Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny świst przy puszczaniu sprzęgła


manias_85

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przejeździłem 3 zimy ze świstem sprzęgła, jeździć się dało, lecz pedał sprzęgła miałem twardy, nie zwracałem na to uwagi. Aż w końcu nadszedł dzień końca sprzęgła, gdyż zaczęło się ślizgać. I i tak musiałem komplet wymieniać. Od tej pory świstu brak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już jestem po naprawie. Zatarło się łożysko oporowe, rozsypał się wysprzęglik i wyciekł płyn hamulcowy. Podobno był szlamowaty, bo zapewne dawno niewymieniany. Wymieniałem po zakupie auta oleje, sprawdzałem płyn z chłodnicy refraktometrem, ale nie wymieniłem płynu hamulcowego. Inna sprawa, że tarcza była już też bardzo wytarta - prawie do nitów, bo zostały tylko cienkie listki, więc wymiana sprzęgła i tak była nieuchronna. Przy okazji mechanik wymienił uszczelnienie wału korbowego, simmeringi od skrzyni, łożysko podpory półosi. Teraz nie poznaję sprzęgła - wciska się lżej niż pedał gazu, ruszanie z miejsca jest super płynne :-) Najprawdopodobniej sprzęgło było fabryczne, więc wytrzymało 170 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Zauważyłem że u mnie w Megance również występuję świst, ma to miejsce przy niskich temparaturach to jest około 0. Gdy auto się rozgrzeje tj. przejedzie 5-6 km świst ustępuje. Rozumiem że nic z tym nie robić, jeździć dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam u mnie właśnie wraz z mrozami pojawił się ten sam świst po wciśnięciu sprzęgła, samo sprzęgło działa prawidłowo Megan mam już trzeci rok i od początku tak jest ale na chwilę obecną nie zamierzam z tym nic robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też sprzęgło działa prawidłowo, ale denerwują mnie dziwne dźwięki dochodzące stamtąd, może jestem już trochę przewrażliwiony na to z powodu mojego poprzedniego auta, gdzie przez rok zmagałem się jak nie z pękniętym plastikiem na pedale sprzęgła, to z urwaną linką sprzęgła, to znowu z problemami z doborem właściwej linki, aż w końcu z końcem żywota łożyska oporowego. W Meganie chociaż problem z linką nie istnieje, ale to znowu gwizdy, świsty, a nawet denerwuje mnie to cykanie jakiegoś przełącznika na pedale sprzegła, caly czas mam wrażenie że zaraz coś padnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadliwe działanie sprzęgła powinno dać znać wcześniej, wysoko będzie brało lub będzie się ślizgać lub coś innego, łożysko oporowe też będzie słychać hałas, zgrzyt itp. , wiem że są przypadki awarii nagłej ale nie widzę sensu wymiany sprzęgła koszt zapewne 600 części+ 300 robota tak około oczywiście, to że słychać to tylko w zimnych dniach może być kwestia wrażliwości na zamarzanie łożyska oporowego, gdyby taki hałas wydobywał się w normalne dni (temp. na +) wtedy myślę że byłby problem i kwestia czasu do najbliższej awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło bierze jakby to powiedzieć optymalnie, nie przy samej podłodze, ale też nie na samej górze, nie ślizga się, żadnego wycia łożyska oporowego, ale co dziwne, a może normalne, nie za bardzo da się cofać na tzw. "półsprzęgle", bez dodawania gazu, silnik się dławi, wszystkie auta jakie dotychczas miałem miały sprzęgło sterowane linką, może sterowanie hydrauliczne jest zupełnie inne w odczuciu, w czasie jazdy nic nie szarpie

Edytowane przez prezes72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uspokoiliście moje nerwy chłopaki, czyli należy się przyzwyczaić do tego, że tak ma być? Czego ja się nie naczytałem w internecie o tym gwiździe w różnych markach samochodów, od łożyska oporowego, poprzez wysprzęglik, do pompy sprzęgła i starego płynu hamulcowego (płyn miałem faktycznie stary, ale jest już wymieniony dwa dni temu). Mają zniknąć mrozy więc zobaczymy czy zniknie gwizd na zimnym. W poniedziałek jadę do moich specy od Renault wymieniać łożyska McPhersonów i końcówki drążków to podpytam co o tym sądzą, dam znać.

Edytowane przez prezes72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-18 rano i u mnie też jest świst,  Po 15-20 minutach do momentu rozgrzania silnika wszystko ustaje,i jest ok!

Witam !

Umnie jest tak samo !

,myślałem że coś się zepsuło i awaria, ale to tylko łożysko oporowe. Przy jeżdzie na + temp nic nie słychać ,

wszystko gra. Sprzęgło bierze optymalnie - na środku. 

Prezes 72 -nie się co przejmować , Megane II ph II - ten typ tak ma !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już się odstresowałem, jestem po wizycie u moich specy od Renault i stwierdzili, że to łożysko oporowe gwiżdże ale nie jest to oznaka żadnej awarii czy jego zużycia, tylko wpływ na mróz. Dziwne ale jest. Powiedzieli, że jeżeli nie huczy to nic z tym nie robić i jeździć. Tak jak piszesz rafirafi - ten typ tak ma!. A dziś rano ani razu mi nie zagwizdało, ale mrozik był minimalny.

A tak na marginesie,  to przy dużych upałach latem będą jakieś niespodzianki???:-D:-D:63_astonished::?::35_thinking:

Edytowane przez prezes72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!