Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim.

 

Dzisiaj po raz kolejny pojawił się w mojej Megi pewien problem z wentylacją (klimatyzacją?). Na początku zaznaczę że mam dwustrefową klimę - dzisiaj w trasie wentylacja zaczęła się zachowywać tak jakby zupełnie nie działała. Mimo ustawienia dmuchawy na wysokich obrotach, z żadnej kratki nie leci powietrze, a w każdym razie nie tak jak powinno (ledwie się 'sączy'). Przewody od klimy były oszronione, ale dzisiaj była okropnie wysoka wilgotność powietrza i temperatura 25-30 stopni. Po wyłączeniu klimy, nie ma specjalnej zmiany (powietrze z kratek jest oczywiście cieplejsze).

 

Inaczej mówiąc - wentylatory pracują, ale nie dmucha. Dzisiaj pracowały jakby głośniej - szczególnie z prawej strony. Niezależnie od tego czy mam włączoną klimę czy nie. Problem nie jest stały - tzn. pojawił się drugi-trzeci raz w ciągu ostatnich dwóch miesięcy (w zeszły weekend jak odpaliłem klimę na auto + fast to mało mi łba nie urwało ;) a dzisiaj nic...). 'Mgiełka' z kratek zdarzyła się też raz czy dwa (dzisiaj dopiero po ustawieniu temp. na 'Lo').

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem wszystkie filtry miesiąc temu. Zajrzę za schowek jeszcze raz po weekendzie.

Tyle że to chyba powinno blokować wentylację bez przerwy, a nie raz na jakiś czas? Podłubię i po testuję - może uda mi się jakoś zawęzić objawy żeby ułatwić diagnozę.

 

Dodano: 02 sie 2014 - 09:38

 

Dzisiaj z rana wszystko działa okej. Wychodzi mi na to że problem występuje przy dużej wilgotności powietrza (żona przypomniała mi że kiedyś mieliśmy tak samo po deszczu, jak było całkiem ciepło).

Spróbuję zajrzeć na filtr p. pyłkowy, może mój mechanik jakimś sposobem źle go włożył, ew. może skrapla się na nim jakaś woda i blokuje powietrze? Tak tylko gdybam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz czynnika to klima może w ogóle ci nie działać, znajomy mi mówił że nie powinna się załączać jak jest pusta. Ale lepiej podjedź i sprawdź czy wszystko dobrze chodzi i czy jest napełnione. Bo temperatura na zewnątrz nie powinna mieć wpływu na działanie klimy. Od tego ona jest aby chłodziła latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update. Czynnika było 220g, powinno być 480 bodajże, więc nabiliśmy klimę. Z tego co udało mi się ustalić z mechanikiem, był wymieniany, lub naprawiany jakiś rezystor odpowiedzialny za wentylator/klimę - w ramach akcji serwisowej albo jeszcze na gwarancji (mam taką naprawę w historii serwisowej w czerwcu 2011).

Rozebraliśmy podszybie i co ciekawego się okazało? Klima czasami dmucha hmmm... na zewnątrz ;) Zamiast wdmuchiwać powietrze do środka, wydmuchiwała je na szybę na zewnątrz. Jaka jest tego przyczyna, nie wiem. Będę szukał jak będzie się powtarzać. Może rezystor się przegrzewa czy cuś, bo klima słabo chłodziła? Tak tylko gdybam, bo to auto pewnie ma swoje pomysły co robić jak klima słabo chłodzi :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!