Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś był bardzo ciepły dzień jak na koniec października, tak ciepły że postanowiłem włączyć klimatyzację, a nie włączałem jej już jakiś czas, po jakichś pięciu minutach ku mojemu zdziwieniu zaczęła wydobywać się z jednego z przednich środkowych nawiewów biała mgiełka jakby para, zupełnie bezzapachowa, sprawdziłem ręką i z każdego z nawiewów wydobywało się chłodne powietrze. Wyłączyłem klimę, włączyłem i po paru minutach znów to samo.

Czy spotkał się ktoś już z czymś takim? Czego objawem to może może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,że w takiej sytuacji bardzo szybko "pozbędę" się czynnika chłodzącego tak?. Idzie zima, czy mogę tę naprawę pozostawić na letni sezon, czy wymagana jest natychmiastowa interwencja?

 

I jeszcze jedno, dlaczego w takim razie wali ten dymek tylko z jednego nawiewu...

Edytowane przez Michal.A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie zima, czy mogę tę naprawę pozostawić na letni sezon, czy wymagana jest natychmiastowa interwencja?

Jeżeli kolega chce mieć więcej rzeczy do wymiany to można zostawić naprawę na później. Układ klimatyzacji zawsze musi być szczelny aby nie doszło do uszkodzenia sprężarki (korozja powodowana wilgocią).

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja bym tam zaraz nie ostawiał na nieszczelny parownik. Sam się spotkałem u siebie z taką sytuacją , że po włączeniu klimy para nagle zaczęła lecieć z nawiewów. Dodam tylko , że auto wtedy było nowiusieńkie z salonu. Tak się wystraszyłem , że to elektryka się może fajczy , że aż z auta wysiadłem ale to było właśnie jak załączyłem klimę. Nie bardzo wiem co jest tego przyczyną ale już nie raz pisałem na temat klimy w tym modelu , że żyje nieraz własnym życiem. Idzie zima i znowu będą problemy z nagrzaniem wnętrza i włączaniem klimy na mrozie, ale taki urok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest Panowie z używaniem klimy w zime? Jak chcę osuszyć powietrze wewnątrz a na zewnątrz jest ujemna temperatura. Wiem,że sprężarka się wtedy nie załączy a czy czynnik bierze jakiś udział w pracy wtedy? No bo przecież to nie jest tylko podgrzane powietrze tak jak w samochodzie bez klimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum volvo czytałem, że ten dymek z nawiewów powodowany jest zamarzaniem parownika. W S80 przy parowniku jest umieszczony czujnik temp. i jak szwankuje to są takie właśnie objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniewa dzięki za info, poszperałem trochę na innych forach i często piszą ludzie o możliwości zamarzania parownika w wyniku awarii czujnika temp. Jadąc dziś do pracy włączyłem klimę na minimum i pary/dymku już nie miałem ale sprawdzając temperaturę ręką wyraźnie było czuć lodowate powietrze z nawiewu z którego wcześniej leciał biały dymek. Zastanawiam się czy konstrukcyjnie jest możliwość żeby tylko część parownika zamarzała (ta odpowiedzialna za ten nawiew) i czy jest więcej czujników temperatury niż jeden?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Cześć,

 

Odgrzewam temat bo mam podobny problem w mojej Meg. Po odczytaniu błędów na komputerze wyszedł błąd:

"DTX 9101 Czujnik temperatury w kabinie. Sygnał nieciągły"

Czy ktoś z Was się z takim błędem spotkał? Czy to może być przyczyną "mgiełki" z klimy?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć, wczoraj (początek września, ciepło!) miałem podobną sytuację, tj. z centralnego nawiewu wydobywał się delikatny dymek, zupełnie bezzapachowy.

Włączyłem klimę i po kilku km znów się na sekundę pojawił, przez co wyłączyłem ją zupełnie na kilka minut.

Z powrotem po wyłączeniu klimy wszystko wróciło do normy i przez kilkanaście/dziesiąta kilometrów nie było więcej przygód. Klimatyzacja jest sprawna, chłodzi bardzo dobrze.

Nie mniej jednak zamierzam skontrolować układ klimy w jakimś warsztacie, gdyby okazała się nieszczelność, jakiego rzędu mogą być koszta naprawy - MIII ph1.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie okazało się, że odpływ wody z parownika się zatkał (jest połączony z odpływami wody z podszybia). Oprócz tego na clipie wyskoczył błąd "skontoroluj wagowo ilość czynnika". Mnie naprawili to na gwarancji ale podejrzewam, ze koszt będzie podobny to pełnego nabicia klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja miałem tak w Migane II i odpływ wody się regularnie zapychał. Dodatkowo należy pamiętać że jak się wyłączy klimę a powietrze jest wilgotne bo np. woda nie odpłynęła to po ponownym włączeniu woda w powietrzu w środku klimy szybko się skrapla i powstaje para - jest to normalne zjawisko fizyczne. Przykład: jak wyjdziemy w zimę i chuchniemy to widać parę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury kolega pisze,

Żeby widoczna była para, ciecz, w tym przypadku woda, musi mieć odpowiednią temperaturę i to dość wysoką. Taka sytuacja jest możliwa jedynie na samym początku, zaraz po uruchomieniu dmuchawy, ale wtedy wnętrze samochodu musi być bardzo nagrzane.

woda w powietrzu w środku klimy szybko się skrapla i powstaje para

Jak się skrapla to jak może powstać para? A skraplać się będzie na zimny elemencie, którym jest parownik. ;)

Przykład: jak wyjdziemy w zimę i chuchniemy to widać parę.

Chyba zimą?.

Polecam Wikipedię i sprawdzenie terminów; "wilgotność względna' oraz "punkt rosy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!