Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Moc pobrana przez sprężarkę


Rekomendowane odpowiedzi

Jaka powinna być moc pobrana przez sprężarkę ?? U mnie na clipie pokazuje 880W-980W (tylko klima nie chodzi i nie chłodzi) ciśnienie płynu chłodzącego 11,20 bar. Po wykasowaniu DF1070 próbuje włączyć klimę (obciążenie silnika, ma chęć załączyć się sprężarka ,obroty lekko do góry, przestaje nie załącza i wywala błąd DF1070). Przedtem można go było wykasować na dzień lub dwa(w tamtym roku był i po wykasowaniu był spokój ) teraz wraca po próbie włączenia klimy. Ręce już opadają. Co jeszcze sprawdzić i gdzie ????

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wyłączonym pokazywało 4-5 bar po włączeniu 8-9, temperatura otoczenia około 20stopni. Moc pobierana przez sprężarkę około 300W, po włączeniu chyba max.720 było. Sprawdzane przez MaxiEcu, krótko bo może przez minutę, klima chłodzi choć nie wiem czy ilość czynnika jest prawidłowa.

Edytowane przez kaag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam trochę odbiegając od problemu ale w temacie klimatyzacji.

Hmm powiem, że dla mnie ciekawa sprawa. Jeżeli sprężarka klimy pobiera max około 1-1,3 KM to dlaczego aż tak wyraźnie czuć to na dynamice auta.

Po załączeniu klimatyzacji w Megane 2 i Megane 3 z silnikiem 1600 spada dosyć wyraźnie dynamika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po załączeniu klimatyzacji w Megane 2 i Megane 3 z silnikiem 1600 spada dosyć wyraźnie dynamika auta.

Ja jakoś osobiście nie widzę różnicy w jeździe autem z klima czy bez. Tu i tu auto jest dynamiczne. Możliwe że kolega miał problemy z KZFR i stąd takie odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aston76 czy dobrze rozumiem, że przy uszkodzonym kzfr, jazda z włączoną klimą powoduje znaczące pogorszenie osiągów (bardziej niż gdyby kzfr było sprawne)? Jest taki związek między działaniem klimy, niesprawnym kzfr i dużo gorszymi osiągami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś osobiście nie widzę różnicy w jeździe autem z klima czy bez. Tu i tu auto jest dynamiczne. Możliwe że kolega miał problemy z KZFR i stąd takie odczucie.

Naprawdę nie odczuwacie spadku dynamiki przy pracującej klimatyzacji? To niemożliwe, nie wierzę!

W Meganie 2 i 3 silnik 1600 zapewnia dynamikę, hmm, szczerze mówiąc ledwo, ledwo. Owszem jest trochę lepiej niż w M 2 z 1400 ale nadal kiepsko a z klimatyzacją jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie odczuwacie spadku dynamiki przy pracującej klimatyzacji? To niemożliwe, nie wierzę!

Kolego jeżeli wiesz jak jeździć i kiedy zmieniać biegi to jeździsz komfortowo. Osobiście biegi jak jadę z klimą zmieniam przy 3tys. obr/min. Bez klimy podobnie. I po to jest skrzynia biegów aby podczas wyprzedzania zmienić bieg na niższy i but...

 

W Meganie 2 i 3 silnik 1600 zapewnia dynamikę, hmm, szczerze mówiąc ledwo, ledwo.

Kiedyś miałem okazję zmierzyć się z meganką 2.0 i do ok. 70km/h oba auta jechały równo. Więc nie jest tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem okazję zmierzyć się z meganką 2.0 i do ok. 70km/h oba auta jechały równo.

2.0 to fajnie wygląda ale na emblemacie. Byłem ze znajomym w weekend oglądać astrę GTC 3d 1.8 140KM więc niby lekkie, a tam żadnego gniecenia po plecach nie ma. Edytowane przez Rxe.Megane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna zagadka : Podłączyłem do wtyczki presostatu (układ z rezystorów,) a do wtyczki kompresora żarówkę (pokazuje pobór mocy ok.800W klima wyłączona i na clipie błąd Df1070)

Po wykasowaniu włączam klimę (objawy chęci włączenia klimy żarówka się świeci przez chwilę (albo nie świeci) układ się wyłącza i już na clipie mam błąd DF1070). Więc myślę że coś z elektryką może jakiś przekaźnik sprężarki (gdzie go szukać) na co jeszcze zwrócić uwagę.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!