Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Felga pękła podczas prostowania - co dalej ?


remuch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Stopy aluminium są bardzo specyficzne jeśli chodzi o pęknięcia. Głównie pękają w sposób nie widoczny dla „oka”. Czyli strukturalnie. Widoczne pękniecie to trwałe nie odwracalne zniszczenie materiału. Sam proces odlewania stopów aluminium wiąże za sobą niebezpieczeństwo pęknięć podczas stygnięcia na skutek skurczu materiału. Spawanie to nie najlepszy pomysł. Spaw załatwia sprawę widoczną dla „oka” natomiast materiał dalej jest spękany i pęka. W najgorszym przypadku materiał się rozpadnie. Wiem że koszty i są zakłady które to robią. Wiele nie naprawialnych rzeczy da się naprawić. Można pospawać łapę do silnika ale element mający wpływ na bezpieczeństwo? . Sam skład stopu aluminium jest inny dla każdego producenta więc dobór odpowiedniego materiału jako „lutu” jest problemem. Według mojej wiedzy taka felga nie powinna być użytkowana. Naprawiono to co widać. Niesyty stopy aluminium to nie stal i inaczej się zachowują podczas takich napraw. Nie chce abyś mnie źle odebrał ale warto się zastanowić. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że wiele osób jeździ na spawanych felgach nie wiedząc o tym, a na forum piszą, że nigdy by takiej nie założyli :notacrook:

Mając drogi takie a nie inne raczej nie ma szans na nieuszkodzenie kola. Jest mnóstwo warsztatów, które zajmują się kompleksowo obsługa felg. Czy gdyby nie było zapotrzebowania na takie usługi to warsztatów też by tyle było?

Nie chce mi się wierzyć, że ktoś będzie kupował nową/używana felgę w momencie, gdy będzie miał możliwość pospawania za ułamek tej ceny. Pospawa i będzie jeździł, albo pospawa i sprzeda komplet, przy sprzedaży o tym nie powie, a ktoś kupi "ładny" komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!