Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

kiedy wymienić filtr paliwa w 1,9dci


robeko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

od miesiąca posiadam scenika 1,9dci... starym zwyczajem wymieniłem paski, filtry... ale poza f. paliwowym ... firma która obsługiwała mój poprzedni samochód twierdzi, że nikt nigdy u nich nie wymieniał jeszcze tego i radzą mi poczekać na jakiś sygnał z komputera... co mam z tym zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czekaj tylko wymieniaj!

stan polskiego paliwa nie jest zadowalający a i wytrącająca sie woda może spowodować zatarcie pompy wtryskowej a wtedy koszta są większe.

Ja mam zwykłego klekotka a przy takim radzą wymieniać filtr raz na rok zwłaszcza że u mnie koszta wkładu to 19zł.

U ciebie pewnie drożej ale trzeba wymienić. Moim zdaniem jeżeli nie był zmieniany to nie warto czekać bo może być za późno(właśnie to przerabiam-regeneracja pompy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniaj co 20-30 tysięcy w zależności od jakości paliwa, choć spece chcą nawet co 10tys. ja szukam po allegro ostatnio kupiłem go za 59 zł /purflux FC500E/z przesyłką. Szkoda ,że są nie rozbieralne choć juz do nowszej wersji są ale jeszcze nie przerobiłem ile to kosztuje i czy podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisza koledzy. w silniku benzynowym zaleca sie wymiane co 60at tysiecy, ale to chyba na markowym paliwie we Francji :( . koszta niewielkie, a jak masz kanał to sam wymienisz to w 5 minut bez problemo (2 zaciski i odpiecie 2 przewodów, potem złożenie wszystkiegop z powrotem do kupy)

firma która obsługiwała mój poprzedni samochód twierdzi, że nikt nigdy u nich nie wymieniał jeszcze tego i radzą mi poczekać na jakiś sygnał z komputera
to napisz co to za firma, to nie bede korzystał z jej usług

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Megane 2 1,9 dci 120 jest to duży problem z wymiana filtra ropy. Ktoś kiedyś pisał ze można wymienić sam wkład czy to prawda ??? czy musze wymienić całość aha i czy dam rade zdobic to samemu demontując koło i plastikowe nadkole

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w sobotę wymieniałem w 1.5 dci i powiem ze już następnym razem pojade do serwisu.... bo tam jest strasznie mało miejsca nawet po odkręceniu koła i nadkola... prawie nie ma miejsca na rękę... w końcu odpiołęm węże od pompy i wytargałem filtr z przewodami i jakoś sie udało... ale przeklinałem godzine przy tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!