Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane 2 1.6 16 v słabo ciągnie


venommm

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z moją meganką a mianowice mam wrażenie że ciągnie tylko do 2 tyś obrotów i to pod warunkiem że delikatnie naciskam pedał gazu , podam przykład jade z prędkością 50 km/h na 3 biegu dodam delikatnie gazu to zaczyna sie rozpedzać w miare dobrze , ale gdybym zamieżał bardziej dynamicznie się rozpędzić czyli tak zwany sandał w podłoge przy tej samej predkości i tym samym biegu to nie ma jakiejś większej reakcji na gaz w podłodze dodam też ze wymienilem świece, filtr powietrza i rozrząd , czyściłem też przepustnice . Ma ktoś jakieś propozycje co to moze być bo muli strasznie a mnie już brak pomysłów

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm była ostatnio podpina pod clipa bo zmieniałem język menu i jedyny bład jaki sie znalazł to od czujników w kołach a to dlatego ze ich po prostu nie mam :)jakieś inne sugestie ??

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Kolego Venommm nowe zdania zaczynamy z dużej litery.Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam tak samo. Powoli dodaję gazu, a od razu do dechy to nic nie robi tylko połyka 30 litrów na 100 km/h chwilowe spalanie. Sonda lambda chyba nic nie ma do tego bo na clipie działa. Jak wlałem 98 PB to auto lepiej reagował i nie było powyżej 2 tys. obr takie ścieranie metalu i drgania. Ale zauważyłem jak jadę 90 km/h na przykład to czuje nie jedzie sale tylko uczucie jakby co 2 sekundy delikatnie zwalnia na 0.5 sekundy i wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm to juz jakiś pomysł z tym map sensorem a da się go jakoś wyczyścić czy sprawdzić , no i jeszcze gdzie sie znajduje (jakieś foto )

 

Dodano: 15 paź 2013 - 20:47

i jeszcze jedno pytanie czy ten czujnik może mieć coś wspólnego z tym ze jak mam zimny silnik to obroty są na poziomie 900 obrotów ?? tak choćby nie było ssania , czy tak ma po prostu być??

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Kolego Venommm nowe zdania zaczynamy z dużej litery.Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale to jest kolejne 50 zł w plecy bo tyle życza sobie za podpięcie auta na 5 min pod kompa , a ja chce wiedziec czy da sie ten czujnik jakoś wyczyścić albo w jakiś inny magiczny sposób sprawdzić czy działa ?? bo to mulenie tego samochodu straszmnie mnie drażni wcześniej mialem fiata brava ze 102 konnym silnikiem i szedł jak przecinak w porównaniu do tej meganki

 

Dodano: 16 paź 2013 - 18:10

i jeszcze prośba o jakieś foto gdzie sie ten mały badziew znajduje

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Kolego Venommm nowe zdania zaczynamy z dużej litery.Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiat bravo miało polowe mniej elektroniki i miał pedał gazu na linkę a megane ma elektryczny pedał gazu i potem komputer długo myśli co ma zrobić. Na kolektorze ssącym jest ten MAP sensor trochę wyżej od korka wlania oleju silnikowego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już w swojej megance dałem spokój.

Przy zakupie jeździłem kilkoma megankami i trochę sie dziwiłem, że ten silnik idzie tak średnio jak na te 113 (chyba) koni.

U mnie przez ostatnie pół roku tylko w ABS-ach były błędy, a jak wciśniesz pedał w podłoge to sie rozpędza delikatnie szybciej niż cienias 0,8.

I wymieniłem świece i cewki pojedynczo sprawdzałem i przepustnice czyściłem co kilka tyś i lambdę zmieniłem i różnicy w przyśpieszaniu nie czuję, muł i tyle. Trzeba go na obrotach kręcić, żeby jechał, a o wyprzedzaniu bez redukcji zapomniałem już dawno. Żona ma C4 diesel 90 koni i tamtym czuję, że jadę, wciskasz pedał i czuć, w meganie wciskasz pedał i pooowoooli się zbiera...

No ale jak twierdzisz, że wcześniej było lepiej... Ten samochód to jedna wielka zagadka, objaw może być w dwóch megankach taki sam, a przyczyna zupełnie inna. Ile ja już "ciekawostek" z nią przeżyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm nie wiem czy wcześniej było lepiej bo takie to auto juz kupiłem tyko się dziwie ze jak na 113 koni to tak słabo idzie przed tym miałem astre g z silnikiem disla miał 102 konie ale szedł o niebo lepiej od tej meganki , a tak na marginesie wyciągłem ten cały map sensor wyczyściłem i nic to nie dało a poza tym jak go odpiąłem to od razu sie pojawił serivice na desce wiec myśle że jak by nie działał to tez by sie service zaświecił. A więc szukamy dalej przyczyny muła ma ktoś jeszcze jakieś propozycje ??

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Kolego Venommm nowe zdania zaczynamy z dużej litery.Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ona Ci nie ciągnie jak zimna przez jakieś kilkaset metrów? bo to jest normą w tych autach,czy ciepła też źle się zbiera?

to inteligentny samochód i z gazem też trzeba z głową-wciskaj płynnie to i się będzie zbierać a nie raptownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!