Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujniki ciśnienia w oponach


harc2000

Rekomendowane odpowiedzi

Są wzbudzone.

3 godziny temu, undercover20 napisał(a):

Może też odczytywać kody czujników, ale czujniki najpierw trzeba wzbudzić.

A w którym miejscu jest ta funkcja?

no i sprawdziłem PyClipem. Pokazuje on przypisane kody takie jak wpisałem za pomocą DDT4ALL. Kody, które sczytał wulkanizator.

I teraz, albo coś w kofiguracji jest coś popaprane albo coś sprzętowo nie działa.

Panowie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A w którym miejscu jest ta funkcja?

Przede wszystkim, trzeba dodać parametry ID025, ET002 do cache/favlist_10666.txt. Wtedy w zakładce FAV : Favourite Parameters będą dostępne te parametry. Uruchamiasz ECM : Extended command set -> AC001 [Command] PROGRAM PRZYUCZENIA, przechodzisz do FAV : Favourite Parameters i starasz się wybudzić czujnik. Wybudzasz wybudzaczem lub spuszczając/podnosząc ciśnienie w oponie. Jeśli czujnik się wybudzi to w ID025  ODCZYT KODU ZAWORU będzie widoczny jego kod. Robisz tak dla każdego koła: AC001, starasz się wybudzić czujnik podglądając czy Ci się to udało na ID025. Ale to robisz w przypadku, gdy nie znasz kodów czujników a masz je już zamontowane.

 

Cytat

Panowie jakieś pomysły?

Możesz jeszcze spróbować tego:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując klasyka " Albercik to działa ".

Zmieniłem tak jak wyżej i .... cud 😀. Pięknie działa. Zniknął komunika o braku czujników, a wskoczyły wartości ciśnienia. O dziwo wszystkie takie same.

Bardzo dziękuję za cierpliwość i pomoc.

Tak to wygląda na teraz.

IMG_3106.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ja mam problem. Kupiłem drugi komplet taki:

https://motostacja.com/p/VDO-S180052064Z/

Czyli jest to oryginał, tylko bez znaczka Renault. Są nieaktywne, nie wysyłają sygnału i gumiarz nie wiedział co z nimi zrobić. Czy do nich jest potrzebny jakiś dedykowany wzbudzacza, czy ruszą uniwersalnym? Tamten sierota zna się tylko na tym co sam montuje, czyli jakieś uniwersalne do kodowania i chyba nawet żadnego wzbudzacza nie ma.

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 6 :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że ojciec jakiś czas temu pożyczał to ustrojstwo do wzbudzania czujników. Takie żółte jakich pełno na aledrogo. Ale czy urządzenie było dedykowane do Renaultów nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem właśnie czy musi być, czy wystarczy jakiś uniwersalny, a może jak niektórzy piszą wystarczy się przejechać po zamontowaniu  i one wtedy wystartują już automatycznie. Może ktoś miał doświadczenie z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czytałem, tylko właśnie nie wiem czy to sprawdzone. :) Bo zamontuję, a jak się okaże, że nie to potem podwójna robota. Napisałem do sklepu, może mi odpiszą jaka jest procedura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak zamontujesz to i tak w razie co wzbudzisz je urządzeniem.

Spuść powietrze na próbę w jednym kole i zobacz czy wystartuje czujnik po ponownym napompowaniu.

Edytowane przez maniek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teoretycznie tak, ale też rozmawiałem z innym gumiarzem dziś to mówił, że nie wie czy ten jego wzbudzacz go ruszy bo nie na wszystkie działa. A z kolei w Bosch Service powiedzieli, że powinien ruszyć po zamontowaniu i tam się umówiłem, ale dopiero za tydzień. Dam znać co wyniknęło z tego. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

OK, czujniki zamontowane i działają. :) Jak oni je wzbudzali nie wiem, bo nie pozwalają tam być przy montażu, ale zrobili to. Zaraz po odebraniu, choć sprawdzali po montażu, nie pokazywały wartości. Ale zajrzałem przez PyClipa i EcuTweakera do danych i widniały tam zapisane czujniki z drugiego zestawu kół, czyli tak jakby nie zapisali ich na trwałe. Pojechałem na drugi dzień, poprawili i faktycznie pokazały się zupełnie nowe kody i wartości ciśnienia też się normalnie wyświetlają. Działają tak samo szybko jak oryginały (bo w sumie nimi są tylko bez znaczka).

Edytowane przez Mooomin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2024 o 19:22, Mooomin napisał(a):

To nie wiem czy to ma prawo działać. Zobacz jak wyglądają kody odczytane przez PyClip. W DDT4ALL pokazuje to samo.

Screenshot_2024-01-19-13-31-38-98_465841b4a08077febee21be8afb3c56e.thumb.jpg.241e6396f3a877d6e1b2b69fb6524689.jpg

Mówię Ci, niech gość sczyta i wprowadzi komputerem bo to mogą być inne kody.

W którym miejscu to jest? 

 

Czy to możliwe aby dwa czujniki miały to samo ID (dwa po prawej na zdjęciu} 

20240328_170424.jpg

Edytowane przez AnTurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tam ścieżkę dostępu podaną wyżej w dwóch postach. 

Co do ID, nie wiem, ale najwyraźniej tak. Dlatego to nie są te kody, które wysyła czujnik i czyta samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!