Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Samochod nie ma swiatel do jazdy dziennej, a moje swiatla mijania zachowuja sie tak jak do jazdy dziennej, to znaczy:

-manetka na 0, silnik wylaczony - brak swiatel, silnik wlaczony - swiatla swieca

-manetka na postojowe, swieca sie postojowe przy wlaczonym i wylaczonym silniku

 

Poniewaz auto zakupilem calkiem niedawno a nie moge doszukac sie informacji w instrukcji czy to tak powinno dzialac pytam tutaj. Wydaje mi sie ze gdy chce wylaczyc swiatla manetka to powinny one byc wylaczone bez wzgledu na to czy silnik chodzi czy nie, a moze poprzedni wlasciciel przestawil clipem ta funkcje zeby nie zapominac wlaczyc swiatel. Mialem meggi II i tam wszystko dzialalo tajk nalezy. O automatycznym wlaczniku nie wspominam, po na automacie zawsze mijania mi sie swieca bez wzgledu na to czy jest dzien czy noc.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba nie prawidłowo. Mam pozycję 0, postojowe, mijania i auto na pokrętle. Gdy ustawię pokrętło na 0 i odpalę silnik to światła się załączają, gdy zgaszę silnik to światła gasną. Tak to działało w meggi II, którą masz- wybierak 0, postojowe, mijania, a auto działało w zależności od uaktywnienia przyciskem w lewej manetce. Ja mam dodatkowo pozycję auto na pokrętle.

Edytowane przez timax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane III właśnie MA światła do jazdy dziennej i to one powinny się świecić przy manetce ustawionej na 0, nie światła mijania. Pozostaje Ci tylko jechać do ASO na przeprogramowanie sterownika, bo sam tego nie zmienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne rzeczy tu piszecie. Jak włącznik jest na "0" to wszystko jest wyłączone, czyli żadne światła się nie świecą, niezależnie od tego, czy silnik jest włączony, czy nie. Po to jest właśnie taka pozycja włącznika, żeby móc w razie życzenia wyłączyć wszystkie światła. Światła do jazdy dziennej świecą się jak włącznik jest ustawiony na "auto", mijania jak na "mijania", a postojowe jak na "postojowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w pozycji 0 są światła do jazdy dziennej, zawsze przy włączonym silniku.

poz I - światła postojowe

poz II - mijania/drogowe

Auto - dzienne i jak się ściemnia to włączają się światła mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne rzeczy tu piszecie. Jak włącznik jest na "0" to wszystko jest wyłączone, czyli żadne światła się nie świecą, niezależnie od tego, czy silnik jest włączony, czy nie. Po to jest właśnie taka pozycja włącznika, żeby móc w razie życzenia wyłączyć wszystkie światła. Światła do jazdy dziennej świecą się jak włącznik jest ustawiony na "auto", mijania jak na "mijania", a postojowe jak na "postojowe".

Pozycja na manetce "Auto" absolutnie nie ma nic wspólnego ze światłami dziennymi. Pozycja ta w połączeniu z czujnikiem zmierzchu steruje światłami mijania.

Światłami dziennymi steruje się tylko z menu na wyświetlaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

podsumowując:

- jeśli w pozycji 0 światła mijania po uruchomieniu silnika są włączone - aktywowana jest opcja świateł dla obszarów gdzie wymagane są w dzień, jak u nas.

- jeśli na 0 po uruchomieniu silnika się nie świecą - ww. funkcja jest nie aktywowana,

- pozycja auto działa z czujnikiem zmierzchu, włącza światła w tunelach, podziemnych parkingach, jeśli jest dostatecznie "ciemno", wyłącza jeśli jest dostatecznie "widno". (Idealnie współpracuje z ledami dziennymi wyłączając ledy w tunelach załącza mijania. Wyjazd z tunelu załącza znów ledy),

- pozostałe wiadomo mijania i pozycja.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbadalem wlasnie spraw. W oprawie światła do jazdy dziennej są, ale nigdy się nie uaktywniają. Tak jak pisałem we wstępie, światła mijania mają funkcjonalność świateł do jazdy dziennej - odpalają się wraz ze startem silnika. Sprawdzę przy okazji czy od tych żarówek do jazdy dziennej idą jakieś kable czy stanowią one atrapę. W menu opcji dodatkwowych komputera nie mam możliwości aktywacji świateł dziennych, więc pozostaje clip.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest prosta i nie wiem czemu własciciele megi III nie odpowiedzieli na pytanie odrazu tylko piszą teksty w stylu "pozycja AUTO" na manetce absolutnie nie ma nic wspólnego ze światłami dziennymi" :unsure: Jako użytkownik megi III od 5 lat mogę coś powiedzieć na ten temat. Jak w 2009 roku kupiłem megi światła zachowywały się następujaco:

na pozycje O w manetce - automatycznie przy włączeniu silnika włączały sie światła mijania (tak zwany "tryb skandynawski)i automatycznie przy gaszeniu silnika wyłączały się

na pozycji I - włączały się światła pozycyjne

na pozycji II - przy zgaszonym lub włączonym silniku włączało sie światła mijania i przy otwarciu drzwi kierowcy włączał się sygnał dźwiękowy "bzyczek" włączonych świateł,

na pozycji AUTO - światła zachowywały sie identycznie jak na pozycji O (brak świateł dziennych, nieaktywny czujnik zmiewrzchu)

na tym forum wyczytałem, że mozna światła do jazdy dzinnej aktywować clipem w serwisie (żarówki w reflektorach były)

Teraz mam tak:

pozycja O na manetce - przy włączaniu silnika włączaja się zawsze światła do jazdy dziennej,

pozycja I na manetce - przy zgaszonym lub włączonym silniku włączaja się światła pozycyjne,

pozycja II na manetce - przy zgaszonym lub włączonym silniku właczaja się światła mijania z tym że przy włączonym silniku i otwarciu drzwi kierowcy świecą dalej, a przy wyłączonym silniku gasną

pozycja AUTO - jak sama nazwa wskazuje wybiera za nas czujnik zmierzchu, jak jasno włącza światła dzienne, tunel, garaż podziemny lub zmierzch włącza światła mijania

Edytowane przez Barnaba27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik zmierzchu czyli pozycja "auto" na manetce nie steruje bezpośrednio światłami dziennymi! W starszych Megane 3 masz załączone na stałe światła dzienne, startują razem z silnikiem.

"Auto" steruje jedynie światłami mijania a załączenie ich powoduje wyłączenie świateł dziennych, w nowszych Meganach przygaszenie dziennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej meggi nie ma opcji świateł dziennych w liczniku (starszy model). Ale to co napisał Barnaba27 można zrobić wyłącznie clipem. Na razie specjalnie nie chce mi się jechać i szukać kogoś kto po kosztach mi to odpali, ale pewnie przy okazji jakiejś serwisowej wizyty poproszę o aktywację dziennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos kupował megi w salonie i światła do jazdy dzinnej miał od razu to w ustwieniach kompa ma zakładkę "światła do jady dziennej", u mnie jest tek, że ich nie miałem włączonych i włączał mi je serwis clipem więc nie mam w komputerze pokładowym zakładki "światła do jazdy dziennej"

Edytowane przez Barnaba27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!