Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Samochód nie reaguje na kartę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj poszedłem do auta w celu "odgrzybieniu" wentylacji(taka pianka którą się wpsikuje do nawiewu). Więc tak, podchodziłem do auta i otworzyłem je z pilota normalnie bez HF, wszystko pięknie, idę do bagażnika w celu wyciągnięcia butelki z pianką do czyszczenia wentylacji, ale zauważam, że nie otworze bagażnika bo stoję za blisko krzaków, więc wsiadam i odpalam autko z HF(kartę miałem na szyi), przejechałem kawałek i zgasiłem auto. Napsikałem do nawiewu tak jak kazali na puszce, a nawet troche mniej(kazali do oporu pianki) i po 6 minutach przedmuchać na najniższej mocy nawiewu. Tak też zrobiłem. (w międzyczasie zauważyłem kapanie przy drzwiach pasażera i kierowcy na gumy). Wysiadając zamknąłem drzwi, klikam przycisk zamykania na pilocie(na klamkach nie działają, kwestia wałkowana na forum) a tu nic, brak reakcji.

Wsiadam do auta klikam start, a tu "Card not detected", muszę wsadzić kartę do czytnika, zamykanie nie działa, otwierać muszę kluczykiem, na noc odłączam akumulator bo bagażnik elektrycznie otwierany.

Baterie w pilocie nowe

Odłączenie aku na dłużej nie pomaga. Nie wiem już co mam robić. Może ktoś z was wie co mogło się uszkodzić. Moim zdaniem coś się zalało, ale nie rozumiem jak nawiew ma styczność z HF, i dlaczego ktoś wypuścił taką piankę która psuje elektronike.

 

Pozdrawiam i proszę o chwilkę waszego czasu na przeczytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszedłem do auta w celu "odgrzybieniu" wentylacji(taka pianka którą się wpsikuje do nawiewu).

Napsikałem do nawiewu tak jak kazali na puszce, a nawet troche mniej

I to jest największy błąd w meganie jaki można popełnić. Już kilkanaście osób tak zrobiło i miało problemy z autem. Pianka zalała Tobie moduł komfortu znajdujący się za bezpiecznikami w kabinie. Trzeba go wyjąć i próbować osuszyć w domu. Jak osuszanie nie pomoże to trzeba będzie szukać elektronika który to naprawi, w ostateczności będzie trzeba wymienić na nowy moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób mogę wyjąć ten moduł, od strony kierowcy czy z pod maski?

 

Pianka zalała Tobie moduł komfortu znajdujący się za bezpiecznikami w kabinie.

Moduł znajduje się w kabinie i pianka z nawiewu ciekła sobie na łączeniu kanałów na moduł. I trzeba dostać się do niego po rozebraniu plastików w kabinie przy drzwiach kierowcy .

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie rozbierałbym modułu ani nic nie wyciągał, tylko suszył. Jak jest pogoda to słońce powinno nagrzać wnętrze auta tak, że samo wyschnie. Ja w megance załatwiłem się dokładnie tak samo, tyle, że w styczniu. 3 dni w ogrzewanym garażu przy uchylonych oknach pomogły i wszystko zaczęło działać jak przed awarią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeszcze nic nie robiłem, ale podczas jazdy(z włożoną kartą oczywiście) nagle znikły wszystkie koła z wyświetlacza i pojawił się błąd "tyre pressure sensor fault"

Ma to coś wspólnego z tym modułem? Przedtem wszystko było ok.

 

@EDIT

Otworzyłem tą klapkę, wyjąłem i przeczyściłem przekaźnik (chyba, to takie żółte, lecz nie pomogło)

W razie czego, to chciałbym zapytać, czy po odkręceniu tych 3 śrubek widocznych na zdjęciu, będę miał dostęp do tego modułu? I tak właściwie to jak on wygląda?

 

thumb_hosting_zdjec_1373822867__dsc00023.jpg <<<<<

 

Pozdrawiam serdecznie i przepraszam za zawracanie gitary.

Edytowane przez gabewu5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie został zalany ten moduł, to z elektryką w aucie mogą się teraz cuda dziać. Przede wszystkim sprawdź czy jest zalany, jak tak to należy go wysuszyć. Jeśli to nie pomoże to wtedy należy szukać przyczyny gdzie indziej. Ten moduł jest również odpowiedzialny za ten system kontroli ciśnienia w oponach i również ten błąd może mieć z tym związek.

A tak to wygląda ogólnie. Na zdjęciu oznaczony jako A to moduł UCH:

thumb_hosting_zdjec_1373822628__uch_megane_ii.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście radziłbym, jednak po wyjęciu, przemyć tą zalaną elektronikę specjalnymi płynami do tego, np KONTAKT a potem ponownie je zabezpieczył też odpowiednim.

Te środki do klimy są dość agresywne dla elektroniki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, otworzyłem to wszystko, oczywiście namęczyłem się z tym jak nigdy :D , oczom ukazała się skrzyneczka BSI czy tam UCH, otworzyłem ją i na płytce w środku był przeźroczysty nalot na całej powierzchni płyty, kondensatory były oblane i oschnięte tym plynem, poczyściłem wszystko to co widziałem, wysuszyłem suszarką, i z powrotem podłączyłem.

Efekt jest taki, że autko dalej nie reaguje na pilota, ale za to znowu pokazały się koła na wyświetlaczu. Mój moduł ma 3 wtyczki (1 chyba na HF) niektóre na allegro mają tylko 2. Znalazłem taki moduł : MODUŁ ALLEGRO - LINK. Mam go zamówić? :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój moduł ma 3 wtyczki (1 chyba na HF)

Nie wiem na podstawie czego tak uważasz ale raczej tak nie jest, chyba, że ja źle zrozumiałem.

Jednak okazało się tak jak kol. aston76 podejrzewał -prawdopodobnie problem jest z modułem UCH, tym bardziej jeśli piszesz o tym błędzie czujników ciśnienia. Teraz są dwie możliwości - albo nie dokładnie to wyczyściłeś (gdzieś jeszcze brak połączenie, zwarcie itp.) albo został uszkodzony i trzeba będzie naprawiać.

Może znasz kogoś kumatego co by sprawdził to dokładnie i naprawił, a jak nie to takimi rzeczami zawodowo zajmują się tu: http://el-cars.pl/index.html. W sumie nie wiem co będzie bardziej.

Znalazłem taki moduł : MODUŁ ALLEGRO - LINK. Mam go zamówić?

To zależy jakie masz numery tego modułu. Nie wiem dokładnie jak z tym głównym numerem co się zaczyna od 8200... czy to musi się zgadzać, ale jest też inny numer - oznaczenie wersji wyposażenia auta: N1, N2 lub N3 - i to musi się zgadzać, bo później może się okazać, że jakaś funkcja nie będzie działać w aucie. Dodatkowo w UCH zapisany jest immo i jeśli kupisz używany to będzie trzeba go wyczyścić. Tu znowu trzeba się udac do kumatego elektronika z odpowiednim sprzętem do renault.

W sumie pewnie bardziej opłacalne będzie naprawić tego co masz. A najlepiej skontaktuj się z firmą likowaną wyżej. Profesjonalna obsługa i udzielają gwarancji na naprawę.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie UCH do wymiany. Prawdopodobnie spalony jest, bo jakis zwarcie zrobil. Ten gosciiu mowi ze niektore elektryki wnetrzaa niie maja zabezp lub producent celowo daje bezp np 5A zamiast 3A. I poza tyn instalacjs w renault jest kiepka bo maja tak cienkie kable ze zastanawiam czy kiedys zapali auto.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, potrzebuje sprawne w 100% autko do końca tygodnia, więc nabyłem taki moduł(dla ciekawych 39 zł + 15 przesyłka kurierkiem)

Dopiero teraz przeczytałem to co napisał kolega kilka postów wyżej, a mianowicie

To zależy jakie masz numery tego modułu. Nie wiem dokładnie jak z tym głównym numerem co się zaczyna od 8200... czy to musi się zgadzać, ale jest też inny numer - oznaczenie wersji wyposażenia auta: N1, N2 lub N3 - i to musi się zgadzać, bo później może się okazać, że jakaś funkcja nie będzie działać w aucie. Dodatkowo w UCH zapisany jest immo i jeśli kupisz używany to będzie trzeba go wyczyścić.

 

Obyś się mylił, bo jeżeli masz racje to wyrzuciłem trochę kasy w błoto. Zdam relacje jak założę ten nowy moduł.

 

@EDIT

 

Ok, włożyłem tamten moduł. Czytnik całkowicie przestał reagować na kartę, czyli kolega Damiar miał racje.

Wyczyściłem dokładnie moduł(ten mój) i wsadziłem go do auta. Auto dalej nie reaguje na kartę, ale chociaż odpala z czytnika. Zadzwoniłem do mechanika i opowiedziałem o całej sytuacji, potwierdził wasze przypuszczenia(Dzięki wam forumowicze :P ) Umówiłem się z nim na sobotę, powiedział też, że ma cały zestaw z dwoma kartami i takie coś to w ostateczności(ceny mi nie podał chuligan jeden). No nic, poczekamy i zobaczymy.

Trzymajcie się ciepło drodzy forumowicze.

 

 

@EDIT 2

 

Witam, dostałem autko z warsztatu, moduł który kupiłem nie pasował względem wyposażenia(za uboga wersja modułu), na szczęście elektronik miał w swoim arsenale pasujący moduł i tylko odczytał z mojego immo kod i te wszystkie bajery, podłączył wszystko jak trzeba. Moduł który kupiłem, oddałem w zamian za tamten jego który pasował.

Podsumując - 450 zł poszło w niepamięć, a ja mam sprawną megankę. :) (300zł dokodowanie, 150 zł robota)

 

Dziękuje za wszystkie rady, na prawdę mi się przydały. :)

Edytowane przez gabewu5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!