Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Lichtautomatik aus - co to za funkcja?


MIIario

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie wiem czy w dobrym dziale zamieściłem ten temat - jak w złym to proszę moderatora o przeniesienie.

 

Moje pytanie dotyczy funkcji: Lichtautomatik aus (mam auto z Niemczech i komunikaty są w tym języku).

Wiem, że ma to coś wspólnego z automatycznymi światłami, ale co dokładnie? Da się jakoś włączyć światła np. z karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczne włączanie świateł. Zmiana opcji poprzez wciśnięcie i przytrzymanie przycisku na lewej manetce. Aus - wyłączone Ein - włączone.

Edytowane przez miodzicho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik zmierzchu czy po prostu automatyczne włączenie świateł zaraz po uruchomieniu silnika???

To uzyskasz bez aktywacji czujnika, wystarczy pierścień od świateł zostawić na pozycji światła mijania i dopiero wtedy wyłaczyć silnik i otworzyć drzwi.

Ja to mam inaczej wykombinowane.

Automat załączony, przełącznik świateł na 0 i w samym czujniku taśmą 3M zaklejona łezka, przez którą do czujnika wpada światło dzienne. Czyli jest oszukany i myśli, że cały czas jest noc.

Światła się zapalają po rozruchu a gasną po zgaszeniu silnika i otwarciu drzwi, albo jak nie wysiadam to po przekręceniu pokrętła na postojowe i powrót do 0.

Zmiany tej dokonałem bo pokrętło od świateł na manetce mam strasznie czułe i przy włączani kierunkowskazu często bezwiednie przełączałem mijania do postojowych. Teraz jest na 0 wiec poniżej już nie ma pozycji, a tylko "ściana" i nic nie przełączam przypadkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a jeszcze jedno pytanie mam...

Bo byłem przed chwilą w aucie i chciałem sprawdzić to co wyżej kolega napisał (to dotyczące aktywacji funkcji poprzez przyciśnięcie guzika na lewej manetce) - fakt światła się włączyły (podczas gdy są wyłączone na manetce).

Pojawił się napis: Keine werte gespeichert

Hmm a jak mam zrobić żeby wrócić do ustawień poprzednich czyli dezaktywować czujnik zmierzchu? Bo ponowne przytrzymanie guzika na lewej manetce nic nie robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza tłumacząc ten nowy komunikat mówi "brak zapisanych komunikatów" bo czujnik zmierzchu jest aktywowany i nie ma o czym ostrzegać. Gdy czujnik jest dezaktywowany to masz komunikat Lichtautomatik aus czyli informację o wyłączonym czujniku zmierzchu.

A przyciskasz przycisk przy uruchomionym silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli włączysz czujnik zmierzchu to komunikat Lichtautomatik an wyskoczy na chwilę by Cię o tym poinformować i znika na stałe. Gdy czujnik jest wyłączony to komunikat Lichtautomatik aus jest na stałe czyli jest to ciągła informacja o wyłączonej funkcji i by ręcznie włączać światła po uruchomieniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza tłumacząc ten nowy komunikat mówi "brak zapisanych komunikatów" bo czujnik zmierzchu jest aktywowany i nie ma o czym ostrzegać. Gdy czujnik jest dezaktywowany to masz komunikat Lichtautomatik aus czyli informację o wyłączonym czujniku zmierzchu.

A przyciskasz przycisk przy uruchomionym silniku?

Tak, na włączonym... a to na byle której funkcji mam prztrzymać ten przycisk na lewej manetce czy na jakieś konkretnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy czujnik jest wyłączony to komunikat Lichtautomatik aus jest na stałe czyli jest to ciągła informacja o wyłączonej funkcji i by ręcznie włączać światła po uruchomieniu silnika.

Chyba że są manualnie światła w czasie pracy silnika włączone i tak pozostawioną manetkę po zgaszeniu silnika i otwarciu drzwi.

Przy następnym rozruchu ten komunikat się wyświetla i też znika za moment, bo światła się zapalają z racji ustawionego na mijania pierścienia świateł.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam mam Megane 2004r ph1 na ksenonach ostatnio zapalil mi sie blad "lichtautomat is defect"i serwis wylaczylem automat swiatel(i blad juz sie nie pokazywal i rowniez serwis zgasl), ale niestety po kilku dniach wypalilo mi przetwornice. Dzisiaj zalozylem nowa, sporo oryginal kosztuje i nacieszylem sie 5 minut swiatlem mijania z lewej strony . co moze byc przyczyna ze pali przetwornice a nie mam bledu zadnego bezpieczniki sa ok

 

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

Kolego, przypominam, że na forum piszemy z ogonkami. damiar

Przepraszam wiem ze maja byc polskie znaki ,ale niestety mieszkam w Holandii(holenderski jezyk na kompie ) i niestety na jednym z komputerow nie mam polskich znakow jeszcze raz przepraszam

 

 

NO to sie uporalem z lewa lampa. blad przez wlasna nie wiedze, zakladajac nowa przetwornice zalozylem nowy kabel na zarnik,okazalo sie ze jest 2cm dluzszy i nie miesci sie pod tylnim dekielkiem, blokujac ruchoma czesc klosza, przy czym wypadl bolec regulowany przez silniczek samopoziomowania, ale juz wszystko dziala

Edytowane przez kowal4322
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!