Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 1.5 dci drgania - poduszki silnika skrzyni pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w pierwszej kolejności chciałbym wszystkich powitać. Przeszukałem tematy ale nie znalazłem odpowedzi na moje pytania.

Ostatnio zakupiłem Megane II 1.5dci 60kw (130k przebiegu serwisowany, bezwypadkowy - piszę na wszelki wypadkek żeby uniknąć zbędnych pytań).Silnik pracuje równo, nie szarpie nie stuka itp.

W samochodzie występowały drgania na wolnych obrotach, tak wiec wymieniłem poduszki silnika i skrzyni widoczne na zdjęciu w załączniku (wymienione na hutchinsony).

Niestety drgania ustąpiły tylko częściowo, nadal występują przy niskich obrotach. Z uwagi na drgania występuje też "głuche buczenie" przy np ruszaniu i jeździe z obrotami mniejszymi niż 1500, takie dzwięk przytykający trochę uszy, generujący sie z uwagi na wibracje.

Moje pytanie jest następujące, czy pokazane na zdjęciu poduszki to wszystkie które występują w tym modelu, bo wydaje mi sie żę powinna być jeszcze jedna gdzieś?

Jesli jednak wymieniłem wszystkie poduszki, z czego może wynikać taki problem?

post-67505-0-69180700-1391333757_thumb.jpg

Edytowane przez magdaania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy nie jest silnik za bardzo napięty. odgłos buczenia może powodować intercooler który wpada w rezonans. w clio 3 1.5 dci to czesta przypadlosc.

 

generalnie jeden pod maske a drugi niech gazuje i organoleptycznie sprawdzać po kolei

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

 

Generalnie nowe zdania zaczynamy z dużej litery.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś jeszcze raz poluzowałem nakrętki od poduszek żeby silnik się na nich dobrze "ułożył" niestety efekt mizerny. Na samochód przenoszą się wibracje. Nie wiem może ten model tak ma...?

Naprawdę nikt z Was nie miał podobnej przypadłości?

 

Edit:

A czy poduszka przy skrzyni powinna byc maksymalnie tj. Czy srodkowa sruba powinna byc dokrecona do oporu? Moze powinna byc troche poluzowana zeby poduszka nie byla tak scisnieta?

Sorry za bark polskich znakow ale pisze z telefonu.

 

Dodano: 07 mar 2014 - 23:23

Odpisuje dopiero teraz z uwagi na dosyć napiętą sytuację w pracy. Winowajcą wszystkiego okazała się nowa poduszka skrzyni którą kupiłem (ta jedna nie była hutchinsona tylko jakaś ch..j wie jaka). Włożyłem starą (oryginalną) i wszystkie drgania buczenia itd ustały jak ręką odjął...

Piszę bo mozę komuś sie przyda.

Pozdrawiam,

Edytowane przez magdaania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie przerabiałem ten sam problem. Po wymianie poduszki skrzyni na poduche SASIC zaczęło się głośne buczenie i wibracje na wolnych obrotach. Musiałem wymienić na oryginał i jak ręką odjął. Teraz nie czuję i prawie nie słyszę silnika. Jak widać na załączonym obrazku należy zwracać uwagę na te sprawy i nie kupować tandety chociaż SASIC powinno wzbudzić zaufanie a jednak nie wyszło. Poduszka ta zachowywała się gorzej niż zerwana stara przed demontażem. Żle dobrana mieszanka gumy i poducha jest bezużyteczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem to samo. Z tym, że w przeciwieństwie do przedmówcy zamieniłem poduche skrzyni z "jakiejś" na SASICA i u mnie też jak ręką odjął. Może to w takim razie kwestia montażu i trzeba wiedzieć jak. Na poduszkach nie ma co oszczędzać, bo będzie podwójny wydatek - i proponuję wymieniać u naprawdę sprawdzonego mechanika - najlepiej zajmującego się tylko francuzami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam przeglądałem różne tematy lecz nie dowiedziałem się dokładnie ponieważ Meganki do 2005 roku posiadały 2 silniki diesla 1.5 82 oraz 101 km i tutaj moje pytanie czy to prawda ze ta wersja 82 konna najsłabsza posiada 5 poduszek silnika a ta 101 konna tylko 3 ? w katalogach jak sprawdzałem to jest ich faktycznie 5. Po 2005 roku wyszla wersja 1.5 dci 86 km i posiada tez te same podszuki co wersja 101 konna czyli 3.

 

ps tutaj temat http://megane.com.pl/topic/53872-megane-15-dci-drgania-poduszki-silnika-skrzyni-pytanie/

gdzie niby werska 82 konna 60 kw posiada tylko 3 podszuki jak to jest ?

Nie wiem po co założyłeś jako osobny temat?

Łącze z istniejącym tematem, z tym który linkujesz.

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem ze 82 86 oraz 101 km posiadaja te same 3 poduszki i nic wiecej na pewno ?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!