Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane 2 1.6 16 v słabo ciągnie


venommm

Rekomendowane odpowiedzi

a jak wciśniesz pedał w podłoge to sie rozpędza delikatnie szybciej niż cienias 0,8.

coś jest nie tak. To 1.6 jeździ bardzo żwawo. Z każdego biegu ciągnie, czy to na 4 od 50 czy na 5 od 70 mówię tutaj o spokojnej jeździe po mieście, nie gwałtownym przyśpieszaniu.

to inteligentny samochód i z gazem też trzeba z głową-wciskaj płynnie to i się będzie zbierać a nie raptownie.

jaja sobie chyba robisz, u mnie reaguje momentalnie, nie wyobrażam sobie, że przy wyprzedzaniu musze stopniować pedałem gazu.

podam przykład jade z prędkością 50 km/h na 3 biegu dodam delikatnie gazu to zaczyna sie rozpedzać w miare dobrze , ale gdybym zamieżał bardziej dynamicznie się rozpędzić czyli tak zwany sandał w podłoge przy tej samej predkości i tym samym biegu to nie ma jakiejś większej reakcji na gaz w podłodze

u mnie ciągnie jak złoto, coś macie posrane bo zdrowe 1.6 tak na pewno nie jeździ.

 

Dodano: 17 paź 2013 - 16:58

tak więc radze szukać problemu dalej, a nie wpajać sobie, że tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy wyprzedzaniu auto nagle przestał reagować i to kilka razy tak jakby renault powiedział: pier..le nie przyspieszam, pomagało delikatnie dodawanie gazu ale kilka razy(opuszczanie i dodawanie). Ale chyba już wiem co może być ale nie jestem 100% i w sobotę zabiorę za to albo w piątek. Tylko muszę dowiedzieć tutaj czym podlać czujnik przykręcony do blachy czy śrubę? coca colą albo zamiennik? Bo boje że go urwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak jest ciepły i jak jest zimny ciągnie jednakowo czyli do du.... jak delikatnie dodaje gazu to w miare się rozpędza , ale nie o to w tym chodzi bo jak chce coś wyprzedzić to nie chce sie zastanawiać czy to inteligentne auto (hehehehhe) postanowi sie rozpedzić czy nie , ma robić to co ja chce a sądząc po ilości koników pod maską powienien robić to w miare dobrze . jutro postaram sie wkleić filmik jak to u mnie wyglada

 

Dodano: 17 paź 2013 - 18:42

i jak jest cipepła i jak jest zimna ciągnie tak samo czyli bardzo cienko , jak lekko dodaje gazu to nawet sie rozpędza to inteligentne auto (heheheh) ale nie o to w tym chodzi ,bo jak będe potrzebował wyprzedzić to auto nie ma robić mi łaski tylko zaczać sie żwawo rozpedzać , jutro postaram sie nagrać filmik to pokażę wam jak to u mnie wygląda

 

Dodano: 17 paź 2013 - 18:43

mmmm sorki coś mi sie wiechło i myslałem ze nie napisałem wczesniejszej wypowiedzi

 

Dodano: 17 paź 2013 - 18:53

airbites coś penetrującego np wd40 lub inny specyfik z supermarketu za pare groszy na pare minut i pewnie dasz rade . i jak mozesz to podziel sie co odkryłeś

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Kolego Venommm nowe zdania zaczynamy z dużej litery.Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, spróbowałem dziś zabrać za to ale nie miałem klucza nasadowego DŁUGIEGO. Więc jutro jazda do Castoramy:/

 

Dodano: 19 paź 2013 - 11:59

Sprawdziłem czujnik stukowy i wygląda na ok, tylko ktoś za mocno dokręcił i było 25 n-m, a powinno być 20 n-m. Zastanawiam nad wtryskiwacze. Czy idzie je umyć domowym sposobem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domowym sposobem raczej nie umyjesz - ewentualnie do jakiegoś warsztatu zajmującego się czyszczeniem wtryskiwaczy, ale możesz też zalać jakiegoś paliwa premium i dodać czarny STP do czyszczenia wtryskiwaczy (jeden powinien wystarczyć na bak) - czasami dizlowcy gdy mieli mocno zabrudzone wtryski lali dwa opakowania na bak, ale tobie benzyna premium + stp powinno w zupełności wystarczyć do wyczyszczenia wtryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem 98 i nie było drgania i lepiej reagował NA GAZ. Na 3 biegu nie miał problemu z ruszaniem z miejscu. Po wlaniu 95 tak jak zwykle powróciły. Drganie powyżej 2 tys/obr aż mi noga boli i kierownica też. Clip nić nie widzi złego. Coś mi wydaje że problem z układem paliwowym. Sam nie wiem.

 

Dodano: 19 paź 2013 - 15:38

STP nie użyję bo podobno ma składniki które powoduje korozję w silniku:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś jest nie tak. To 1.6 jeździ bardzo żwawo. Z każdego biegu ciągnie, czy to na 4 od 50 czy na 5 od 70 mówię tutaj o spokojnej jeździe po mieście, nie gwałtownym przyśpieszaniu.

To ja już nie wiem, może mamy inne poczucie żwawego przyspieszania.

Na kompie nie ma żadnych błędów, żadnych niepokojących odgłosów, doprowadziłem ją do takiego stanu, że wszystko jest ok. Mechanik jeździł, nic nie zauważył, powiedział: teraz to tylko wsiadać i jeździć.

Zimny, jak ktoś pisał, przez jakieś 100 metrów jedzie jakby miał przyczepę z tyłu, ale zgadzam się, że one tak mają.

 

Ja swoja megankę porównuję z meganką znajomego, tyle, że jego jest w kombi. W sumie obie jeżdżą tak samo.

Tyle, że jego w ścisłym centrum wawy i depcze ją jak tylko może, nie oszczędza, spalanie 10 litrów średnia.

Ja jeżdżę głównie poza miastem, jazda normalna, jak trzeba przycisnąć to się przyciska, ale głównie normalna jazda bez zawalania drogi, spalanie 7,9 bo ostatnio częściej ją cisnę, zwykle w 7,4 się spokojnie mieszczę.

Wymieniałem świece na takie jak w fabryce montowali, kupiłem cewkę, bo też myślałem, że któraś nawala, przepustnicę czyszczę systematycznie, zresztą mało brudu zbiera. Naprawdę nie wiem w czym może być problem.

Jak znajdę kawałek pustej prostej to zobaczę ile robi do setki, bo już nie wiem do czego się odnosić.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi, kiedyś czytałem to forum namiętnie.

Rozrząd był rzeczywiście przestawiony jak kupiłem samochód, były różne akcje, mechanik to skorygował.

Filtr wymieniałem, nic się nie zmieniło.

 

Już olałem temat, po prostu jeżdżę, źle nie jest, ale jak czytam, że komuś rwie asfalt, to mnie to zastanawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pompa paliwa podaje cały czas tak samo, nie ma możliwości, żeby działała na pół gwizdka.

Poza tym działa, szumi po odpaleniu, miałem kiedyś z nią problem, więc temat pompy mam przerobiony. Jak pompa jest padnięta to samochód nie odpali.

Obecnie samochód jest na wymianie kzfr, ale to historia z innego wątku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!