Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

kontrola trakcji ESP, ASR czy takie coś wogóle mam?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na tym forum.

Niedawno kupiłem Meganke dwójkę 2005 rok 1,5 dci.

Jest to pierwsze autko z rodziny Renault i nie mam pojęcia jak cokolwiek w nim posprawdzać, mianowicie kontrole trakcji, jest lampka kontrolna kontroli trakcji ale nie świeci przy odpalaniu w momencie gdy wszystkie lampki świecą ani nie zapala się gdy próbowałem autko wprowadzić w poślizg nie ma klawisza ASR ani ESP co by tym bardziej świadczyło o tym, że tego nie ma a sprzedający w ogłoszeniu podał że jest jedno i drugie, ja skupiłem się na silniku i karoserii przez co przegapiłem inne istotne funkcje tego autka.

Przepraszam jeśli pomyliłem dział.

Czy jest jakiś sposób by posprawdzać co te autko posiada w wyposażeniu oczywiście chodzi mi o darmowy sposób bo w serwisie coś wołają za takie info.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób fotki auta to zobaczymy. Włącznik/wyłącznik systemu ASR powinieneś mieć w panelu pod kierownicą z lewej strony tam gdzie masz regulacje świateł itp. Ewentualnie podpisać się pod CLIPA i zobaczyć wszystko.

Edytowane przez n1gdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę moje renault, zarejestruj swoje konto, podaj numer VIN auta i sprawdź z jakim wypasem auto opuściło fabrykę.

Niestety będzie to w języku jaki obowiązuje w kraju gdzie auto zostało sprzedane 1 właścicielowi. Ja mam po francusku. Tłumacz google pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gojgien.

juz się zalogowanym jedyne co się dowiedziałem to to że mam wersję limitowana ale nie wiem czym się wyróżnia, chyba szklanym dachem.

Tomaszb. Kumpel mi mówił ze niektóre modele mają przełącznik gdzieś w bezpieczników ja nie znalazłem ale czasem lepiej zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w zakładkę "zobacz szczegóły swojego samochodu" (ikonka przypominająca kartkę papieru obok śmietnika) to rozwinie Ci się cała lista wyposażenia,powinna też być instrukcja obsługi w PDF (E-guide). Postrasz sprzedawcę "niezgodnością towaru z umową" może uda Ci się wyrwać parę złociszy z powrotem.

Edytowane przez Tomaszb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!