Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana anteny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam podwójną antenę "SIRIO DUO" która ma dwa baciki, jeden do CB-radia drugi do radia-FM, mam ją już kilka dobrych lat, jeździła w dwóch poprzednich autach i jestem z niej bardzo zadowolony, chciałbym ją teraz zainstalować w megance, w poprzednich autach dojście do anteny było proste, bo przez lampkę w podsufitce lub na tyle blisko końca dachu że po odsunięciu uszczelki spokojnie mogłem do niej sięgnąć grzechotką,w tym aucie antena jest troszkę dalej, i nie chce ryzykować załamania podsufitki.

Jak dobrać się do anteny nie robiąc szkód?

demontował już ktoś podsufitkę?

rozumiem że trzeba odpinać plastiki z tylnych słupków i wyjąć uszczelkę klapy, czy są tam jakieś patenty na które trzeba uważać?

widziałem w podsufitce ok 4cm od uszczelki dwa wystające prostokątne "klipsy" próbowałem je delikatnie podważyć ale nie chciały się wypiąć.

 

Jeśli ktoś wymieniał lub naprawiał antenę proszę o wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do anteny najszybciej i najbezpieczniej dostaniesz się przez demontaż paru elementów podsufitki: uszczelka klapy bagażnika,dwa klipsy od strony klapy (mocowane na zatrzaski, powinny wyjść przy użyciu trochę większej siły ciągnąc do siebie), oraz boczki przy klapie (mocowane na spinki). Jeśli będzie za mało miejsca żeby wcisnąć tam rękę z kluczem musisz zdemontować uszczelki szyb tylnych, o ile jest taka możliwość - nie jestem pewien bo mam hatchbacka :) i rączki podsufitki (wyjmujesz z nich prostokątne zaślepki i w otworach podważasz zatrzaski mocowane górą i dołem do karoserii auta. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Też się zastanawiałem, gdyż z tego co tutaj wyczytałem - akurat fabrycznie jest w kolorze, który mam na aucie - czarny etoile. Bo jak z malowaniem, to dla mnie za dużo zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zaraz ktoś nie zarzucił, że temat jest bez sensu - ale myślałem o tym i chciałem właśnie podzielić się podobną opinią. Mamy sytuację, że albo antena jest - w oryginale jest bat, a ja lubię stan oryginalny :) albo jej nie ma, tzn. jest ukryta (w szybie - jak w Passacie, Avensisie...). Jak już musi być ta płetwa, to niech będzie - może i wygląda nowocześniej. Hmm... mam mieszane uczucia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 10.08.2018 o 13:24, pbet napisał:

@samuel_83 jakbyś poczytał o problemach z odbiorem to by Ci ochota przeszła na takie modyfikacje :)

@pbet Również będę się brał za wymianę w Megane 3 bata na płetwę od Megane 4 (8201684054), mógłbyś podesłać link, lub powiedzieć coś więcej o problemach z odbiorem?

Tutaj:

Wygląda, że jest wszystko ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!