Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie Renault Megane II


Rekomendowane odpowiedzi

Hmm wątek się rozwinął, jednak spalanie diesla to inna bajka, mój poprzedni Seat Cordoba 1.9TDI 105KM 2004r przy mega oszczędnej jeździe po mieście mi wziął w lato bez klimy 4,7 a z reguł 5.0-5.2 przy ekonomicznym poruszaniu się a jak było śpieszno to 6.0-6.5 trasa różnie bo jej nigdy nie oszczędzałem zdrowy silnik to i prędkości się nie bałem. Dlatego aktualne spalania minimalne po mieście 10,01 L/100km mnie przeraża, byłem u mechanika to wyliczył naprawę na prawie 1000zł, ustawianie wałka rozrządu, wymiana sondy lambda i coś tam jeszcze... zapłaciłbym gdyby nie dodał

"... Nie daję gwarancji że to zmniejszy zużycie paliwa..." więc jeszcze potrzebuję porady. bo równie może tylko chcę naciągnąć mnie na kasę...

 

Dziwna akacja, bo ostatnio wyczaiłem kobitkę z tym samym samochodem, silnikiem, rocznikiem a nawet koła tej samej wielkości i zagadałem o spalanie w odpowiedzi usłyszałem:

" Wie Pan co, jak jeżdżę spokojnie to po mieście ok. 7.5 jak troszkę szybciej z klimą to max 8.5 L/100km

na trasie ok. 6.5L"

Jak usłyszała ze moja pali 10L to prawie padła ze śmiechu.

 

Więc dalej nie wiem co mam o tym sądzić. Jeśli taka jej natura pójdzie na sprzedaż bo jak mam wydawać na samo paliwo nie cale 1000zł miesięcznie, to mi się nie opłaca. Mogła by tyle palić gdyby miała 200KM i mógłbym korzystać z mocy a nie marne 115KM a spalanie jak w jakimś smoczym BMW,

Z autka jestem bardzo zadowolony po za tym spalaniem....

Edytowane przez Marsyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marsyl sprawdź czy przypadkiem nie blokują się Tobie tylne klocki (nie grzeją się tarcze) po spuszczeniu ręcznego. To może wpływać na spalanie. Miałem taki przypadek w rodzinie że Tico spaliło 7l/100km na trasie, a powinno spalić około 4,5-5l/100km. Przyczyna przyblokowany klocek w zacisku. Po drugie sprawdziłbym wtryski czy przypadkiem nie leją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w clio II 1.4 16V to ten sam silnik co w megane (ktoś tu wspominał 1.4), ale jeśli tak to w clio spalanie nie było złe. Autostrada 130km/h, średnie 7.2, miasto w korkach miedzy kolo 9, trasa 90-100, nawet poniżej 6. Sumarycznie w trybie mieszanym wychodzi 7.5 l/100km.

Może masa auta robi różnice?

Greg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że pomiędzy kombi i HB już jest różnica. Dlatego do spalania informacyjnie wypadałoby dorzucić masę - MII Grandtour 1.5 dCi - 1260 kg (w DR). Już gdzieś, kiedyś o tym pisałem: ile waży HB, sedan?

 

konwil

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik 2.0 Tce/ 180 KM / ..trasa do Chorwacji 2500 km średnie spalanie 7,9 przy prędkościach 130- 160 km, 3 osoby , bagaż.Miasto ok. 10 l. Kol. Marsyl ..sprawdziłbym przepływomierz.

Edytowane przez andrzejm36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aston76 ..racja , w benzynie objętość powietrza przelicza ECU na podstawie temperatury, podciśnienia w kolektorze oraz kąta otwarcia przepustnicy..sorry.Mimo to podłączyłbym kompa i sprawdził te dwie wartości czujników / temperatury i podciśnienia..nie szczelności w układzie dolotowym..lewe powietrze /.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to dokładnie ta sama stacja to samo stanowisko, zrobione ponad 350km po mieście, spalanie wg matematyki: 10.65L/100km wg. komputera: 10.01L/100km...

Renia sama sobie bat na siebie kręci! ! !

Jeżeli taka średnia, w mieście, z klimatyzacją(??) to wielkiej tragedii nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10% używania klimatyzacji, kurczę w takim wypadku chyba jestem jakiś dziwny. Cordoba 1.4 ben. 97 rok spalanie ~7L/100km, Vectra 2004 rok 1.8 ben. spalanie 7,5L przy nie oszczędnej jeździe 8.2L/100km... te spalania są w normie jak dla mnie, ale prawie 11L to chyba ten silnik to porażka. krótka kalkulacja 3L więcej, średnio 1200km miesięcznie co nam daje 36L więcej na miesiąc czyli ~ 183zł więcej przy cenie 5.10zł/Litr rocznie to ponad 2tyś. czyli rocznie przejeżdżę dobre wczasy nad morzem dla dwóch osób. ja dla mnie beznadzieja. Pisałem już gdzieś że takie spalanie było by ok, gdybym miał moc pod pedałem a nie średnie 113KM które jednak daleko odbiega od porządnej 2 litrówki, oraz dalej dziwi mnie że spotykałem się z opiniami że silnik ten bierze max 8.5L przy ciężkiej nodze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jak w profilu, czyli M II 1.4 16V 98 KM Grandtour. Robię w zasadzie w większości trasy, jazda spokojna. Zużycie bez klimy 7,5 - 8,0 lpg/100 km. Klima zwiększa zużycie o jakieś 0,5 litra na 100 km. Generalnie uważam, że ten silnik 1.4 16V w M II lubi sobie wyżłopać paliwka, zwłaszcza w mieście, gdzie potrafi wyżłopać 10 litrów benzyny na 100 km (wskazania z kompa). Trochę za mały silnik do masy auta. Po drugie, silnik ten nie ma zmiennych faz rozrządu a w dzisiejszych czasach to praktycznie standard. 1.6 16 V pali tyle samo a jest mocniejszy. KZFR daje jednak jakieś korzyści (w 1.4 go nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!