Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montaż ogrzewania w tunelu środkowym


Rekomendowane odpowiedzi

Biorąc pod uwagę, że "zanęciłem" wątek i nic dalej z tym nie robię obiecuję Wam, których to zainteresowało no i sobie też, że do końca wakacji operacja zostanie zakończona i zdokumentowana zdjęciowo dla ewentualnych naśladowców. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Odgrzeję trochę kotleta, a że został nadgryziony wcześniej i nie dokończony to opiszę, jak to wyglądało w moim samochodzie.

Zakupiłem tak jak wcześniej było opisane tunel środkowy z kanałem powietrza i kratkami zamiast schowka na mleko oraz trójnik (687940001R).

Po rozmontowaniu poprzedniego tunelu okazało się, że nijak ten zestaw nie pasuje do nagrzewnicy. W wersjach z nawiewem na nogi pasażerów z tyłu, króćce nawiewów na tył wyprowadzone są pionowo w dół. Po ustawieniu długiego kanału na miejscu, okazało się, że nie ma miejsca na montaż trójnika do nagrzewnicy a poza tym, króćce do jego montażu powinny być pod skosem. Wychodzi na to, że do wersji z nawiewem na tył, była montowana troszkę inna nagrzewnica, także bez rzeźby się nie udało, a że już żonie obiecałem że będzie wiało na tył, to nie było zmiłuj...

Poradziłem sobie z tym, tak, że wyciąłem w kanale prowadzącym powietrze na nogi (na tył) otwór i z trójnika wyciąłem fragment łączący długi kanał w tunelu z kanałem nawiewu na nogi. 

Wieje to narazie ledwo co, ale wieje. Planuje jeszcze wpasować na końcu długiego kanału mały wentylator i podpiąć go pod główny, żeby nawiew faktycznie wiał jak należy.

Edytowane przez MichalVTS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalVTS aż się boje zapytać ile Cię to kosztowało. Ja porzuciłem ze względu na koszt części (400zł ) oraz dłubaninę przy tym a teraz się okazuje, że trzeba było jeszcze rzeźbić. Wg mnie bez wiatraka się nie obejdzie. A zasuń przednie kratki na 0 (aby był wyłączony nawiew)  i zobacz jak dmucha na tył. Ale z drugiej strony nie o to chodzi aby przód był cały zamknięty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie aż tak dużo to nie kosztowało. Tunel z kratkami wyrwałem ori do Megany za chyba 100zł (dodatkowo ze skórzanym podłokietnikiem :) ) i 50zł za trójnik w ASO, reszta to moja robocizna. Wiatrak będzie montowany jak nadejdą lepsze czasy :P

Zasuwanie przednich kratek po pierwsze jest bez sensu, a po drugie nic nie da, bo to inny obieg jest zupełnie. Musiałbym pozatykać nawiewy na nogi z tyłu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiła się okazja, bo sam tunel był dość mocno poobijany i porysowany, ale kanały całe i podłokietnik po okazaniu mu miłości i troski okazał się być w dobrym stanie. 

nie wiem czy wtedy będzie sens, bo i tak mam zamiar go podpiąć pod zasilanie wentylatora głównego, więc jak będzie trzeba to się zmniejszy obroty na panelu klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!