Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane 2 1.6 16 v słabo ciągnie


venommm

Rekomendowane odpowiedzi

Zerknij na to

http://megane.com.pl/topic/51858-elektrozawor-i-kolo-zmiennych-faz/

opisałem co wymieniłem, praktycznie nic się nie zmieniło, na upartego może tej mocy deczko więcej, ale to tak na upartego...

Można powiedzieć, że niezauważalne.

Sprawdziłem wczoraj przyspieszanie, dodam tylko, że pierwszy raz rozpędzałem samochód w ten sposób, jakoś nigdy nie miałem potrzeby. Czas do setki wyniósł 14 sekund, czyli tylko o dwie sekundy więcej niż fabryczny, pewnie jakbym potrenował i wyczuł odpowiednie zmiany biegów, to o te dwie sekundy czas bym poprawił. Jest to realne moim zdaniem, bo na mój słuch nie było idealnie.

Wniosek taki jak podtrzymywałem wcześniej, że mimo ponad setki koni, jest mulasty.

Miałem okazję przejechać się astrą 90 koni, jeśli dobrze pamiętam to silnik 1,4. Samochód co prawda około 100 kg lżejszy, ale przyspieszenie nieporównywalne...

Tak, że ten typ tak ma i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Długo nie odpisywałem ale znalalzłem w końcu problem sam okazało się że uszkodzony był elektrozawór kzfr ;) clip nie widzał błędów ale sam zawór nie działał jak należy bo po jego odpięciu nie poczułem żadnej różnicy , prócz świecących sie kontrolek na desce rozdzielczej :)Wcześniej w miarę sie rozpędzał do 2 tyś obrotów a potem muł :) ale za to teraz wręcz przeciwnie zabawa dopiero się zaczyna przy ok 2 tyś obrotów ;) i jeszcze jedno sam zawór da sie rozebrać i rozciągnąć magiczna sprężynke która sie w nim znajduje ale w moim przypadku to nic nie dało ale warto było spróbować bo rozebranie tego dziadostwa trwało tylko chwile . W razie pytań piszcie chętnie pomogę jeśli będe umiał bo gdyby nie takie fora to straciłbym majątek na psełdo mechaników !!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 post http://megane.com.pl/topic/1032-elektrozawor-sterowania-zmiennych-faz-rozrza/page__st__32

z tym że ja nie rozbierałem go całego tylko dostałem sie do jego spreżynki a wystarczyło go wyciągnąć i delikatnie małymi kleszczykami rozgiąć zagiecia które trzymaja małą podkładke u dołu czujnika nastepenie wyciągnąłem spreżynke i ją rozciągłem niestety z marnymi skutkami bo niestety nic to nie dało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powiedzcie mi czy to normalnie jak dodam gaz do dechy podczas jazdy to ciśnienie kolektora z np. -250 bar(?) spada do -40 bar. Ale auto dusi jak wcześniej opisałem. To normalnie czy nie?

Edytowane przez airbites
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po dłuższej przerwie! Czytając wątek mogę stwierdzić,że moja Meganka ma takie same objawy jak u kolegi Venom.Po prostu dławi się przy przyspieszaniu. Postanowiłem poprosić też koleżankę,która ma Megane II 1.4 i zbierał się o niebo lepiej - wciskam gaz i nawet "wciska w fotel". U mnie ruszenie z piskiem - niemożliwe. Ogółem kończą mi się pomysły... Co zostało już wymienione i nie dało efektu:

-Cewki

-Świece

-KFZR

-Czujnik KFZR

-Filtr powietrza

-Przepustnica została wyczyszczona

-Nowe sprzęgło oraz wysprzęglik

-Czujnik wałka rozrządu.

Byłem w ASO na Clipie-pokazało jedynie czujnik wałka rozrządu.Czujnik wymieniony,błąd skasowany,samochód muli dalej. Choć zastanawia mnie jedna rzecz - są dni,że i moja Meganka potrafi wcisnąć w fotel. Przykład:jadę do pracy,samochód ma "moc"(na 15min :notacrook:), wracam z pracy - kompletny muł. I na odwrót.

 

Co więc teoretycznie zostało: Sonda lambda? Bo czasami mam wrażenie,że czuć dość mocno zapach benzyny,gdy samochód stoi odpalony na jałowym.

Pompa paliwa? Poprzedni właściciel chyba jeździł na 95 marnej jakości(paragony z dziwnych stacji z niska ceną PB95).

Map sensor? Ostatnio wyciągnąłem go i ku mojemu zaskoczeniu,jego uszczelki były od oleju(olej był także w kolektorze ssącym).

Potencjometr gazu? Możliwe,że uległ po prostu zużyciu?

I ostatni podejrzewany sprawca - kolektor. Czy takie pęknięcie jak na załączonym zdjęciu jest dopuszczalne? Może łapie tędy lewe powietrze?

Wybaczcie dość obszerny opis,ale taka liczba szczegółów może nasunie komuś z Was jakiś pomysł,co może wciąż "mulić" ten samochód...Pozdrawiam!

post-60614-0-56704100-1398021762_thumb.jpg

Edytowane przez G0rdon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Spróbuj uszczelnić silikonem. Ja pod dużą górkę (chyba 50 stopni), przyspieszam i dodaję gaz i nagle przestaje reagować i zwalnia i szarpie delikatnie. Redukcja na niższy bieg i tak samo. Więc jechałem stałą prędkością a inni wyprzedzali mnie seicento, maluch, porsche itd. Może być słaby dolot powietrza? Tzn. Zatkany?

 

Dodano: 15 maj 2014 - 17:04

Dzis byłem u mechanika, żeby dowiedzieć się czy coś do wymiany oprócz rozrządu. No i był do wymiany dodatkowo poduszka silnika jedna bo silnik latał. A i mówił ze rozrząd był przestawiony o 3-5 zębów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hello

Rozwinę temat, bo zauważyłem, że ostatnio moja Megi też słabo ciągnie, szczególnie poniżej 3,5 tys. na obrotomierzu. Na pewno jest problem z KZFR i/lub elektrozaworem, bo często się odzywa i terkocze. Ale, co ciekawe, zauważyłem, że naprawdę mocno zamula jak temperatura na dworze jest powyżej 20 celsjuszy. Myślałem, że to może być spowodowane włączoną klimatyzacją, ale przy wyłączonej klimie też zamula. Zatem pytanie - jak się ma temperatura powietrza do słabego przyspieszania? Dodam, że od razu widać wyższe spalanie o ok. 1-2 litry/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!