Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pasek rozrządu ( zaufać czy nie)


wiadom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Mam pytanko. Dokładnie chodzi mi o pasek rozrządu. Moją megi kupiłem jak miała 120000 km. Sprzedający w ogłoszeniu napisał, że był wymieniany pasek rozrządu wraz z pompą wody. Przy finalizowaniu transakcji oczywiście potwierdził to, że rozrząd wraz z pompą wody był wymieniany przy ok 100000 km. Jak myślicie chyba ktoś nie mógł oszukać w tak ważnej sprawie.

Czekam na Wasze opinie.

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby chociaż fakturę pokazał za części to bym uwierzył. Nie licz na uczciwość przypadkowego człowieka. Może jest on jednym z niewielu uczciwych, ale statystyki przemawiają przeciwko niemu. W tak ważnej sprawie nie ufaj nikomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedź do mechanika i niech ściągnie osłonę i oceni stan paska. dobry mechanik na pewno sie pozna. ja bym nie wierzył ale skoro tak mówi to trzeba go sprawdzić. ja trzymam wszystkie rachunki w zeszycie i mam udowodnienie że naprawa była przeprowadzana. rozrząd to poważna sprawa a po fakcie poważne koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadom, ale co ci da wizualne sprawdzenie paska czy napinacza jedynie mogą sprawdzić naciąg paska czy jest odpowiedni (ja po wymianie rozrządu w pewnym konkretnym warsztacie usługę sprawdzenia naciągu paska po 5 tyś miałem gratis) a co do ściągania obudowy i natychmiastowej wymiany podejżewam że w K9k jest identyczna sytuacja jak w K4M czyli górne mocowanie silnika (poduszka Jest jednocześnie pokrywą rozrządu mogę się mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak, jak spojrzy sie na pasek to widać czy guma już sparciała.

wiadom, jak piszą koledzy to sprawa ważna i trudno ufać na słowo - zadzwoń do faceta i zapytaj czy ma jakis dokument wymiany - bo np twoj mechanik chcialby wiedziec jakie podzespoly zostały użyte przy wymianie - zeby wiedziec kiedy teraz robic rozrzad, i przy jakim przebiegu jemu kazali robic nastepnym razem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piok, pasek może wyglądać idealnie a być już zużyty w sensie naprężeń wewnętrznych stan paska najlepiej ocenia się po jego ściągnięciu i przecięciu ale jest to równoznaczne z jego wymianą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nigdy nie zapominajcie o wymianie pompy... ja nie wiedziałem ze się wymienia, a mechanik mi nie powiedział i teraz po 20 tyś jak mam nowy rozrząd słychać pompe... i nie wiem co robić czy poczekać czy to zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słychać pompę to musisz ją wymienić nie mu tu alternatywy.Ja wymieniłem dziś cały rozrząd z powodu pompy choć mogłem jeszcze poczekać z paskiem i rolkami.Po 20tkm raczej rozrządu się nie wymienia ale pompę musisz.Chyba że to rolki hałasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu słysze ze coś jest nie tak na wolnych obrotach na zimnym silniku, ewidentnie to jakieś łożysko... i zauważyłem ze ze ja dodam gazu troszke to juz nie słychać oraz jak włączę klime to tez nie słychać więc moze to być łozysko przy klimie albo alternatorze....

 

zibi1961, mówiąc rolki co masz na myśli napinacz czy te kołą zembate (ich się chyba nie wymienia???)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZIBI 1961 Jeśli można wiedzieć ile zapłaciłeś za wymiane wraz z częściami ? Pytam bo zakupiłem w Niemczech Scenica z 2001r. z takim silnikiem jak Twój 1,6 16V przebieg ma 133 tyśkm i chyba powinienem wymienić (dla swiętego spokoju) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!