Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Schemat dzialania wycieraczek


Rekomendowane odpowiedzi

Nel, wielkie dzięki. Jak zawsze krótko, zwięźle i na temat :!:

Teraz problem wydaje się prosty, tak myślę.

Moduł BSI odpowiada tylko za przednie wycieraczki, natomiast całością steruje moduł UCH tj, przednimi i tylna wycieraczką. Skoro tylna wycieraczka działa po włączeniu wstecznego czyli UCH na podstawie informacji z czujnika przy skrzyni biegów wysyła odpowiedni sygnał do silniczka tylnej wycieraczki.

Według mnie UCH nie dostaje informacji z manetki, że ma wysterować odpowiedni element tj. wycieraczki przód/tył i dlatego m.in. W BSI na odpowiednich pinach nie ma pożądanych sygnałów. Podejrzewam, że problem jest pomiędzy manetką wycieraczek i UCH. Pytanie tylko, które to kostki i piny są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BSI jest jest układ sterujący pracą wycieraczek .Ja zaczął bym od rozebrania BSI i po ścieżkach szukałbym elementu wykonawczego (tranzystora lub przekaźnika),jeżeli jest to przekaźnik, to sprawdzić czy działa.

 

W UCH wtyczka środkowa 40 pinowa, masz rozpiskę.

post-3001-0-88119900-1376677928_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BSI jest jest układ sterujący pracą wycieraczek

Ale tylko przednich wycieraczek, dobrze myślę? Zresztą tak jest na schematach. Problem jest również z tylna wycieraczką, a jej sterowanie jest bezpośrednio z UCH. Obwód pomiędzy tylną wycieraczką, a UCH jest dobry, bo wycieraczka działa na wstecznym biegu. Tak więc wydaje mi się, że problem jest przed UCH, ale sprawdzić oczywiście sprawdzić ten element wykonawczy w BSI nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malutka kwadratowa czarna kostka przylutowana na 4 "drucikach" i obok cos co ksztaltem przypomina walec, ciezko mi nazwac te rzeczy po imieniu, zaluje ze jak mialem to rozebrane to nie zrobilem fotki, na oko wygladalo wszystko ladnie, nic procz sprawdzenia przejscia miedzy pinami a bezpiecznikiem nie robilem (przejscia brak).

 

Dodano: 16 sie 2013 - 20:56

malutka kwadratowa czarna kostka przylutowana na 4 "drucikach" i obok cos co ksztaltem przypomina walec, ciezko mi nazwac te rzeczy po imieniu, zaluje ze jak mialem to rozebrane to nie zrobilem fotki, na oko wygladalo wszystko ladnie, nic procz sprawdzenia przejscia miedzy pinami a bezpiecznikiem nie robilem (przejscia brak).

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli raczej jest to na tranzystorach , to bez wiadomości o elektronice tego nie sprawdzisz.Sprawdź jutro UCH - tak jak to zrobiłeś z BSI ,czyli rozbierz ,sprawdź ścieżki od tej środkowej wtyczki,czy nie masz wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozebralem, na pierwszy rzut oka wszystko wydaje sie ok. Znajomymi powiedzial zebym sprawdzil czujnik deszczu bo jesli tam cos bedzie uszkodzone to wycieraczki w ogole nie rusza, to prawda???

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem juz za bardzo co sprawdzac i gdzie moze byc problem, moze na dniach uda mi sie zdobyc UCH i BSI i do podmiany, z UCH moze byc troche trudniej bo tam musza sie ponoc zgadzac jakies numery, no ale nie wiem czy na 100 % sie to uda. Pomyslow juz brak.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :) Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :)

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :)

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :) :) -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clip ma możliwość włączania pracy wycieraczek.Jeżeli Clipem włączą się wycieraczki - to znaczyło by że BSI i UCH są sprawne.Jeżeli chodzi o podmianę BSI to nie ma problemu ważne aby był z Disla oraz miał to samo wyposażenie np:N2.Z UCH lepiej nie próbuj podmiany , nie wiadomo kto od kogo przejmie kod immo , ponadto mogą przestać działać karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nel dziekuje za rade, w takim razie UCH daruje, spróbuje z tym BSI jak sie uda a jak nie to pojade na Clipa, tak w ogole to ile taka diagnoza Clipem moze kosztowac mniej wiecej??

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!