Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jestem na Chorwacji - problem z samochodem


dupcon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie proszę Was o pomoc w zdiagnozowaniu problemu. Obecnie dojechałem samochodem do Chorwacji ale po drodze pojawił się problem.

Samochód: Renault Megane 1,5 disel - 78kW

Problem techniczny opis:

1. Odpalanie samochodu - przy zapalaniu samochodem "trzęsie" - muszę dodać więcej gazu, żeby wszedł na większe obroty i wtedy to znika. Tak jakby za mało paliwa silnik dostawał.

2. Jazda- W czasie jazdy wyczuwalny jest nadal objaw małej ilości podawanego paliwa (wg. mojej obserwacji samochód delikatnie trzęsię) Jak jadę autostradą z szybkością 130-150km to objaw praktycznie zanika, natomiast przy mniejszej prędkości na drodze w mieście wyczuwalne jest trzęsienie samochodem. Podsumowując i szybciej jadę i mocniej wciskam pedał gazu to objawy są mało wyczuwalne.

3. Dodam, że nie ma żadnych komunikatów a obroty nie falują. Nie ma falowania nawet na biegu jałowym, natomiast da się wyczuć drżenie samochodu.

Panowie proszę bardzo dajcie jakieś uwagi co może być nie tak -, ponieważ za niedługi czas będę wracał do Polski (1300km) i obawiam się, żeby nie stanąć w czasie drogi. A wyjazd z rodziną i dzieckiem jest.

Dziękuje z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na wycieczce tylko trochę bliżej bo ok 400km od domu miałem objawy drżenia, pisku itp. Szczególnie na niskich obrotach, po otwrciu maski niby ok ale takie drgania jakby cała maska chodziła szczególnie podczas ruszania. Winne było sprzęgiełko od alternatora, które się zblokowało i chodziło jak sztywne koło. Dodam, że pasek wielorowkowy strasznie drżał podczas biegu jałowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) rozumiem, że wykupiłeś sobie jakieś assistance, więc ubezpieczyciel w razie "W" pokieruje auto do właściwego serwisu

2) mnie to wygląda na problem z wtryskiwaczem albo jakaś poduszka się rozleciała. może być i dwumasa

 

dźwigałeś klapę?

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

1. Holowanie mam do 250km lub do najbliższego warsztatu.

2. Ile może to jeszcze pociągnąć, aż całkowicie stanie? Tak jak piszesz jeśli to np. wtryskiwacz, poduszka lub dwu masa? Dodam, że przed samym wyjazdem na Chorwację byłem w ASO Renault i sprawdzali mi auto. Powiedzieli, że wszystko gra.

3. Jak otworzę klapę to nie słychać żadnych pisków, dziwnych dźwięków, silnik równo pracuje.

 

P.S. czy może być winne zanieczyszczone paliwo?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnych rzeczy się nie da przewidzieć bez demontażu/pomiarów, a nikt nie będzie w takie koszty iść. inna sprawa, że ASO bardziej powinno zależeć, by klient przyjechał na naprawę, niż jeździł sprawnym autem :D tak więc przeglądy w ASO to...

 

trudno powiedzieć, co dokładnie masz jeśli to dwumasa, to raczej wymiana, pytanie czy już czy jak wrócisz.

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to interesuje mnie tylko, czy dojadę do granic PL w takim stanie technicznym samochodu. Koszty mnie w PL nie interesują bo to samochód firmowy.

Co wg. Ciebie powinienem zrobić, jechać to do mechanika chorwackiego? Tylko nie chcę wydawać kasy własnej na naprawę w Chorwacji bo wiadomo to droga sprawa. Jak tylko przekroczę granicę PL to koszty naprawy pokrywa firma.

 

Można coś na "ucho" wysłuchać? żeby przynajmniej coś wykluczać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. czy może być winne zanieczyszczone paliwo?

Oczywiście że tak. Masz może jakieś podejrzenia co jakości ON? Gdzie tankowałeś, albo inaczej czy objawy pojawiły się w niedługim, odstępie czasu/przejechanych km. od zatankowania?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem pół baku to wlałem do pełna z mojego karnistra-zabrane paliwo z PL, żeby nie kupować po drodze. Ale nie jestem pewny czy to miało związek? Zauważyłem w czasie jazdy, że jak jechałem na tym dolewanym paliwie to auto zaczeło mieć problem. Po wypaleniu tej dolewki troszkę lepiej się jechało, ale objawy nie ustępiły całkowicie, nadal źle się odpalało i tak jakby miałem wrażenie, że paliwo nie jest podawane w dużej dawce tylko jakby do silnika dochodziła z ubożała dawka.

Nie wiem, czy to poprostu przypadek i zbiegło się to w czasie, czy szukać gdzie indziej problemu?

 

Ale zastanawie mnie jedno: jeśli paliwo było do kitu to powinnien silnik gasnąć lub obroty na wyświetlaczu falować! A tak nie jest, obroty są stałe na wolnych i nic się nie dzieje z nimi

 

Dodano: 23 cze 2014 - 10:59

Witam,

Panowie dziś próbowałem odpalić auto, ale niestety nie da się. Mimo kilku prób. Pod pompowałem gruszką ale to tez nic nie dało. Auto nie odpala, może ktoś podpowie jaka przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kolego czy nie masz gdzieś przetartego / pękniętego ,zsuniętego / przewodu ..lewe powietrze pomiędzy intercoolerem a kolektorem dolotowym. Jeśli nie wyświetla błędu silnika / nie pali się pomarańczowa lampka / to wtrysków bym nie obstawiał..zresztą możesz tylko zrobić najprostsze czynności ..reszta serwis. Jeśli odpali na nowo zatankowanym paliwie dolej czegoś do czyszczenia wtrysków. Podłącz na kablach 2 akumulator od jakiegoś uczynnego sąsiada i spróbuj odpalić. Sprawdź bezpieczniki zasilające wtryskiwacze , ECU ...czy nie zostały przetarte / przegryzione np. przez kuny / jakieś przewody zasilające wtryski lub czujniki / np. czujnik halla na kole zamachowym /. Możesz spróbować odłączyć przepływomierz..auto wtedy wejdzie w tryb serwisowy..ale do domu dojedziesz. Ja w zaszłym roku miałem przygodę z autem na górkach w drodze powrotnej..błąd przeładowania turbiny...tryb serwisowy i auto 60 km/h alfa 147. Ale mam w laptopie programik, interface na BT..i usunąłem błędy silnika / wyświetliła pomarańczowa lampka/..mogłem jechać dalej. Powodzenia

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

jutro rano jestem umówiony z mechanikiem Chorwackim. Jak macie jakieś podpowiedzi co ma posprawdzać w pierwszej kolejność to chętnie wysłucham, żeby mnie nie skasował $

Dzięki z góry za pomoc

 

Dodano: 23 cze 2014 - 15:55

gruszka gruszką, ale czy jest paliwo w przewodzie bezpośrednio przed pompą?

 

sprawdzimy jutro, jak wyżej pisałem u mechanika mam wizytę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wężyku jest paliwo.

A Czy to może mieć znaczenie (np. zapowietrzenie układu) bo kilka razy wyciagałem i wkładałem "odpowietrznik" na rysunku. zaznaczony. Oczywiście potem dokładnie na klik włożyłem ale może to ma jakiś związek (choć nie sądze)? z problemem odpalania?

Edytowane przez dupcon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!