Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Aha, to chyba że tak. Niestety... ja ostatnio o kilka rzeczy (różnych) też się musiałem upominać - dobrze wiedzieć, jak reaguje na to Renault Polska.

 

konwil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj byłem w serwisie na naprawie spojlera, okazało się że nie ma możliwości naprawy, gdyż ma uszkodzone zaczepy.Tylko wymiana. Powiedziano mi że jak przywioze im drugi to mi zrobią, tylko że nowy kosztuje 800 a używka 700. Powiedział że nic nie może zrobić takie ma wytyczne, zasugerował napisać do Renault Polska. W tej chwili jeżdże bez spojlera, gdyż dalsze użutkowanie zagrażało bezpieczeństwu.Naprawiają te co się nie zdążyły zepsuć, a jak juz się zepsuł to nie ich sprawa. Co robić panowie ?

 

Zapomniałem dopisać,że załapałem się jeszcze na program przeprogramowania komputera pod kontem wtrysków, ponoc ma mniej palić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też miał uszkodzone zaczepy a do tego jeszcze było widać ślady samodzielnego klejenia (które też puściło). Pan tylko zapytał się czy sam spoiler jest ok i bez problemu zrobili w ramach akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://francuskie.pl/renault-megane-ii-grandtour-do-serwisu

 

Czy ta akcja jest rowniez wazna w innych krajach? Mojego VIN nie ma tutaj, bo auto zakupilem w Holandii ale teraz juz nie mieszkam tam i nie wiem czy moge pojechac na wymiane/klejenie do Niemiec albo Belgii...

Gdzie znalezc taka informacje?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do najbliższego serwisu i zapytaj. Ja swoje autko mam sprowadzone z Włoch w 2011r. Dzisiaj dzwoniłem do serwisu ANABO w Zielonej Górze. Podałem VIN i okazało się, że auto objęte jest akcją (na liście też nie ma mojego VINu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatecznie napisałem pismo do Renault Polska. Choć napisali mi, że nie mogą oddać mi pieniędzy, które zapłaciłem za nowy daszek (minęło już sporo czasu od tamtej faktury), to w ramach "gestu handlowego" zwrócili mi pieniądze za ostatnią fakturę, którą zapłaciłem w ASO - czyli prawie 700 zł <piwko> Jestem zaskoczony do tej pory, nie spodziewałem się takiego rozwiązania sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mi niestety urwał się daszek, w serwisie Keller'a w Gliwicach napisali że skoro odpadł to nie obejmuje mnie ta akcja, jednak po telefonie do Renault Polska przyjeli zgłoszenie i oddzwonili wczoraj że pokryją mi 50% naprawy lepsze to niż nic. Nie rozumiem tylko dlaczego,nie mieli by tego zrobić za darmo,skoro dobrze wiedzą że jest to wada konstrukcyjna i przez to jest możliwe odpadnięcie daszka,już nie mówiąc o konsekwencjach gdy nam to odpadnie a za nami jedzie auto. Chyba przejdę się do rzecznika praw konsumenta bo i tak mi nie pasuje za to płacić. Co o tym myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei jestem już po rozmowach z Renault Polska, federacją konsumentów, prawnikiem i UOKiK.

Generalnie konkluzja jest taka, że trzeba z tym wystąpic na drogę sądową lub/i poprosić o interwencję w TVN.

Pani prawnik z którą rozmawiałem podała mi nawet nr telefonu do dziennikarza TVN z sugestią aby poprosić o pomoc bo wg niej kwalifikuje się to do nieodpłatnej naprawy na koszt producenta.

Można jeszcze poinformowac Europejskie Centrum Konsumenckie i tam też poprosić o pomoc.

Ja chwilowo nie miałem głowy ale powracam do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja straciłem daszek jadąc nad nasze morze (zostało 5 zaczepów reszta poleciała w siną dallll), po powrocie kontakt z ASO w Bielsku-Białej i Renault Polska w W-wie w efekcie decyzja o pokryciu 50% kosztów, nie mało bo 630 złotych w tym: nowy daszek w kolorze, doklejony dodatkowymi zaczepami i gwarancja na rok, wszystko w niespełna dwa tygodnie. Nie jestem fanem ASO ale myślę, że oferta nie była zła. Na alledrogo uszkodzony daszek około 400 zł, podbajerowany do malowania około 700zł.

Z tego co się dowiedziałem to przyjeżdżając do ASO z daszkiem na samochodzie objętym programem naprawiają go za darmo, tzn wzmacniają zaczepy doklejając dodatkowe mocowania.

>Megane Grandtour 2004<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ta akcja nadal obowiązuje??

jutro muszę zadzwonić do aso i sprawdzić po vin'ie czy podlega

może powiedzą o innych akcjach.

tylko że do polski mam 1tys km

jestem ciekaw czy mi w niemieckim aso to zrobią (auto z tego rynku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO nie musi być przy salonie - musi być to autoryzowany serwis RENAULT. Natomiast czy aukcja naprawcza jest wykonywana na terenie Niemiec? Z tego co ja się na początku dowiadywałem, akcja została ogłoszona w Europie przez RENAULT więc kraj nie ma znaczenia. Znaczenie ma jednak czy Twój samochód do niej się zalicza. Proponuje na założenia konta na stronie Renault, dzięki czemu po uzupełnieniu danych dotyczących auta (VIN, model itp.) dowiesz się czy kwalifikuje się Twoja renówka do wizyty w ASO. A wtedy wystarczy się umówić na wizytę i załatwione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej zadzwonić? Ja, gdy dzwoniłem do ASO nie musiałem nic podawać, wystarczyło, że powiedziałem, że mam właśnie Grandtoura. "Proszę przyjechać." Tyle. Także nie ma co gdybać, tylko od razu uderzać do ASO. W jakikolwiek sposób :(

 

konwil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!