Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Rok temu miałem błąd DF1070 klima nie chodziła, po wykasowaniu cały sezon był spokój chłodziła OK. W tym roku błąd powrócił i jak go wykasuje (clipem), to cały czas powraca klima chodzi dzień albo parę godzin, na drugi dzień znowu powraca DF1070. Po wykasowaniu błędu klima chodzi (ale słychać jakiś szum tylko z miejsca kierowcy), po wyłączeniu klimy nic nie szumi. Następne odpalenie auta (np) klima już nie działa i wywala błąd DF1070. Ostatnio wymieniałem pasek wielorowkowy i wszystkie rolki wyglądają OK, koło pasowe sprężarki chodzi lekko. Czy jak jest za mało czynnika (nie był sprawdzany 2 lata) może wywalać błąd DF1070. Na co jeszcze zwrócić uwagę.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd DF1070

Co to oznacza? Co CLIP wywala w opisie?

Skoro błąd powraca, to usterka nadal jest, puki jej nie usuniesz tak będzie. Zmuszanie na siłę klimatyzacji do pracy może spowodować jeszcze więcej uszkodzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clip wywala DF1070 (błąd czerwony) obieg zimnego powietrza. Dodam że wtyczka (do załączania sprzęgła sprężarki) była wymieniona przez poprzedniego właściciela.

Usunąć usterkę tylko co sprawdzać ??????

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z których pinów sterownika wtrysku dochodzi napięcie do wtyczki kompresora (bo tu chyba mam problem,chcę sprawdzić przewody) i presostatu (pokazuje raczej właściwie,ale warto wiedzieć)???

Jak sprawdzić czy to nie moduł UCH robi problem,rozumiem że przekażnik klimy znajduje się w UCH (jak to sprawdzić? )Raczej problemem nie jest sprężarka ani sprżęgło sprężarki,bo po odłączeniu

wtyczki sprężarki (podłączona żarówka) wywala błąd DF 1070. Jak to posprawdzać clipa i miernik mam.

Po co rozbijasz wątek, pisz w jednym wszystko co jest związane z usterką.

Połączyłem

P_r_z_e_m_o

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej. Udalo sie komus rozwiązać ten problem?

 

BŁad Df1070 Potwierdzam ze to wtyczka. Dzis po 8 latach wrocilem do tematu. Szwagier przez 8 lat jezdzil bez klimy. Ostatnio wymienil chlodnice i nabil czynnik i nic.

Dzis sami to naprawilismy. Winna byla wtyczka ktora wchodzi do kompresora. Generalnie siedziala ona troche luzno. Po poruszeniu sprezarka sie zalaczala i wylaczala. Co waznie nie bylo potrzeby kasowania błędu clipem po tym jak wtyczka juz dzialala poprawnie.

Psiknalem w nia sprayem do połaczen elektrycznych, podgialem piny bo faktycznie bylo dosc duzo miejsca. Teraz nawet jak ruszamy wtyczka i kablem to sie nie wyłącza.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!