Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyciek oleju z okolic rozrządu


maniek655

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

proszę o pomoc bo już jestem kompletnie załamany. Miesiąc temu wymieniłem kompletny rozrząd wraz z nowymi uszczelniaczami wałków i zaślepkami, pompą wody ,oleju, filtrów itp. Wyciek zlokalizowano , pasek rozrządu rozrzucał olej po całej komorze bo uszkodzony był uszczelniacz-simering na samym dole na wale korbowym który uszczelnia koło zębate napędu pompy oleju w misce olejowej.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Po poskładaniu i tygodniu jazdy znów pojawił się olej w tym samym, miejscu - rozbieranie nr 2

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

- rozciekło się koło zmiennych faz rozrządu – wymiana. Po wymianie samochód pracował około godziny bez osłon rozrządu i z zdemontowaną łapa poduchy (silnik na podporach) - olej nie pojawił się ani kropli. po poskładaniu za tydzień – to samo olej leje się z tych samych okolic - rozbieranie nr 3

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

- tym razem podczas zlokalizowania wycieku był obecny znajomy serwisant z salonu Renault który zlokalizował rozszczelnienie i wyciek zrobione to zostało oryginalną masą używana w renault ,auto znów pracowało rozebrane tym razem 2 godz. (było konkretnie gazowane) - zero oleju;) powodzenie, po poskładaniu pokryw osłon i zamocowaniu łapy poduchy silnika i po kilku dniach jazdy OLEJ ZNÓW Z TYCH SAMYCH OKOLIC postaram się załączyć foto.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

- Nie mam już pomysłów dlaczego jak wszystko jest rozebrane osłony plastikowe rozrządu i łapa poduszki silnika wszędzie jest suchutko a jak się wszystko poskłada do kupy to po kilku dniach leje się olej.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Może ktoś coś wie w tym temacie bo podejrzewam że poza tymi małymi zlokalizowanymi wyciekami to ten jeden nie zlokalizowany wciąż tam jest - załamka totalna, prosze o pomoc

Pozdrawiam

 

Załączam plik ze zdjęciem.

Regulamin pkt. 5.9 - Enter

Kolego, klawisza Enter używamy z umiarem, powoduje to tylko niepotrzebne wydłużenie postu. damiar

 

Dodano: 30 paź 2013 - 10:09

Nie spotkał się nikt z takim objawem? Nikt nie ma pojęcia gdzie to może lecieć? Czy wina może leżeć po stronie głowicy?

post-49371-0-64411200-1381428357_thumb.jpg

Edytowane przez maniek655
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nawet założony inny uszczelniacz, ten standardowy miał delikatny prześwit. Niedawno sprawdzałem i jest ok, nie leci w tym miejscu. Jest tak, że mogę pojeździć kilka dni i nie ma śladu wycieku, a raz pojeżdżę dzień, sprawdzę a tam wyciek. Masakra jakaś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.A jak wygląda sprawa odpowietrzania skrzyni korbowej silnika(odma)?Mam kombajn Bizon i już przekonałem się na nim że jeżeli tylko "zabity"(zanieczyszczony)jest odpowietrznik(odma) to zaraz zaczyna mi się silnik "pocić".Po wyczyszczeniu "pocenie" ustępuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by się lało w okolicach rozrządu?

Podzieliłem się swoim doświadczeniem i nie twierdzę że tam cieknie z tego powodu.Brak odpowietrzenia skrzyni korbowej powoduje wzrost ciśnienia w środku silnika.Gdy ciśnienie jest za duże to zrozumiałe jest że wydostając się na zewnątrz,"wypchnie" również olej.W "maluchu" miałem wyciek oleju z silnika na koło pasowe.Powodem było mikropęknięcie tego koła na "ślizgu" pierścienia uszczelniającego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!