Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ja zakupiłem za 9,99 sticky pad który trzyma telefon bez problemu i pionowo i poziomo, nic nie trzeba wiercić czy montować na stałe, nawet na nierównościach telefon trzyma się jak przyspawany ;)

post-75195-0-64461600-1413896308_thumb.jpg

Edytowane przez MTplayer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam te żelowe podkładki jak kolega wyżej pokazał. Zawsze myślałem, że to pic na wode, ale naprawdę smartfon 5 cali trzyma się na tym idealnie. Jak lepkość tego spada to wystarczy wypłukać pod ciepłą wodą i klei znów jak nowe. Ja akurat za 4.99zł kupiłem w Netto swego czasu. 6 miesiecy mi już służy, choć w innym modelu auta, ale to nie ma znaczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe wszystkie możliwości chyba przerobiłem :)

Brałem pod uwagę ten sticky pad, ale u mnie się nie sprawdził nawet na płaskiej powierzchni przed ekranem nawigacji. Stety/niestety mam szyberdach z którego czesto korzystam i w związku z tym w kabinie szybko zbiera się kurz (deskę mógłbym przecierać co 2-3dni i ściereczka mocno zakurzona. Ja korzystałem z oryginalnego "gecko" i to tez nie pomagało - mycie co 2-3 dni. Mam nadzieję, że niedługo dokończę swój projekt :)

 

Kupiłem na allegro za 60 zł listwę na kokpit, do niej przykręciłem uchwyt, Zdjąłem fabryczną listwę i założyłem tą z allegro. W kokpicie nic nie wierciłem tylko dwa otworki w listwie. Zawsze można założyć powtórnie listwę fabryczną.

w przypadku zwykłej listwy zrobiłbym dokładnie to samo, ale listwy z wersji GT są rzadko spotykane, a jak są to potrafią kosztować sporo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem fabryczną listwę i założyłem tą z allegro.

A jak zdjąłeś tę listwę?

 

A czy ktoś używa, używał lub widział jak ktoś inny używa magnesów? Są różne rozwiązania (dużo jest na e-bayu). Jeden magnes przykleja się do telefonu, drugi na deskę. Chodzi mi o uwagi kogoś kto to ma lub miał. Czy to w ogóle trzyma dość ciężkawy telefon, no i czy magnes nie wpływał źle na sam telefon. W sieci są różne opinie i niestety nie tych co takie coś fizycznie używali.

Edytowane przez martello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do listwy przykręcony jest uchwyt chyba firmy HR, jest to uchwyt na tel komórkowy do kratki nawiewu, z tym że odciąłem te łapki wchodzące w kratkę i wyrównałem powierzchnię styku z listwą. Powierzchnia styku oprócz dwóch śrub mocujących jest tez podklejona taśmą żeby zniwelować drgania i skrzypienia. W efekcie uchwyt jest zamocowany mocno i stabilnie. Ma on ruchomą głowicę dzięki której tablet można ustawiać pod odpowiednim kątem. Kupiłem tablet 8 calowy Kiano Elegance 8 3G zainspirowany tą recenzją: http://www.moto-opinie.com/test-tablet-kiano-elegance-8-by-zanetti-3g/. Do jego tylnej ścianki za pomocą taśmy dwustronnie klejącej przykleiłem uchwyt dedykowany do telefonu Sony Xperia uchwyt kompatybilny z tym zamocowanym na listwie. Wymagał tylko poobcinania krawędzi i pocienienia żeby dobrze przylegał do ścianki tabletu. Taśma dwustronnie klejąca mocuje bardzo mocno pozwalając jednocześnie na bezproblemowe zmywanie benzyna ekstrakcyjną. Żeby wszystko nie wyglądało brzydko kupiłem silikonowe etui dedykowane do mini ipada bo do Kiano nie ma na rynku takich akcesoriów. Oba tablety są z zewnątrz niemal identyczne więc wszystko pasuje. Generalnie całość wygląda czysto i estetycznie, jedyny mankament to konieczność podłączania tabletu do ładowania i zdejmowania go podczas opuszczania auta, szkoda szyb... Tablet na androidzie, mam navi automapę, ładnie komunikuje się przez bt z systemem audio auta. Jak się słucha muzy z pamięci tabletu to komunikaty z nawigacji idą przez głośniki auta. Można oglądać filmy w aucie jak w kinie domowym, dostęp do internetu, map google itp. Obsługa tabletu działa z pilota audio przy kierownicy. Tablet można poza tym używać w domu czy w pracy itp. Moim zdaniem mega uniwersalne rozwiązanie dające więcej możliwości niż Rlink i na pewno znacznie tańsze. Dodatkowo przez moduł OBD2 można diagnozować auto. Sposób pokazany w linku działa. Poza tym wszystko można przywrócić do stanu poprzedniego bo wierci się tylko w listwie która jest w prosty sposób wymienna.

post-52188-0-08133500-1414432267_thumb.jpg

post-52188-0-22333500-1414432325_thumb.jpg

post-52188-0-53174100-1414432356_thumb.jpg

post-52188-0-19317100-1414432402_thumb.jpg

post-52188-0-29394500-1414432451_thumb.jpg

post-52188-0-98622100-1414432539_thumb.jpg

Edytowane przez Juras386
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja po zmianie telefonu zaopatrzyłem się coś takiego jak widać w tej aukcji pod nexusa.

Trzyma się całkiem znośnie nawet po tym jak spiłowałem trochę ząbki, żeby łatwo go było zdjąć z kratki. Z plusów to jak widać na obrazku, głowica jest obracana, wiec jeśli ktoś ma potrzebę to można sobie telefon ustawić w horyzontalnie. To było jedno z wymagań bo myślałem, ze tak będę używał do nawigacji... obecnie już bym się przy tym nie upierał :) Zaleta uchwytu pod konkretny model jest to, że łapka do telefonu jest idealnie pasująca, nie odstaje na wszystkie strony i widać praktycznie tylko ekran telefonu.

Póki co jestem zadowolony. Oczywiście minus, ze na dłuższa trasę trzeba sobie osobno podpinać kabelek :/

aha... jak poszukać to na części taki zestaw da się złożyć taniej niż w tej aukcji :)

 

Alternatywą była analogiczna podstawka z obracana głowica tej samej firmy, tylko, ze mocowana na taśmie dwustronnej z planem montażu pod nawiewami/nad radiem. Jeśli ktoś chce mocno trzymającego się rozwiania to pewnie to z taśma było by lepsze.

Edytowane przez behbeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

Ja zakupiłem za 9,99 sticky pad który trzyma telefon bez problemu i pionowo i poziomo, nic nie trzeba wiercić czy montować na stałe, nawet na nierównościach telefon trzyma się jak przyspawany ;)

 

Witam mam takie pytanie do użytkownika MTplayer. Jak wygląda sprawa żywotności tej podkładki, nie dawno słyszałem że te podkładki strasznie szybko tracą swoje właściwości i po kliku tygodniach nie trzymają telefonu.

 

Z góry dzięki za odpwiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Oglądałem niebieskie Megi na pewnym portalu i w trafiłem w niektórych modelach na taki patent, chyba jakaś firma zrobiła to dla swoich przedstawicieli.megane-tel-2.thumb.jpg.95a7deb79e569e1b6430db689cf82dba.jpgmegane-uchwyt-na-tel.thumb.jpg.8d822eda1c8dbd6055c46bce06293f66.jpg

Edytowane przez Leszek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mógłbym pozwolić sobie na szczerość - to co widać na zdjęciach to rozwiązanie średnie (choćby pod kątem ergonomii pasażera). Może to nie zupełna alternatywa, ale ja używam takiego uchwytu (Forever PMH-100):

5a9d41e7dc67f_UchwytForever.thumb.PNG.d745a68ad9117d160f30e8abf947ec75.PNG

Minusem - poniekąd - jest to, że na telefon trzeba fizycznie nakleić blaszkę, ale używa się tego znakomicie. Miejsce jest przyzwoite do obsługi telefonu pod kątem słuchania muzyki, niemniej do nawigacji mógłby być trochę wyżej, ale również da się używać. Plusem jest to, że telefon można podładować na szybko krótkim kablem USB (np. od power banku) bezpośrednio z radia. Nie próbowałem póki co, ale zawsze można to odkleić.

Edytowane przez konwil
Uzupełnienie tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!