Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana radia na niefabryczne


Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżę temat.

Czy to radyjko zapewni obsługę wyświetlacza? Wg opisu ma sub-display, więc chyba tak?

Cena dosyć ciekawa, chociaż nie obsługuje USB...

http://allegro.pl/radio-sam-pioneer-deh-p40mp-mp3-wma-2x-rca-4x50-w-i5115590811.html

 

Dodano: 22 paź 2016 - 21:49

Znalazłem informację, ze można podłączyć wyświetlanie przez IP-BUS

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic587194.html#7224421

Chyba, że coś źle zrozumiałem. A radio z takim portem już jest. Drogie co prawda bo ok 800zł, ale już z USB, DVD nawet...

http://allegro.pl/pioneer-dvh-340-ub-divx-montaz-kielce-i6569348512.html

 

Dodano: 24 paź 2016 - 00:16

Ktoś, coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

kiedyś opisywałem jakie radyjka są zamiennikami tuner list i powyższe DEH-P40MP,jest na liście więc do tego jeszcze potrzebny jest tylko adapter UNI24PNR01i będzie wszystko działać .Przed zmianą licznika miałem zestaw z radiem DEH 5100UB ,i wszystko działało,po zmianie licznika radyjko i interface sprzedałem .Teraz mam licznik ,który współpracuje z radiem Update list ,a tu już jest mniejsze pole manewru ale się udało .

Do zamienników radia tuner list jest seria Pioneer :

ANH-P10MP, DEH-P3100UB, DEH-P4100SD, DEH-P4800MP, DEH-P5100UB, DEH-P40MP, DEH-P55BT, DEH-P5700MP, DEH-P5730MP, DEH-P6000UB, DEH-P65BT, DEH-P6700MP, DEH-P700BT, DEH-P7000U, DEH-P7100BT, DEH-P7600MP, DEH-P7700MP, DEH-P80MP, DEH-P8100BT, DEH-P8600MP, DEH-P9600MP, FH-P80BT do tego adapter UNI24PNR01

dla radia update list,seria Alpine :

CDA-9851R CDA-9812RB CDA-9851R CDA-9852RB CDA-9852RR CDA-9853R CDA-9854R CDA-9855R CDA-9856R CDA-9857R CDA-9883R CDA-9884R CDA-9885R CDA-9886R CDA-9887R CDA 117 RI ,IDA-X305 IDA-X001 IDA-X100,IVA-D105R ,IVA-D106R IVA-W200R IVA-W202Ri IVA-W205R IVA-W502R IVA-W505R plus adapter alpine APF-D102RE -niestety nie dostępny w PL,sam musiałem zamawiać z Niemiec (koszt 500 zł)

https://www.ars24.com/zubehoer/lenkradinterfaces/alpine/6311/alpine-apf-d102re

 

Proszę wkleić właściwy link :!:

W hostingu jasno zaznaczono, który zamieszczamy na forum :!: - Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam.

Co się stanie gdy podłącze radio z listy powyżej bez adaptera? Będzie normalnie pracować?

Orientuje się ktoś jaka cena jest na dzień dzisiejszy takiego adaptera do jakiegoś Pionierka z tej listy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich forumowiczów

 

Chciałem odświeżyć temat i poruszyć jedną kwestię ktora chyba nie została tu poruszona.

Dzięki lekturze tego tematu postanowiłem kupić właściwe radio (Pioneer DEH-P55BT za niewielką kwotę) i adapter ze strony PILOTY.

Zależało mi aby działał wyświetlacz i sterowanie z pilota. Pierwsze podłączenie i wyglada ok choć nie przetestowałem jeszcze całego pilota (volume działa).

Jednakże juz zauważyłem że radio nie działa przy wyłączonym zapłonie - silnik musi pracować...

 

No i właśnie chciałem zapytać jak maja inni forumowicze.

Ściagnąłem instrukcję instalacji i widzę że kable przy radio mają możliwość przpięcia żółtego (Battery, ciagłe 12v) i czerwonego (Acc, zasilanie przy zapłonie).

Czyli można byłoby połączyć na krzyż - żółty z radia do czerwonego z kostki iso... no i wtedy w teori radio powinno mieć zasilanie na stałe ale jest możliwość drenowania akumulatora jeśli zapomniemy wyłączyć radio (wydaje mi sie że logika zapłonu przestanie funkcjonować)...

 

Czy ktoś rozwiązał tą kwestję jakoś inaczej, tak żeby działało jak przy fabrycznym radio?

 

Pozdrawiam

IMAG4253.jpg

DEH-P55BT_installation_manual_EN_FR_DE_NL_IT_ES_FI.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.01.2018 o 14:10, RafiiWwy napisał:

Witam.

 

Mam na sprzedaż adapter do sterowanie radiem z kierownicy wraz z radiem Pioneer DEH-P4100SD.

Jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem proszę o kontakt mailowy: [email protected]

IMG_20180102_135525.jpg

IMG_20180102_135608.jpg

IMG_20180102_135631.jpg

Masz jeszcze to radyjko?

Czy ktoś ma maże radyjko najlepiej 2din bluetooth? może być 1din najważniejszy bt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Panowie i Panie, pacjent to megane II 2003 rok 3d hb. 

Jakie kupić radio do 320 zł?

Jakie głośniki do drzwi żeby fajnie grały? Budżet nieokreślony.

Jakie tweetery na deskę żeby pasowały? -//- 

Może jakaś skrzynia basowa? 

Porządany rezultat to w miarę czysty dźwięk z domieszką basu, głośniej niż na fabryce. 

Jakieś pomysły? :< 

Edytowane przez rymaszevsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Hej, mam podobny temat - mam nie fabryczne radio w megane II, które jest źle podłączone. Mianowicie - działa usb, aux ale nie działa radio (wyszukuje stację, ale jest cały czas szum). Wiecie może jak mógłbym to własnoręcznie naprawić? Prosiłbym o jak najbardziej szczegółową instrukcję jeśli to możliwe. Radio to pioneer mvh 190ub. 

Dodatkowo, czy źle podłączone radio może być przyczyną tego, że co 2-3 dni nie użytkowania samochodu akumulator jest do ładowania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W radiu trzeba rozdzielić dwa obwody zasilania (masz zwarte) tak jak jest w instalacji, czyli podtrzymanie pamięci i końcówka mocy.

Szumi, bo może być uszkodzona podstawka ze wzmacniaczem antenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!