Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujniki ciśnienia w oponach


harc2000

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zamówiłem z aliexpres czujniki ciśnienia, cena dobra, wyglądały jak oryginał. Opinie ok. Nadawały się jedynie do kosza. Auto je wykrywało i po 20 minutach znikały. Wywalało błąd. Skończyło się na zakupie oryginałów w ASO i wszystko śmiga. Co prawda megane 4  z HF, ale jak przeczytałem, że czujniki z aliexpres to też może nadają się tylko do kosza. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja 100 za 4. U gumiarza jeszcze nie byłem. 

A oryginały na Allegro nie polecacie? Jakieś podróbki? Zapytam jutro jaka jest różnica w cenie pomiędzy nimi a tymi z ASO. 

Nie zapamiętuje mi w liczniku ustawienia "with reset strategy". Przełącza się na "without reset strategy". Może dlatego, że zegar/licznik mam nie dedykowany do TPMS. Bez tej ikonki U z wykrzyknikiem. Auto fabrycznie bez TPMS

A czy te kupione w ASO są lub na prośbę mogą być wzbudzone? 

 

Edytowane przez AnTurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z Allegro są ok. Z resztą na Allegro sprzedają też oficjalni dealerzy Renault, sam tak kupiłem. Teraz jako drugi komplet kupiłem Continentala, czyli oryginał, ale bez znaczka Renault. Wymagały niestety wzbudzenia. A wydaje mi się, że te oryginały od dealera od razu sygnał podawały. Ale głowy nie dam sobie uciąć. Zamontowałem je i jeździłem przez 2 dni bo liczyłem, że same się wczytają. Niestety nie mam HF i trzeba je było wprowadzić, ale jak gumiarz podszedł do kół to były aktywne. Nie wiem czy się wzbudziły poprzez jazdę czy już takie przyszły. Wydaje mi się, że gumiarz je odczytywał jeszcze przed montażem i dawały sygnał, ale jak mówię - nie pamiętam na 100% bo to 2 lata temu było.

 

Tu masz oryginały od dealera: https://allegro.pl/oferta/czujnik-cisnienia-opon-renault-laguna-iii-fluence-14619341113

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 6  :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem cztery nowe ori czujniki. Aktywowałem według wskazówek z forum w BCM i Liczniku. Wszystko super działa. To teraz pytanie : w którym miejscu mam dopisać kolejny komplet czujników do kół zimowych ?

WyczenieTPMSwUCH.thumb.jpg.69a2c68c046e9fa7ed1a1f2366953c78.jpg

Edytowane przez cinek28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2024 o 01:04, undercover20 napisał(a):

Czy dany kod czujnika ciśnienia jest zapisany w pamięci modułu.

Jeśli czujnik się wybudzi, to w ID025 pojawi się 6 znakowy kod.

Zadziałało. Skorzystałam że wzbudzacza za 40 dychy. Okazuje się, że 3 czujniki mają to samo ID. Teraz aby to funkcjonowało to trzeba przypisać inne ID do dwóch? 

Czy jeśli odczytałem ID to oznacza to że czujniki są już wzbudzone? 

19 godzin temu, cinek28 napisał(a):

Kupiłem cztery nowe ori czujniki. Aktywowałem według wskazówek z forum w BCM i Liczniku. Wszystko super działa. To teraz pytanie : w którym miejscu mam dopisać kolejny komplet czujników do kół zimowych ?

WyczenieTPMSwUCH.thumb.jpg.69a2c68c046e9fa7ed1a1f2366953c78.jpg

W TPMS (Extra screen) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!