Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

To że w środku masz ciepło, to znaczy, że temperatura wody przekroczyła powiedzmy 60 stopni. Czyli nie wiesz nic. Jedź do jakiegoś mechanika i sprawdź po podłączeniu do jakiegoś urządzenia diagnostycznego. Albo po prostu kup sobie ELMa. To są śmieszne pieniądze - np. taki Vgate iCar3 na Aliexpress kosztuje ok. 35-40 zł. a będziesz wiedział wszystko. Zobacz przy jakiej dokładnie temperaturze cieczy zapali się drugi klocek, albo jaką temperaturę Ci się uda osiągnąć bez jego zapalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zrobię, tylko zastanawiam się co mi to da? o ile w ogóle zobaczę ten drugi kwadracik, termostat wykluczam, czujnik też bo wymieniony komplet nowy marki Vernet, to raczej powinno być ok, pierwszy kwadracik zapala sie myśle prawidłowo, dość szybko a drugiego nie widać i nie widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krzysieking napisał:

No tak zrobię, tylko zastanawiam się co mi to da?

Jak się nie zapali w okolicy 73 stopni to będziesz wiedział, że z zegarami jest coś nie teges.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć, 

 

u mnie w 1.5 90 KM jest podobny problem. Zapala się w chłodne dni tylko jedna kreska. Sprawdziłem to weryfikując temperaturę z podłączonym komputerem i wychodzi, że temperatura utrzymuje się na poziomie 71 stopni z zapalonym jednym kwadratem. Przy zwiększonych obrotach dochodzi do 74-75, zapala się drugi kwadrat na skali ale od razu jest zbijana, prawdopodobne przez termostat do 71.

Czy nie uważacie, że temperatura jest za niska? Nie powinna oscylowac w granicach 80, dostępne termostaty otwierają się przy 85. Z nawiewu leci ciepłe powietrze i dosyć szybko, po przejechaniu tylko kilku kilometrów. 

Edytowane przez Rc3in
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo i jest na to jedna rada wymiana termostatu , tak jak piszesz silnik jest nie dogrzany  a nie jest to dobre , Ja mierzyłem temperaturę poprzez Torque i było jak piszesz w zakresie 75-85  druga kostka zapalała się bardzo rzadko.

Po wymianie termostatu wszystko jest jak powinno tzn. druga zapala się przy 85 a termostat otwiera przy 93 i nie zdarza sie żeby druga zgasła .

Tak że polecam nie kombinować tylko wymienić termostat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić termostat do megane III 1.5dCi 110KM. Jakiej firmy kupić?  Dostępne są firmy VERNET, GATES i oryginalne Renault. Ktoś wcześniej na forum napisał, że wymienił i nic nie pomogło, jakiej był firmy, bo nie chciałbym kupić takiego samego i żeby nie było żadnej poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Informacyjnie.

W moim Megane III ph III 1.6 110KM według interfejsu iCar3 i aplikacji Torque pierwszy kwadracik temperatury płynu chłodniczego zapala się przy 50st.C

Screenshot_20190208-182009.thumb.jpg.754fcaa4198df689768306f4d64e7fc2.jpg

a drugi kwadracik temperatury płynu chłodniczego zapala się przy 80st.C.

Screenshot_20190208-183237.thumb.jpg.3e29ca60f2e62aa3a87316f043d0c901.jpg

Jutro będę przeprowadzał kolejne testy by potwierdzić dzisiejsze pomiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!