Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Terminy przeglądów


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Skoro mowa o cenach, to obecnie wg informacji ASO w Warszawie RRG:

Sama wymiana oleju z filtrem, olejem i podkładką 500 zł. Łącznie z przeglądem po 60 tys. km i 4. latach - 750 zł.

Tylko wymiana oleju z własnym olejem, filtrem i podkładką - 105 zł. W sprzedaży detalicznej 5l oleju elf evolution 5w40 to min 120 zł. Filtr 30-50 zł. Podkładka 8 zł.

Teraz jest oferta specjalna, ale tylko dla samochodów, które skończyły 4. rok eksploatacji od daty I rejestracji. Cena to 219 zł za wymianę oleju wraz z olejem elf, filtrem i podkładką, a 319 zł razem z przeglądem. Ceny brutto. Nie wiem, czy przegląd to coś więcej niż obejście samochodu i poświecenie lampą podwozia, ale dla osób, które chcą zachować ciągłość wpisów w ASO to oferta wydaje się atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś zależy na wpisach w systemie aso to warto, aczkolwiek ja za wymianę oleju własne materiały dałem w wawie 37 pln. A za 50 pln. Bez problemów się znajdzie. Poza Warszawą można wymienić za 20 pln

 

Dodano: 12 lut 2015 - 15:31

Często też wymiana jest w cenie zakupu oleju i filtra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja widziałem na własne oczy jak to wygląda....i mam w rodzinie pracownika aso...nie mówię, że wszedzie, ale moje doświadczenia są jakie są....szczerze to jeśli ktoś chce zrobić dobry przegląd to lepiej jechać do niezależnego małego warsztatu specjalizującego sie w danej marce niż do aso gdzie pracują etatowi mechanicy i mają delikatnie mówiąc spory dystans do klienta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, kolega Bosman78 ma niestety dużo racji, choć nie należy zbytnio demonizować sprawy. Ale faktem jest, że w ASO jest coraz więcej przypadkowych osób, słabo znających się na rzeczy, często zmieniających się, do tego kierownictwo stoi na niewiele wyższym poziomie wiedzy,a mechanicy rozliczani są z akordu. Pracownikom stawia się jakieś normy sprzedażowe roboczogodzin (tak!) i części zamiennych. Ale to dygresja.

Natomiast co do przeglądu to mimo wszystko wg mnie warto skusić się na tę promocję. Zakup oleju to 130 zł (za tyle znalazłem najtańszy elf evolution sxr 5w40 w iparts), filtr w zależności od firmy i jakości 30 zł do 50 zł, no i podkładka, czyli razem powiedzmy ok 170 zł. Robocizna w jakimś niemarkowym warsztacie to jak podano wyżej ok 50 zł. Czyli razem tyle samo ile podaje ASO w ramach obecnej oferty specjalnej. A zyskuje się fakturkę ASO i wpis w systemie, co należy docenić. A dodatkową stówkę za ten przegląd - jaki by nie był, ale zostanie odnotowany - można potraktować jako inwestycję na przyszłość w razie ewentualnej sprzedaży auta; zawsze przecież hasło "serwisowany w ASO" robi wrażenie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!