Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"Bitte oilstand pruffen" co to dokładnie oznacza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Chciałbym zapytać co oznacza komunikat o sprawdzeniu poziomu oleju. Czy sygnalizuje to, że oleju jest za mało czy po prostu nieprawidłowy stan oleju (za mało lub za dużo). Wczoraj zaświecił mi się taki komunikat i sprawdziłem na bagnecie i wyszło, że jest jakieś 2-3mm powyżej maksimum. Dziś po pracy upuszczę około 100ml z tym, że chciałbym wiedzieć czy komunikat pokazuje tylko gdy jest za mało czy gdy ogólnie jest nieprawidłowy stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy prawidłowym stanie też pojawiał się taki komunikat. Dolanie oleju do max i nawet późniejsza wymiana czujnika nie pomogła.

Na wyświetlaczu były same kreseczki, bez kółek. Dodatkowo świecił "servis".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitte ölstand prüfen - Proszę sprawdzić poziom oleju

Znam niemiecki a jeśli bym nie znał to potrafię sprawdzić w słowniku co znaczy komunikat. Chodziło mi o praktycznie zastosowanie. Czy komunikat wskazuje ogólnie nieprawidlowy stan czy tylko za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli auto grzecznie prosi użytkownika o sprawdzenie ręczne stanu oleju w silniku. W tym celu musimy otworzyć maskę silnika. Odszukać bagnet oleju. Wyjąć go (uważając przy tym aby go nie połamać) i przetrzeć do sucha. Ponownie go włożyć uważając aby go nie połamać. Ponownie wyjąć i odczytać stan oleju. Powinien być miedzy "kreskami" na bagnecie (przy silniku 1,6 16V najlepszy stan dla Kzfr jest prawie na maxa). Jeżeli jest poniżej minimum to dolać oleju. Łatwiej tego opisać się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy powyżej - nie róbcie z kolegi pytającego idioty. Pytał, czy komunikat wskazuje na ogólny poziom oleju.

Ja nie wiem - ale być może tak. Bo np. u mnie jak oleju jest za mało - to komunikt brzmi "Fill up oil", a więc konkretnie: mam DOLAĆ/UZUPEŁNIĆ olej.

A u Ciebie - jest "sprawdzić" - więc dla mnie to różne komunikaty i może jest tak, że komunikuje, iż jest za dużo.

Ale to tylko moje domysły.

Edytowane przez Optima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By sprawdzić czy oleju jest ponad stan, czy poniżej wymaganego poziomu, to i tak trzeba SPRAWDZIĆ bagnetem. Auto podaje taki komunikat, że można go interpretować na różne sposoby, a jedynym konkretnym zachowaniem jest dokładnie opisana wyżej czynność.

Jest to o wiele prostsze, bardziej miarodajne i szybsze jak czekanie na odpowiedź jasnowidza z forum.

Auto przecież nie wypluło komunikatu: "zapytaj na forum, co SPRAWDŹ POZIOM OLEJU oznacza"

Prosiło tylko o jego sprawdzenie.

A ze sprawdzenia już będzie jasno wynikać co jest do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien - przecież zaraz w pierwszym poście napisał, iz SPRAWDZIŁ bagnetem.

Pytanie było, nie jak sprawdzić bagnetem - tylko co ma oznaczać ten (niejednoznaczny) komunikat - czyli w jakiej sytuacji jest wyświetlany, na podsatwie jakich odczytów, których czujników.

Szczerze - to nawet nie brałem pod uwagę, iż jest także sparwdzany maksymalny poziom, szczególnie iż nie raz ktoś pisał, że mu oleju przybywało (np. po awari yszczelki pod głowicą), a nikt takim komunikatem się nigdy nie chwalił.

Czy SII sprawdza czy oleju nie jest za dużo?

Wątpię - a jeżeli tak to 2-3 milimetry nie powinny generować takiego błedu. Bo osobiście mam na maxa i czasami parkuję na dużym nachyleniu i w jednej pozycji mam np. 3 z 6 kólek poziomu, to jak parkuję w drugą stronę - mam całe 6 kropek, ale przechył pojazdu na pewnona bagnecie dałby poziom więcej niż 2-3mm - a żadnych komunkatów nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolo 100ml oleju upuszczone, na bagnecie jest około 4/5 wysokości pomiędzy min a max a czujnik raz pokazuje sprawdz poziom, raz olej ok. Zanim zakupie inny i wymienię chciałem jeszcze poradzić się co do demontażu. Czy trzeba spuścić olej żeby czujnik wyjąć? Chcialbym jeszcze czujnik wyczyścić w benzynie czy czymś takim i dokładnie (na ile to będzie możliwe) sprawdzić wtyczkę i kable do niego biegnące. Czy jakiś bezpiecznik odpowiada za ten czujnik może? Wszelkie sugestie pozwalające sprawdzić na wszelkie sposoby czujnik przed jego wymianą mile widziane. Dużo naczytałem sie, że czasem wymiana czujnika nie przynosi żadnej poprawy dlatego chciałbym ostatecznie stwierdzić, że to wlaśnie część jest uszkodzona a nie cos innego. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju nie trzeba spuszczać, nie ma bezpiecznika odpowiedzialnego za ten czujnik.

Możesz tylko wyjąć wtyczkę z czujnika i komunikat nie będzie się ukazywał. Nie będzie też wskazań poziomu oleju na wyświetlaczu. Pozostanie manualne sprawdzanie oleju co jakiś czas miarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie, poczytalem trochę na innych forach odnośnie tego problemu i spotkalem sie z sugestią że przyczyną wadliwego pokazywania stanu oleju na wyświetlaczu może być słaby akumulator. Akumulator przed zimą mam do wymiany, zdaję sobie z tego sprawę, jednak odpala bez większego problemu przy aktualnych temperaturach. Czy ktoś może wyrazić swoją opinie odnośnie tej tezy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak aku jest słaby to ogólnie elektronika i odczyty głupieją. W tym przypadku raczej nie jest on powodem skoro przy rozruchu nie masz problemów i licznik się nie zeruje.

Tu raczej winien jest sam czujnik, albo instalacja od niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna z racji braku czasu i tak muszę póki co wyłączyć ten komunikat. Wystarczy że wyciągnę wtyczkę? Czy coś jeszcze specjalnego muszę zrobić z tym czujnikiem lub wtyczką?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!