Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II 2003r. Prośba o ocene


kenigiz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegoś miesiąca szukam swojego megane II. Trzeba przyznać sprawa prosta nie jest. Stąd mój post tutaj z prośbą o ocenę samochodu.

Oto on: http://olx.pl/oferta/renault-megane-ii-previlige-panorama-2003-tempomat-alufelgi-klimatron-CID5-ID5NwbH.html#682ebf1db3

 

Kilka moich pytań i wątpliwości. Przede wszystkim co jest grane z tą kierownicą? Czy jest to przeszczep z poliftingowego modelu? Czy były jakieś samochody z 2003 roku z takimi? Właściciel po telefonie powiedział mi, że jego ta sprawa też nurtowała i ją sprawdzał. Podobno te wersje samochodu

"previlige" miały takie montowane fabrycznie. Chociaż nie chce mi się w to wierzyć. Ktokolwiek słyszał ktokolwiek wie? ;)

Przebieg nie jest w żaden sposób potwierdzony, więc pewnie cofany. Pal sześć, jak realnie można go ocenić skoro kierownica podlega pewnym wątpliwościom?

Czy ważne są osłony silnika ? Takie plastikowe. Bo z tego co się zorientowałem to nie wszystkie są kompletne.

 

Ewentualnie proszę o jakieś rady i wskazówki od was.

Pozdrawiam

 

Ps: za cholerę nie wiem o co chodzi z tym phI, phII więc w prefiksie tematu wybrałem phII mimo, iż mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

To tak króciutko: faza pierwsza - model sprzed liftingu, faza druga - model po liftingu. Skróty wypisałeś wyżej. Ten samochód to phI z kierownicą z phII :) Zdjęcia słabe, mało co widać. Brakuje zaślepki zamka klamki (od strony kierowcy). Bagażnik dachowy nieoryginalny. Wersja bogata, ale nie naj... Brakuje m.in. navi i ksenonów. Ja bym prosił o lepsze zdjęcia, koniecznie!

 

Pzdr.,

konwil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica może być wymieniona. A w tym roczniku były do tego powody. Kierownica wycierała się, w zasadzie łuszczyła w zastraszającym tempie. Co do osłon silnika, ale tych z góry, jedne miały pełne kompletne inne nie, więc trudno ocenić. Ja nie miałem w swojej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kierownicy nie było takiej w 2003r. ta jest z młodszego auta, więc można się tylko domyślać powodu wymiany. Ja mam w tej chwili też 2003r. i 136 tyś, kierownica co prawda nie jest skórzana ale nie ma śladów zużycia, więc przebieg t u też jest do weryfikacji. Powtórzę to co zawsze, Sprawdź w ASO, dowiesz się chociaż kiedy miała ostatni wpis i z jakim przebiegiem. W zeszłym roku jak miałem poprzednią Megankę to 5 egzemplarzy odpadło po tel do ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kierownicy nie było takiej w 2003r. ta jest z młodszego auta, więc można się tylko domyślać powodu wymiany. Ja mam w tej chwili też 2003r. i 136 tyś, kierownica co prawda nie jest skórzana ale nie ma śladów zużycia

Jeżeli masz taki przebieg i faktycznie zero śladów zużycia na kierownicy to bądź pewny, że ktoś przed Tobą ją wymienił. Z wpisu wynika, że nie jesteś pierwszym właścicielem auta.

W tym roczniku kierownice były z fabryczną wadą, wiele wymieniano jeszcze na gwarancji.

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica może być wymieniona. A w tym roczniku były do tego powody. Kierownica wycierała się, w zasadzie łuszczyła w zastraszającym tempie. Co do osłon silnika, ale tych z góry, jedne miały pełne kompletne inne nie, więc trudno ocenić. Ja nie miałem w swojej.

Myślisz, że na gwarancji w aso mogli wymienić na taką? Chyba to nierealne.

W aso byłem, ostatni wpis 2006 rok. 45 tysięcy na liczniku. Gość powiedział, że ze średniej, która dość często się sprawdza przy jednym właścicielu przebieg auta to około 160k.

A jak szybko ściera się zauważalnie na drzwiach od kierowcy uchwyt do zamykania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie, na gwarancji zostałaby wymieniona na odpowiednią do rocznika i poziomu wyposażenia.

Miałem na myśli późniejszą wymianę przez właściciela lub osobę sprowadzającą.

Uchwyty przy drzwiach nie ścierają się tylko gumowe pokrycie łuszczy się, zaczynając od krawędzi. Dokładnie nie pamiętam, około 80-100tyś km powłokę musiałem już usunąć a uchwyty wypolerowałem na połysk. Drobne uszkodzenia powłoki pojawiły się już dużo prędzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!