Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ogrzewanie przedniej szyby


Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem sam. Megan z ogrzewaną szybą która uległa uszkodzeniu podczas kolizji (delikatnie pęknięta w lewym dolnym rogu ok. 15cm) Problem w tym że nie działa ogrzewanie z tego co się dowiadywałem to pęknięcie nie powinno mieć wpływu na działanie ogrzewania. Jeżeli ktoś wie gdzie szukać bezpieczników bądź przekaźników to bardzo proszę o podpowiedz.

pozdrawiam PIOTREK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Czy na pewno masz ogrzewaną przednią szybę?

U mnie jest przycisk z ikoną przedniej szyby, ale to nie jest ogrzewanie tylko osuszanie, i jak wcisnę to podgrzewa tylną szybę, lusterka a na przednią załącza szybki nawiew i klimę. Jak jeszcze raz przycisnę to wraca do tego, co było ustawione ( mam klimę automatyczną). Nic poza to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek - jako stały czytacz działu porad co kupić, zauważam, że w większości ogłoszeń sprzedawcy piszą o podgrzewnej szybie mając na myśli funkcję zwykłego nadmuchu, a nie tak jak na przykład w fordach elektrycznie podgrzewanie szyby poprzez zatopioną w niej siatkę z drucików oporowych.

Jeżeli takiej funkcji szukasz/oczekujesz - to się chyba zawiedziesz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meganki i sceniole I miały właśnie dokładnie takie rozwiązanie jak w fordach. Chyba tylko to ogrzewanie na 3 obwody grzejne było podzielone, a bezpieczniki gdzieś na podszybiu, pod mechanizmem wycieraczek, czy tez na przegrodzie, w komorze silnika.

Dopiero od M/S II występuje to nadużycie w nazewnictwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa wygląda następująco. Jest nadmuch na szybę czyli takie osuszanie(wtedy załącza się także klima) Są także dwa oddzielne przyciski do ogrzewania przedniej szyby plus lusterek i tylniej. Oczywiście w szybach są zatopione druciki. Bezpieczniki są w środku pod kierownicą. Może jeszcze jakiś przekaźnik od strony silnika, ale w tym momencie nie pamiętam.

Staram się oszczędnie używać tych udogodnień bo takie podgrzanie spożywa prąd. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 lata później...

Witam

Posiadam megane 1,4 16v 2000r po lifcie z podgrzewaną przednią szybą która przestała działać. Sprawdzałem bezpieczniki i jest ok, spr podłączenie na podszybiu i jest ok. Kontrolka ogrzewania szyby się pali. Dodam że miałem rozłączony akumulator i po podłączenia już nie działa. Proszę TYLKO o konkretne odp.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!