Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odczyt/kopiowanie pamięci transpondera


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy, chciałbym zapytać o jedną rzecz. Mianowicie posiadając jedną kartę do Megane II chciałem we własnym zakresie ją skopiować (lubię się uczyć) Dowiedziałem się jaki mam transponder, zakupiłem taki sam (nowy prekodowany) Na urządzeniu HITAG 2+Gambit - które w specyfikacji obsługuje posiadany transponder - próbowałem: odczytać pamięć na istniejącej oryginalnej karcie, odczytać dane z karty prekodowanej, odczytać wartości z innych zgodnych kluczyków. Póki co skończyło się tym że program czyta tylko 1 krok - numer seryjny chipu. Pozostałe kroki są failed i na końcu wyskakuje: "maybe transponder in crypto mode or wrong password is set" Czy ktoś z Was bawił się podobnym ustrojstwem? Wiem że do "pełnego" skopiowania karty potrzeba czegoś więcej niż przekodowanie samego transpondera, nie mniej to mi wystarczy (nie potrzebuję otwierać dodatkową kartą auta - wystarczy że odpali) Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można w jakiś sposób wyciągnąć hasło z klucza? Czy też jest to hasło z UHC które należy stamtąd pozyskać? Tak myślę czy mając to hasło pozostałe kroki przestaną być fail i odczytam resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pobawiłem się trochę i odczytałem zawartość oryginalnej karty - potrzebny do tego był kod wejścia (wyciągnięty z UCH) Także w tej chwili mogę bez problemu "otworzyć" oryginalną kartę. Do używki wlutowałem prekodowany układ, próbowałem zrobić klona. Zapisał wszystkie klucze itp jak w oryginale (chciałem zrobić klon, nie drugą) niestety SN samej karty jest inny bez możliwości zmiany/zapisu. W tej chwili przychodzą mi do głowy dwa rozwiązania: Kupić jeszcze jeden czysty chip i adoptować w inny sposób, lub dodać SN drugiej karty bezpośrednio do UCH - tutaj problem ponieważ widzę gdzie jest linia z SN oryginalnej karty, ale nie mam pojęcia gdzie może być linia drugiej karty aby zmienić. Miałby ktoś z Was jakiś pomysł, ewentualnie inny sposób na zakończenie tematu? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpada. U mnie 7943 (Hands Free) Wiem że nie wszystko będzie działać, wystarczy że będzie odpalał. Można oczywiście na upartego wywalić immo, ale to mija się trochę z celem;) Mam już dwa PCB od HF, gdybym musiał kupować kolejny pod 7947 (bo wątpię czy zadziała pod obecnym) to znów się rozmieniam. A sumaryczny koszt przewyższy usługę w serwisie. Zależało mi żeby zrobić samemu i się nauczyć czegoś nowego;)

Edytowane przez Piccolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inną rozkminkę czy w jednym samochodzi zadziałają karty z hf i bez czyli 7943 i 7947 ??

W peugocie działa klucz razem 7936 i 7922

Szwagier ma jedną karte z hf i chciałby drugą tąnszą dorobić do 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!