Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

hatchback, największa butla w miejscu zapasu a zasięg


staryleo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ilu litrowa butla LPG mieści się w miejsce koła zapasowego tak żeby była równo z płaszczyzną podłogi? a może ma ktoś wyższą i patent z podwyższoną podłogą z pianki albo styropianu?

Czytałem że kombi ma koło zapasowe pod skosem, i jest problem z tankowaniem butli do pełna, czy w wersji hatchback jest to samo?

zależy mi na jak największym zasięgu miedzy tankowaniami, kiedyś miałem scenica z LPG i przy jeździe autostradowej zasięg był max 320km <szukaj>

Edytowane przez staryleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na równo h230

2. Styropian skrzeczy

3. Bzdura

4. Może sie uda tam upchnąć 650 x 250 butla 67 litrów brutto czyli netto 54litry ?? Trzeba sprawdzić organoleptycznie.

 

Podłoga w bagażniku plastikowa przydałby się stelaż tyle że od spodu auta żeby nie ograniczyć miejsca na butle.

Edytowane przez adbaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Możecie podać wymiary butli 53 litrowej? (powinna być na niej naklejka z wymiarami) no chyba że ktoś ma jeszcze większą?

Auto już zagazowane, jak na razie jeździ super, instalacja założona bardzo dobrze, tyle że butla 42litrowa i jest wkoło niej i nad nią trochę luzu, instalator bez problemu podmieni mi ją na większą, kwestia zamówienia i podmiany.

 

Dodano: 08 gru 2013 - 15:42

fotka, na tą chwile zbiornik 42l. wymiary 600x182x200 trochę szkoda tej niewykorzystanej przestrzeni.

post-58146-0-06208000-1386513470_thumb.jpg

Edytowane przez staryleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, trochę mój błąd że nie pojechałem wcześniej do gazownika zrobić wstępne przymiarki bo czasu ciągle mało a do niego mam 30km, a z kolei on mówił że nie mógł znaleźć w katalogu butli do megane III to zamówił "standard"

Wczoraj tankowałem, do pustego zbiornika weszło 32 litry gazu- zdecydowanie za mało.

Edytowane przez staryleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ilu litrowa butla LPG mieści się w miejsce koła zapasowego tak żeby była równo z płaszczyzną podłogi? a może ma ktoś wyższą i patent z podwyższoną podłogą z pianki albo styropianu?

Czytałem że kombi ma koło zapasowe pod skosem, i jest problem z tankowaniem butli do pełna, czy w wersji hatchback jest to samo?

zależy mi na jak największym zasięgu miedzy tankowaniami, kiedyś miałem scenica z LPG i przy jeździe autostradowej zasięg był max 320km <zolta>

Witam, moja sytuacja jest taka że mam butlę 47l w kole zapasowym - Megane III Hatchback, do butli wchodzi mi 28ltr tylko, dlatego pojechałem do gazera żeby zobaczył co jest grane, bo 80% z 47ltr daje ok. 36ltr a to dużo lepiej niż 28ltr.Coś przez tel. wspominał o podgięciu pływaka, ale jak pojechałem to powiedział że butla nie leży w poziomie - a leży na plastikowej wnęce,która jest właśnie pod skosem i wg. gazera to powoduje że nie natankuje więcej bo pływak odcina zawór a drugi koniec - ten wyższy butli ma jeszcze miejsce..wg gazera najpierw trzeba wypoziomować butle - mierzył i wejdą 2 listewki,w sumie 3-4cm zeby wypoziomować i od tego trzeba zacząć i zobaczyć ile gazu wchodzi i ew. jeśli nadal za mało to podgiąć pływak...ale za to poziomowanie chce 200zl - bo musi wykręcić butle i od nowa osadzić.dlatego chyba na razie odpuszczam i częściej bede tankował po prostu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moja sytuacja jest taka że mam butlę 47l w kole zapasowym - Megane III Hatchback, do butli wchodzi mi 28ltr tylko, dlatego pojechałem do gazera żeby zobaczył co jest grane, bo 80% z 47ltr daje ok. 36ltr a to dużo lepiej niż 28ltr.Coś przez tel. wspominał o podgięciu pływaka, ale jak pojechałem to powiedział że butla nie leży w poziomie - a leży na plastikowej wnęce,która jest właśnie pod skosem

Kolego ten twój gazownik to istny partacz. Jak mógł zamontować zbiornik gazu w plastikowej wnęce koła bez zrobienia wzmocnienia jej płaskownikami i wypoziomowania zbiornika LPG. To jest podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Auto kupiłem już z instalacją gazową, także nie sprawdziłem tego, ale to nie jedyny kwiatek tych partaczy co to robili

2. Słyszałem że nie trzeba koniecznie wzmacniać tej plastikowej miski, ale poziomowanie zbiornika to nawet ja wiem...może taka mała butle dali żeby mniej ważyła i żeby nie wzmacniać konstrukcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że prowadząc auto do prywaciarza musisz umieć więcej od niego, żeby ewentualnie pomóc mu, podpowiedzieć co i jak ma zrobić. Druga sprawa to masz zamontowaną w odwrotną stronę butle. No i 200zł to gruba przesada za takie coś, faktycznie chodzi o 2-3cm. Nie chodzi o ciężar butli.

Edytowane przez adbaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mógł zamontować zbiornik gazu w plastikowej wnęce koła bez zrobienia wzmocnienia jej płaskownikami

Normalnie - mam butlę 53l w plastikowej wnęce bez żadnego wzmocnienia i NIC się nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!