Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Grzejąca się tarcza hamulcowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, u mojego taty w scenicu 2001r, 1.9 dci grzeje się tarcza prawa przednia na tyle że zapala się kontrolka. Wymieniał dwukrotnie tarcze i klocki do tego zacisk ( nie nowy ale 2 różne sprawne używki) i dalej to samo. Jaka może być tego przyczyna i co zrobić, bo jazda z nim jest uciążliwa i niebezpieczna ( jak najwięcej hamowania ręcznym a jak najmniej nożnym ). Proszę o jakieś podpowiedzi

PS. czy udać się do serwisu? Jest sens czy na razie próbować u mechaników?

Edytowane przez AndreeWx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniał dwukrotnie tarcze i klocki do tego zacisk ( nie nowy ale 2 różne sprawne używki) i dalej to samo.

Gratuluję głupoty taty. <szukaj> Takie rzeczy jak tarcze, klocki hamulcowe zawsze zakłada się nowe i to zawsze na 2 strony auta (ta sama oś). A co do przyczyny to ma zatarty/przytarty tłoczek od hamulca. I nie odbija. Regeneracja tłoczka z gumkami powinna pomóc ewentualnie wymiana zacisku z tłoczkiem na regenerowany zestaw. Trzeba także wymienić cały płyn hamulcowy na nowy. A także można wymienić przewody gumowe przy zaciskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki z tarczami były wymieniane na nowe i na całej osi, ale gdy dalej tarło to wymienił znów na innej firmy ale nic, tłoczek w raz z zaciskiem także został wymieniony ale dalej nie odbija. Tzn gdy mocno się naciśnie pedał hamulca to odbija ale gdy lekko np przychamowujemy to potem zaczyna trzeć

Edytowane przez AndreeWx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JakI płyn hamulcowy polecacie do scenika 2002 1,9 dci(ABS, ESP)?

Jedyny płyn, którego nie wymieniałem kupując samochód. To już 3 rok(auto kupiłem na jesieni 2011) Do tej pory zero problemów z hamowaniem, nic nie ubywa, ale nie mam pojęcia co to za płyn i kiedy wlany. Prawdopodobnie wlany w 2010 albo 2011. Czytałem, że powinno się wymieniać co 3 lata albo ileś tam kilometrów.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretna marka czy bez znaczenia?

Jak juz przy temacie...... Sprawa odpowietrzania. Tak, tak czytałem forum, ale gdzieś uciekło z pamięci <szukaj>. Różnie też pisano. W przypadku tego konkretnego auta czyli z ABS i ESP to w jakiej kolejności odpowietrzamy koła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na gumowy przewód hamulcowy przy zacisku. Możliwe. że sparciał i nie przepuszcza płynu, tzn przepuszcza jak się naciśnie pedał hamulca, ale jak się go puści to płyn się nie cofa. Tylko wymiana na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!