Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opony 225/45/17


BUBU77

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Hej,

ja na swojej MIII na 17-kach mam rozmiar pośredni między Twoim a tym o który pytasz (225..) konkretnie 205/50/17 dość twarde ContiSportContact-y 3-ki i jestem z zestawu zdecydowanie zadowolony.

Przy tej wielkości felgi profil 50 dobrze wybiera typowe na naszych zmasakrowanych drogach lokalnych nierówności - naturalnie trzeba b uważać na wyrwy o ostrych krawędziach ale to dotyczy każdej opony.

Natomiast na sensownie utrzymanych nawierzchniach opona fantastycznie trzyma się drogi i zrywa przyczepność później niż rozsądek nakazuje zluzować płetwę <szukaj>

Osobiście nie szedłbym przy 110KM w tą 225 na plackowatym 45 profilu bo jakiej byś nie nawlókł to opory toczenia szczególnie skrętne odbiorą Ci frajdę z jazdy acha i na wodzie a właściwie po pierwszych minutach deszczu (woda jeszcze nie wsiąka w asfalt) niosą jak szalone - niekoniecznie w wybranym przez Ciebie kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 225/45/17, ale przy silniku 2.0 TCE.

 

Kiedyś zmieniłem w Focusie 1.6 opony na 205/50/17 i czuć było nieco gorsze osiągi.

Komfort jazdy o dziwo nie ucierpiał specjalnie (standardowo 195/65/15).

 

Podsumowując nie zmieniałbym 16 na 17 w Twoim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 225/40R18 w 1,4 TCe i jest nieźle. Nie odczuwam jakiegoś wielkiego spadku komfortu. Uważać trzeba przy jeździe w koleinach i mocniej trzymać ster. Na dobrych i równych nawierzchniach jedzie jak przyklejony. Moje oponki to Dunlop maxx tt. Jeszcze jedno, spalanie napewno jest wyższe. Reasumując popieram kolegów i raczej przy 1,6 zostań przy 205.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam 205/50/17 i jestem zadowolony. Nie sadze żeby komfort jazdy przy 225/45 się różnił. Większość czasu jedziesz na wprost a te opony będą się różnic w zasadzie tylko szerokością. Różnica na wysokości praktycznie żadna. Pewnie w koleinach biedzie gorzej, może inne spalanie trochę inne...

 

--

GT

Edytowane przez behbeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/45/17 na orginalnych 17" komfort bez róznicy nieco większy szum niż na 205 opony Barum Bravouris 2, pamiętać należy że są oczywiście głosne i ciche gume jaki bardizej komfortowe jak i mniej i to neizależnie od rozmiaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak czy ja wiem czy jest sens pakować się w takie gumy przy tym silniku?

Ja mam 205/55/16 letnie i wg mnie jest to max przy tych 110KM do dynamicznego i w miarę komfortowego podróżowania.

225 jak dla mnie za szerokie. A 205/50/17 to jeszzcze ma sens. Chociaż stoi na takich butkach niedaleko mnie megana III i jakoś znaczącej różnicy w wyglądzie nie zauważyłem względem moich 16stek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użytkowałem na 3 autach Astra II 16" Mondeo mk3 17" i obecnie na megane 17" (kończą pierwszy sezon) na żadnym aucie niestety nie zużyłem ich do końca bo sprzedałem auta ale przez te 2-3 lata byłem bardzo zadowolony całkiem ciche i komfortowe oponki w zakrętach nie piszczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam,

właśnie wczoraj ze względu na wyjazd za granicę, zdemontowałem u siebie moje letnie kapcie 225/45/17 na oryginalnej feldze aluminiowej Renault z oponami Dunlop Sport Maxx RT i założyłem zimówki w oryginalnym rozmiarze na felgach 16" jakie dostałem przy zakupie auta w salonie. Mogę się podzielić informacjami, że komfort i dynamika jazdy na zimówkach przy moim silniku tj. 1.6 110 KM jest o wiele lepszy. Doszedłem do wniosku, że chyba zmienie szerokie 225 na coś mniejszego np. sugerowane 205/50/17. Wszystko przez odczuwalny spadek komfortu, dynamiki oraz znaczny wzrost spalania.

 

Czy faktycznie opony 205/50/17 to polecany przez ASO rozmiar ? Pytam bo nie mogę tego znaleźć w książce serw. ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

właśnie wczoraj ze względu na wyjazd za granicę, zdemontowałem u siebie moje letnie kapcie 225/45/17 na oryginalnej feldze aluminiowej Renault z oponami Dunlop Sport Maxx RT i założyłem zimówki w oryginalnym rozmiarze na felgach 16" jakie dostałem przy zakupie auta w salonie. Mogę się podzielić informacjami, że komfort i dynamika jazdy na zimówkach przy moim silniku tj. 1.6 110 KM jest o wiele lepszy. Doszedłem do wniosku, że chyba zmienie szerokie 225 na coś mniejszego np. sugerowane 205/50/17. Wszystko przez odczuwalny spadek komfortu, dynamiki oraz znaczny wzrost spalania.

 

Czy faktycznie opony 205/50/17 to polecany przez ASO rozmiar ? Pytam bo nie mogę tego znaleźć w książce serw. ?!

No jak wybrałeś opony z dużym oporem toczenia i szumem suszarki to się nie dziwię.

Na torze można na takich polatać ale nie na codzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!