Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaka instalka do Fluence'a 1.6 16v 110km


LuHash

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę forumowych ekspertów o poradę:-)

Jaką instalację wybrać do nowego Fluence'a (pod maską jest to bliźniak Megane III) tak aby było porządnie, bez zbędnych oszczędności i bezproblemowo w przyszłości?

Wstępnie dowiedziałem się u dealera Renault Zdunek, że oni montują BRC Sequent 24.11 (3,5k) i Landi Renzo Omegas (4,5k), a inna lokalna firma Ptak LPG Gdańsk oferuje mi w 2,4 do 3,5k każdy rodzaj instalacji począwszy od Staga do jakiejś Holenderskiej IV generacji...

Zależy mi na tym aby zamontować i zapomnieć ;-) więc prosił bym o podanie jakiejś konfiguracji z wyszczególnionymi komponentami jakie miałyby się na taki zestaw składać.

Nie wiem jak ma się sprawa wskazań paliwa przy LPG bo mam w samochodzie licznik w pełni cyfrowy (identyczny jak w ostatniej Megane) i nie wiem czy i co zastosować aby wskazania poziomu benzyny były poprawne...

Może ktoś poleci również jakiegoś mega-specjalistę w Gdańsku?

Moje odczucia co do firmy Ptak po telefonie są na tą chwilę pozytywne ale może to tylko złudzenie:-)

 

Czekam na jakieś wskazówki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam zestaw, który jest często polecany do tego silnika, czyli: tech224, kme tur i barracuda. Działa bardzo dobrze, łącznie z jakimś ustrojstwem, które koryguje wskazania wskaźnika paliwa. Warsztatu Ci nie polecę, bo jestem z drugiego końca kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie wiem jak działa ta korekta wskaźnika (w sensie technologicznym), ale korekta następuje po każdym uruchomieniu auta. Wtryski da się usłyszeć podczas postoju, a w czasie jazdy ... nie wiem, nie czuję różnicy w głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik któryś z produkcji LPGTECHa do tego tur, barracudy, butla z 65l i koszt na pewno mniejszy od tych które piszesz. Wydatek ponad 2,7 do tego auta jest mocno zbyteczny. Podstawą jest to żeby ktoś inteligentny nie mylić z przebiegły założył i wystroił instalację. Ustrojstwo według pomysłu LEWEGO tutaj z forum spełnia swoją funkcję wyśmienicie bynajmniej u mnie od chyba 1,5roku a koszt 15zł, tyle że trzeba mieć minimum umiejętności elektryczno-manualnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustrojstwo według pomysłu LEWEGO tutaj z forum spełnia swoją funkcję wyśmienicie bynajmniej u mnie od chyba 1,5roku a koszt 15zł, tyle że trzeba mieć minimum umiejętności elektryczno-manualnych.

A o co chodzi?

Ps dzięki za podpowiedzi w sprawie instalacji:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja z kolei polecam Zenita Pro OBD na wtryskach hana do tego idealna regulacja i włączenie OBD i można jeżdzić bezproblemowo przez długi czas. ALe właśnie raczej bedzie potrzebny emulator do wskazań poziomu paliwa. Co do montazu, to jeśli zdecydujesz sie na Zenit, to na stronie ag centrum trzeba szukać, najpewniej.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o własnej roboty emulator poziomu paliwa.

W ostatniej odsłonie składa się on już tylko z rezystora i przekaźnika, więc każdy powinien sobie poradzić ze zmontowaniem.

A co do instalacji. Każda sobie radzi z tym silnikiem. Niekiedy nawet taka z dużymi błędami montażowymi, typu wtryskiwacze w plastikowej części kolektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Zamierzam zrobić kuchenkę gazową z mojego autka, i teraz mam pytanie: nie mam pojęcia o instalacjach gazowych, jak dla mnie jest to guzik który naciskam i działa. Sprawnie, niezawodnie, bezobsługowo.

Co założyć : najnowszego BRC czy LANDI RENZO? To już nie jest kwestia pieniędzy, a sprawności i niezawodności.

Edytowane przez kubaso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie 500 pln w górę czy dól to raczej nie dyskusja, bo odrabiam to 2-ma, 3-ma tankowaniami, a jeżdżę na tyle że to nie istotne.

Zakładam że montaż będzie poprawny, a w moich okolicach nawet landi renzo ASO zakłada w rozsądnych cenach (4k). Padła też propozycja tartarini (Mogę nazwę źle napisać), taniej o 500 pln.

Z serwisów Skody wiem, że landi renzo miał zły okres około 2 lat temu (padały wtryski) , a teraz znowu jest jest OK.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

butla z 65l i koszt na pewno mniejszy od tych które piszesz

Powiedz mi proszę co to za butla, bo rozmiar zacny. Podłoga nie jest podniesiona ani nie odstaje? Jest wzmocnienie czy leży na plastiku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!