Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

uszczelka tylnej lampy stop na klapie bagażnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio zauważyłem, że spomiędzy lampy stopu oraz karoserii sterczy mi kawałek uszczelki. Okazało się, że uszczelka sparciała, porwała się i przestała oględnie mówiąc spełniać swoją rolę. Efekt jest taki, że w czasie deszczu do środka pokrywy bagażnika dostaje mi się woda, co jak wiadomo nie jest zbyt dobrym zjawiskiem. W serwisie zaśpiewali mi paręset PLN za wymianę całej lampy stopu - wszak uszczelka nie występuje jako osobny element. Czy ktoś spotkał się z podobnym zjawiskiem? Jak sobie z tym poradzić i uszczelnić łączenie klapy i lampy? Czy da się gdzieś dokupić samą uszczelkę, ewentualnie zastąpić ją czymś innym?

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zrobiło się to samo; popękana i sparciała uczelka trzeciego światła stopu. Chyba kupię podobnej wielkości i sam wymienię. Nie wiem tylko czy ta lampa jest klejona czy jakoś skręcona. Może ktoś robił już taki zabieg i może dać jakieś wskazówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odgrzewam temat :)

Ostatnio zauważyłem jak cieknie w czasie dużych deszczy z bagażnika. Pojechałem na ciśnieniówkę by namierzyć wyciek, ku mojemu zaskoczeniu nieszczelność jest właśnie gdzieś na tej 3 lampie stop...żadne uszczelki nie wystają, ale uszczelnić będzie trzeba. A więc tak, co sądzicie o tych silikonowych uszczelkach np. K2 w tubkach??? Stosował ktoś w tego typu sytuacjach, nada się? Bo tym poborcom z ASO nie zapłacę tyle za to światło stop. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.U mnie wymieniana była lampa 3 stopu jeszcze na gwarancji ze względu na przeciek. Uszczelka wyglądała normalnie a lampa ciekła. Po wymianie było dobrze do pierwszej zimy i znowu przecieka. Z mojej obserwacji wynika, że podczas niskich temp. ta uszczelka się kurczy i problem gotowy. Latem brak przecieku. Też jestem ciekaw jak uszczelnić to na własna rękę. Może ktoś coś zaproponuje. Proszę tylko nie mówić o wymianie lampy. Dzięki, pozdrawiam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra udało mi się pozbyć tego problemu. Kupiłem małą tubkę silikonu, prawie każdy się nada, ale lepiej zwrócić uwagę na to by był wytrzymały na wyższe temperatury i był najlepiej właśnie samochodowy. Odczepiamy lampę po prostu wpychając śrubokręt w te 3 zatrzaski od wewnątrz, wyjmujemy światło, usuwamy starą uszczelkę, czyścimy powierzchnie i rozprowadzamy dość sowitej grubości porcję do okoła w miejscu po starej uszczelce . Trzeba dać trochę więcej na tą krawędź która przylega u góry, nie martwcie się o nadmiar. Delikatnie mocujemy światło i jeśli mamy ten właśnie nadmiar u góry, to zwilżoną szmatką usuwamy z górnej szparki uszczelkę tak na głębokość 1 -1,5 mm. Waliłem karcherem więc trzyma lepiej jak oryginał <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie był identyczny problem. Miałem wodę w kole zapasowym. ASO zdiagnozowało że leci przez 3 lampę stopu. Nowa lampa około 200,00 PLN. Nie zgodziłem się na wymianę nie kazałem montować z powrotem lampki. Wziąłem ja do domu oczyściłem z resztek podartej i sparciałej uszczelki. Potem wszystko rozpuszczalnikiem aby usunąć stary klej i odtłuścić. Następnie przykleiłem nową gumową uszczelkę okienną. Teraz podczas deszczu od 3 miesięcy spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze nie ma przecieków z lampy III stopu (przynajmniej nie zauważyłem). Ale widzę, że uszczelka jest lekko spękana - zwłaszcza na rogach tam, gdzie jest zagięta. Nie chcę na razie odczepiać lampy, ale pomyślałem, że może na wszelki wypadek wepchnąć w szczelinę na obwodzie lampy silikon. Czy ktoś stosował już może taki zabieg profilaktycznie? Wydaje mi się, że ta uszczelka powoli parcieje głównie od słońca (gdzie jest najbardziej odsłonięta). Jak myślicie, czy ma sens wpychanie tam silikonu, żeby uprzedzić przecieki?

Edytowane przez martello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 7 miesięcy temu...

Odświeżę , kto montował uszczelkę całego spojlera bonie wiem  jakiej musi być grubości ? Zamontowałem dziś 3-4 mm uszczelkę ale jest za gruba i muszę wymienić ją na cieńszą :mad:

U mnie w coupe stop trzyma się na 3 śrubach i na zaczepach dodatkowo .

Edytowane przez snowday
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam. Odświeżę temat widzę że dawno nie był poruszany. Mnie też spotkało to nieszczęście mokra cała roleta bagażnika i woda w bagażniku ponieważ mam matę w bagażniku dalej się nie przedostała. Po przeszukanie netu i spisów części do tego modelu faktycznie nigdzie nie występuje uszczelka lampy stop jest tylko z nową lampą stop. Nie wiem czy będzie dobrze ale zaryzykuję i opiszę czy się udało. Na znanym portalu aukcyjnym trafiłem uszczelki z metra z gumy spienionej okrągłe różne rozmiary wybrałem 4mm i zamierzam lampę oczyścić czyli wywalić resztki uszkodzonej uszczelki i wkleić zakupioną uszczelkę zobaczę co wyjdzie. Obawa tylko czy 4mm starczy.  Groszowa sprawa zakupu takiej uszczelki w stosunku do nowej lampy stop. Musiałem tylko zakupić 10m bo nie ma mniejszych porcji w sumie i tak wychodzi tanio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak będziesz próbować na uszczelkę ? Ja widzę że mam ten sam problem mam wodę w kole zapasowym  i  teraz jak czytam to pewnie mam to samo , ale zastanawiam się nad silikonem sanitarnym jak tu kolega pisał czy tęż jak na filmiku youtube jest pokazane z użyciem silikonu. Daj znać jak z tą uszczelką Tobie pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Spróbowałem wkleić uszczelkę tylnej lampy stop. Zakupiłem okrągłą z gumy spienionej 4mm choć mogła i być 3mm 4 mm trzeba było mocno wcisnąć ale uchwyty załapały jest dobrze woda nie cieknie przy padających deszczach sucho w bagażniku. Samą uszczelkę wkleiłem na super glue do elastycznych i jest jak mniemam dobrze wody nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!