Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana radia na niefabryczne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

dopiero stałem się posiadaczem renault, więc witam wszystkich forumowiczów.

Czytałem już dział caraudio, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Rozumiem, że przy wymianie radia na niefabryczne wystarczy standardowa przejściówka ISO. Ale mam pytanie odnośnie kabla antenowego. Czy trzeba stosować separator antenowy, który podaje zasilanie do wzmacniacza antenowego? Na pewno trzeba kupić przejściówkę bo radio które chcę kupić posiada inny wtyk anteny. Na te pytania nie znalazłem odpowiedzi. I czy niefabryczne radio będzie się uruchamiało razem z zapłonem, czy trzeba je włączać i wyłączać ręcznie?

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W megance II jest zwykłą kostka ISO i nie potrzeba żadnych przejściówek. Potrzebny jest za to adapter aby można było sterować radiem z pilota przy kierownicy oraz aby się wyświetlały informacje na wyświetlaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję bardzo. Sterowania nie mam, wyświetlacz mi nie potrzebny więc pod tym względem nie ma problemu. Interesuje mnie jeszcze tylko podłączenie anteny, ale to już w sklepie może mi powiedzą jakie przejście kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie niedawno zakupiłem radio clarion cz202e i do tego interfejs to sterowania z kierownicy czy potrzebna mi jest jakas przejsciówka do odbiornika radiowego ? zeby go połaczyc z radie jak tak to jaka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie,

 

Próbowałem wyszukać podobny temat na forum, ale nie udało mi się nic znaleźć więc postanowiłem stworzyć taki temat. Problem dotyczy wymiany radio na nie seryjne, a mianowicie Pioneer MVH-160ui. Moje pytanie dotyczy wyświetlacza radio na konsoli głównej i tego czy jest jakaś możliwość podłączenia go do radio nie seryjnego, bo teraz jest czarny (obszar między zegarkiem i temperaturą, a wyświetlaczem prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym radiu nie masz takiej możliwości. do tych modeli są dedykowane niefabryczne radia, które wyświetlają na wyświetlaczu, ale:

- są to stare modele

- trudno spotykane

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do radia potrzebujesz interface który będzie współpracował z wyświetlaczem,u mnie się udało fejsik za 140 zł plus radyjko pioneer 5100 UB ,radio z tyłu musi mieć wejście jack ,oraz niebieskie złącze jak do zmieniarki by to wszystko ogarnąć .

Edytowane przez andrzej27r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda, bo radyjko fajne dostałem od kuzyna jak sprzedawał swój samochód. Takich odpowiedzi się spodziewałem, bo nie było dodatkowych gniazdek dedykowanych tej wtyczce. Dziękuję za rozwianie moich wątpliwości i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio zawsze możesz zatrzymać - sam mam nieoryginalne radio na płyty z mp3 (szkoda, że nie na USB)

podmiana zajmuje mi 10 minut, a może i mniej :)

 

jak chcesz poczytać, to tutaj masz modele, które pasują w Twoim roczniku auta

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam! Trochę podbije temat, a mianowicie czy któryś z tych adapterów będzie pasował do MEG II 2003 i radia Pioneer DEH-X5600BT bo teoretycznie to radio ma możliwość podłączenia interfejsu ale nie wiek który by to miał być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!