża tylko jedno.. prawdopodobieństwo że to ja się za Tobą znajdę, no chyba że rada miasta Rybnika wprowadzi paszporty i specjalne zezwolenia na wjazd do Rybnika dla tych z SWD na tablicach rejestracyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fabiang86

pytam o opiniej wizualna a nie jak kolega jezdzi jak ... rybnicki ksiaze. nie wiedzialem ze w rybniku jezdza sami idealni kierowcy

 

Dodano: 24 lut 2013 - 22:39

Mnie w tym przeraża tylko jedno.. prawdopodobieństwo że to ja się za Tobą znajdę, no chyba że rada miasta Rybnika wprowadzi paszporty i specjalne zezwolenia na wjazd do Rybnika dla tych z SWD na tablicach rejestracyjnych.

http://www.youtube.com/watch?v=u-Vp71OVz3U

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki i 5.10 - Caps Lock

Dodatkowo pkt.5.3

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam o opiniej wizualna

Jeśli szykujesz auto na wystawę, to możesz sobie i smołą te lampy zamalować, jak na drogę publiczną to jest to przepisami regulowane.

Co do filmiku to fajny...to twoje motto??

Z dotychczasowych postów i ich wyglądu śmiem wnioskować że tak.

Niestety o jednego smigola na tym forum za dużo.

Załatwiłeś sobie kontrolę wypowiedzi przed ich publikacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oklejeniem czasna folia do lamp tylnich lamp.

Jest to niezgodne z przepisami jak to wyżej już zostało napisane, za takie coś możesz pozbyć się dowodu rejestracyjnego, takie oklejone lampy tracą homologację.

 

PS

Każdy ma prawo do swojego zdania, czy Ci się to podoba czy nie. Forum służy do wymiany informacji, poglądów i opinii, a nie osobistych wjazdów. Nikt Ci nie zabrania pisania tutaj, ale jeśli kolejne posty będą miały podobną formę jak Twoje powyższe, to jedynie potwierdzisz fakt, iż jesteś osobą, z którą nie warto wdawać się w dyskusję.

Także zachęcam do pohamowania swojego temperamentu i pisania na temat, bez używania epitetów skierowanych w stronę innych osób czy grup.

 

Polecam zapoznanie się z regulaminem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem szczesliwym posiadaczem czarnego megane grandtour i zastanawiam sie nad oklejeniem czasna folia do lamp tylnich lamp. widzialem kiedys na autostradzie audi a4 kombi wlasnie czarne mial oklejone czarna folia lampy ze jak jechal to widac bylo tylko ledy w lampach. co sadzicie o oklejeniu w megane grandtour?

Dwie sprawy. Po pierwsze podczas spotkania z policja na drodze tracisz dowód rejestracyjny i wbijasz się w koszty lawety, po drugie auto nie przejdzie przeglądu bo lampy nie mają homologacji na zaciemnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mam oklejone lampy tylne i ich poziom jasności przy włączeniu jest taki sam jak bez folii, różnicę widać tylko gdy auto stoi zgaszone, policja nic z tym nie robi jak to widzi bo jak wspomniałem jak mam włączone światła nie widać żadnej różnicy. Ale warunek jeden musi to być folia do lamp, a nie jakaś inna bo one nie przepuszczają światła, a ta do lamp owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie ma to żadnego znaczenia, że przy włączonych światłach natężenie światła jest takie jak w oryginale (btw. czym je mierzyłeś - na oko?). Lampy oklejone - brak homologacji - proste!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!