Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana radia na niefabryczne


Rekomendowane odpowiedzi

Mój mąż niedawno kupił sobie używane auto z popsutym radiem. Obydwoje uwielbiamy słuchać muzyki podczas jazdy samochodowej więc bez radia w samochodzie ani rusz. W najbliższym czasie ma urodziny i chciałam mu kupić właśnie radio do samochodu. Poszukałam w necie i znalazłam stronę z radiami samochodowymi.

Chciałam zamówić Pioneer DEH-X7500SD, ale nie wiem czy to dobry wybór

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko Mileno, nie rób swojemu mężczyźnie prezentów na siłę, zwłaszcza technicznych. Powiedz mu wprost, kochanie, chcę Cię uszczęśliwić, za sponsoruję radio, jakie tylko chcesz.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W moim samochodzie radio zaczęło szwankować (nie chciało czytać płyt CD, samoistne przełączanie się z radia fm na cd lub odwrotnie) poirytowany tym faktem zacząłem rozglądać się za nowym sprzętem.

Miałem kilka wypatrzonych ale ostatecznie dostałem w prezencie radyjko JVC

http://archiwum.allegro.pl/oferta/jvc-kw-r510-2din-cd-aux-usb-4-50w-multicolor-i4166963720.html

 

Dzisiaj postanowiłem je zamontować...

1) wsadziłem haczyki i wyjąłem stare radio

2) wyjąłem spod radia "półeczkę"

 

ku mojemu zdziwieniu obie te miejscówki dzieli pasek nie wiem może na 1 cm szeroki jest plastikowy bodajże...teraz moje pytanie do Was jak mam wsadzić to nowe radio ? Jak usunąć szybko i bez większych strat tą "przegrodę" w kieszeni na radio.

Ten nowy sprzet akurat fajnie by mi wypełnił miejsce na desce i w końcu mógłbym posłuchać muzy z pendrive a nie wozić cały schowek płyt...

Chcę spróbować podłączyć to radio sam ewentualnie do 2 tygodni kolega w pracy mi pomoże ale wolałbym to uruchomić sam dlatego proszę o wskazówki jak się pozbyć tej przegrody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. Odświeżę trochę temat żeby nie zakładać nowego bo częściowo otrzymałem tu odpowiedź na swoje pytanie. Chodzi mi czy jak podłącze radio Pioneer wraz z adapterem do sterowania z kierownicy (taki za ok 150 zł o którym tu wyżej było wspomniane) to czy na wyświetlaczu będą się pokazywać takie same informacje (np. RDS) co w radiu czy tylko da mi to możliwość sterowania z kierownicy a wyświetlacz pozostanie pusty?? Oczywiście będzie zegar i temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio musi posiadać złącze/funkcje Sub-display. Jeżeli nie posiada to zostaje samo sterowanie z kierownicy, wyświetlanie danych na wyświetlaczu nie będzie możliwe.

Jeżeli radio ma podaną funkcję, kupujesz adapter, podłączasz wszystko jak w instrukcji i cieszysz się z sterowania i wyświetlacza.

Orientacyjna lista odbiorników z tą funkcją/wyjściem:

ANH-P10MP, DEH-P3100UB, DEH-P4100SD, DEH-P4800MP, DEH-P4900IB, DEH-P5100UB, DEH-P40MP, DEH-P55BT, DEH-P5700MP, DEH-P5730MP, DEH-P6000UB, DEH-P65BT, DEH-P6700MP, DEH-P6900IB, DEH-P700BT, DEH-P7000U, DEH-P7100BT, DEH-P7600MP, DEH-P7700MP, DEH-P80MP, DEH-P8100BT, DEH-P8600MP, DEH-P9600MP, FH-P80BT

Z 2010 roku:

DEH-P88RS, DEH-P88RS-II, DEX-P99RS

Uwaga DEH-7200SD nie ma sub-display mimo ze na pioneer.de było, zostało poprawione!!!!

Podobnie DEH-3200UB i DEH-4200SD dystrybucja w PL, brak gniazda IP-bus

A adapter ma oznaczenie UNI24PNR01 dostępny na piloty.pl

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba wszystko jasne bo właśnie jestem w trakcie konwersacji z piloty.pl ale radia które mnie interesuje nie ma na liście którą podałeś. Tak swoją drogą te modele trochę wiekowe już są więc może się coś zmieniło... W każdym razie muszę szukać radia które posiada SUB-Display??? Wtedy zamówić adapter i będę miał oprócz sterowania z kierownicy to wyświetlane info na wyświetlaczu w aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo megany były na "starym" protokole robione, chodzi mi o komunikację z wyświetlaczem.

Teraz producenci odtwarzaczy nie inwestują w to bo to już stara epoka.

 

Odpowiedź na twoje pytanie, TAK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam zamiar zmienić fabryczny tuner list na coś takiego:PIONEER MVH-X360BT . Pytanie do znawców tematu: Czy ten model będzie współpracował z fabrycznym pilotem i wyświetlaczem. W specyfikacji jest napiane: "Możliwość podłączenia fabrycznego sterowania Tak". Jednak na tyle radioodbiornika chyba nie ma wyjścia na fabryczny pilot. Może się myle?? Ewentualnie co konkretnie będę potrzebował aby to radio współpracowało z pilotem i wyświetlaczem??

post-24310-0-54364700-1425667387_thumb.jpg

post-24310-0-56429500-1425667589_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andpea

 

Ja też do nich dzwoniłem, ale nie mogę znaleźć radia które na 100% ma sub-display czy już znalazłeś radio które będzie pasować?

Edytowane przez nesti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nesti

 

Już wszystko załatwione :) dogadałem się z nimi przez maila. Nawiasem mówiąc bardzo miły kontakt i na wszystkie pytania i wątpliwości otrzymałem odpowiedź. Jeśli chodzi o radia z sub-display to były niektóre modele Pioneer (dokładnie takie jak były wspominane w postach wyżej) ale obecnie Pioneer ich już nie produkuje bo zakończył stosowania tej funkcji w swoich produktach w 2010 roku. Zamówiłem zwykły adapter. Obecnie czekam na przesyłkę. Na wyświetlaczu komputera powiedziano mi że najprawdopodobniej będzie się wyświetlał napis RENAULT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio Pioneer DEH-1700UBA (ma wszystko to czego ja oczekuje i przyzwoitą cenę) a adapter zamówiłem na piloty.pl drogą mailową wszystko dogadane choć jak powiedzieli jest on uniwersalny i pasuje również do innych modeli Pioneera. Jak działa jeszcze nie wiem bo jeszcze nie przysłali :-P ale radyjko wymiata bajkowo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@andpea

Czy w radiu wszystko działa tak jak oczekiwałeś (sterowanie z pilota przy kierownicy)

 

Również przymierzam się do zakupu radia, model który podałeś wygląda całkiem przyzwoicie + pomarańczowe akcenty nawiązują do seryjnego podświetlenia w MII PHI

Co z wyświetlaczem, jest tylko godzina i temperatura? Czy może jakieś napisy dodatkowe pojawiły się?

Możesz wstawić jakieś fotki z zamontowanym radiem? Chciałbym zobaczyć jak się prezentuje w aucie...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!