Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

@sanjarek @mat_79 Jak wasze auta zachowywały się w lato po wymianie na termostat z większą temperaturą otwarcia ?  nie przegrzewały się ?

Mechanik zwrócił mi uwagę że może to spowodować uszkodzenie uszczelki pod głowicą. 

edit: 

Wymieniłem termostat na oryginał razem z korpusem 6.11.2021r. 

 

Na dniach będę wymieniał na 89

 

Ostatnio wymieniłem wkład na 89 stopni z megane II 

czekam na temperaturę +1 aby porównanie było lepsze. 

Jak wspominał aniewa, ogrzewanie zabiera sporą część ciepła z tego silnika. 

 

Temperatura pracy Renault Megane 3 1.5 dci grandtour 110 km k9k 846 - YouTube

 

Edytowane przez maciek125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Temat dość stary ale może ktoś jeszcze go obserwuje lub może ktoś go przeczyta. Mianowicie zastanawia mnie praca samego wyświetlacza temperatury. Od momentu jak posiadam autko zastanawia mnie zachowanie wyświetlacza temperatury silnika. Wiadomo zimny silnik nie ma bloków na wyświetlaczu w miarę jak silnik się nagrzewa zapala się jeden kwadracik i przez dłuższy czas nic się nie dzieje. Po jakimś czasie zapalają się wszystkie bloczki do poziomu. Nie ma czegoś takiego, że w miarę nagrzewania zapalają się po kolei bloczki.

Jak myślicie czy to kwestia, że ten typ tak ma czy powodem jest czujnik temperatury, który działa skokowo?

Może ktoś coś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są tylko dwa bloczki na wyświetlaczu do poziomu jak to określiłeś. Pierwszy mały, który sygnalizuje, że już jakąś temperaturę silnik złapał, z tego co pamiętam to pojawia się około 40 stopni i później pokazuje się drugi, duży. Który sygnalizuje, że silnik ma właściwą temperaturę pracy. On ma juz dość duży zakres temperaturowy. Tak już jest i nie ma co głowy sobie zawracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!