Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"Skontroluj poduszkę pow."


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

od 4 miesięcy jestem szcześliwym posiadaczem Renault Megane Coupe 1.4 Tce.

Dzisiaj zaświeciła mi się kontrolka "skontroluj poduszke pow."..

Byłem w Aso i powiedziano mi, że do wymiany jest jakas tam "wiązka"

Trochę się boje tych serwisów ASO, wiem wiem może przesadzam ale za dużo się nasłuchałem i naczytałem.

W końcu poszedłem do garażu i spróbowałem sam znaleźć problem. No wiec pod fotelem kierowcy po prawej jego stronie jest kawałek plastiku i zapadka i w momencie kiedy zapadka nad tym plastikiem łączy sie to komunikat gaśnie a w momencie kiedy przesunę fotel dalej od kierownicy zapadka traci kontakt z tym kawałkiem "plastiku"(bo on sie po prostu konczy - jest go chyba tylko 10cm) i automatycznie zapala sie kontrolka "skontorluj..."

Czyli gdyby w samochodzie jechała niska kobitka która chce kierować cyckami <piwko> to kontrolka sie nie zaświeci bo zapadka ma kontakt z ta 2 częścią a ja (majać 185cm) odsuwam fotel do tyłu , zapadka traci kontakt i zaśweca sie kontrolka...

 

Co Wy na to??

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

 

Proponuję Koledze zapoznać się z regulaminem forum, bo widać że ten punkt programu został pominięty podczas rejestracji.Aston76

Edytowane przez garrett89
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kolego mam ten sam problem czyli 'skontroluj poduszke pow.' patrzyłem pod siedzeniami i na moje oko wszystkie wtyczki są spięte, nic nie poluzowane. Nie miałbyś możliwości wrzucić jakieś zdjęcia poglądowe? Bo nie bardzo chce mi się jeździć po warsztatach jeśli to taki banał :) Dodam też, że suwanie fotelem nie ma żadnego wpływu na kontrolki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w meganie 3 masz 6 poduszek, do tego napinacze, moduł, zwijacz, czujniki boczne i chcesz zgadywać gdzie jest problem?

Podłącz komputer i będziesz miał diagnozę w momencie.

Taki komunikat może też powodować słaby akumulator, ale raczej wątpię, żeby to było to przy obecnych warunkach atmosferycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale raczej wątpię, żeby to było to przy obecnych warunkach atmosferycznych.

Czemu? Ostatni padł w lipcu czy sierpniu przy sporych upałach, o rozładowaniu nie wspomnę, szczególnie jak się jeździ na krótkich odcinkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu? Ostatni padł w lipcu czy sierpniu przy sporych upałach, o rozładowaniu nie wspomnę, szczególnie jak się jeździ na krótkich odcinkach.

 

ale teraz przy rozruchu są zdecydowanie mniejsze spadki napięć przy rozruchu, wiele renówek, które przyjeżdżają na clipa mają błędy zapamiętane w stylu "zbyt niskie napięcie akumulatora". Najczęściej to się pojawia zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się generalnie z Tobą zgadzam, ale nie można wykluczyć akumulatora. Może już zaczyna mówić papa, może jest notorycznie niedoładowany z powodu krótkich jazd, częstego zapalania silnika itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Błąd wyskakuje przed odpaleniem silnika więc nie ma mowy o spadku napięcia. Chodziło mi o powszechnie występujące powody typu poluzowane kable itp. ale faktycznie pojadę na komputer i się zobaczy... Samochód posiadam od niecałego miesiąca i poprzedni właściciel twierdzi, że żadnych komunikatów nie miał ;) Z lektury różnych for (w tym zagramanicznych) wynika, że przyczyną może (ale nie musi) być regulowanie kierownicy lub siedzeń co jest trochę przerażające :)

 

Dodano: 20 sie 2014 - 16:35

Odświeżam temat. Dzisiejsza diagnostyka MaxiECU wypluła błąd DTC8096 błąd czujnika zderzenia w prawych drzwiach... Czy może ktoś z szanownych forumowiczów zetknął się z czymś takim? Przy okazji pytanie: jest gdzieś może spis kodów błędów (DTC) Renault w internecie? U wujka Googla swojego błędu nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam Koledzy.

 

Kupiłem sobie Renault Megane 3 z 2009 roku i po włożeniu kluczyka pokazuje mi się błąd "sprawdź poduszkę powietrzną". Jak było napisane wyżej sprawdzałem wszystkie kostki i nie wyglądają na poluzowane, szurałem fotelami też nic. Jak ojciec odkurzał mi samochód i założył z tyłu dywaniki problem wystąpił. Coś też mi wspominał że widział komunikat "Słaby akumulator włącz silnik" - czy to może mieć jakiś związek?? Jak naładować akumulator? Odłączyć klemę dodatnią i zacząć ładować?? Proszę o odpowiedź

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chciałem pojechać na komputer, już byłem umówiony odpalam swoją Megane a tu co? no wlaśnie nic. Błędy jakby sie same skasowały. Już wracałem szczęśliwy do domu i skręciłem do sklepu i znowu to samo. znów ta poduszka. W związku z tym mam kilka pytań:

1. Jeśli wyeliminuje sie usterkę to komputer już nie będzie wyświetlał błędu?(same się kasują?)

2. Czy to prawda ze po odłączeniu akumulatora i zostawienia Meganki np na noc bez akumulatora błędy komputera się także skasują? - czy to ryzykowny proces? Może się coś rozprogramować w Megane 3?

3. Te najczęstsze usterki z poduszką powietrzną są związane z tymi tylko kostkami co łączą fotel z podwoziem (główne kostki) czy iść po wiązce i sprawdzać wyżej także? (pytam o standardowe usterki)

4. a jak sie dostać do kostek poduszki w kierownicy? może tam coś nie łączy i podczas kręcenia coś się rozłącza??

5. Jaki środek użyć na zaśniedziałe styki??

Dzięki Koledzy za pomoc.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co opisujesz to uszkodzona taśma od poduszki w kierownicy , odczytaj błędy clipem , nawet jak nic się nie wyświetla to będzie zapisane co było

Edytowane przez cinas_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie również jak koledze k3848 komputer wykrył błąd "Obwód czujnika zderzeń prawych przednich drzwi". Czy któryś z kolegów poradził sobie z tą usterką? Gdzie szukać tego czujnika? Czy problem leży w obwodzie czujnika czy może sam czujnik jest uszkodzony?

 

Problem jak na razie rozwiązany. Pomogło poruszanie kostką w drzwiach. Błąd zniknął i jak na razie spokój. Wygląda na to, że w kostce coś źle łączy.

Edytowane przez krzychk75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Witam, ja właśnie wczoraj szukałem czujnika w drzwiach i nic takiego nie znalazłem, natomiast znalazłem w prawym słupku drzwiowym nad pasami. Tak więc czy w drzwiach też powinno coś być Renault Megane 3 kombi 2009r???

Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!