Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano był przymrozek ale w ciągu dnia zawitały temperatury jakich dawno nie odczuwaliśmy, nawet +17st.C według Reni. Temperatura maksymalna jaką pokazało Torque wynosiła ponownie 86 st.C, a ogólnie bły to znowu okolice 80 st.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2019 o 20:04, pbet napisał:

Według katalogu InterCars do mojego auta jest termostat z temperaturą otwarcia 82st.C VERNET TH6949.82J a do MIII Grandtour 2012 1.4Tce także ten sam wyskakuje.

Pbet, obawiam się, że nie jest to termostat przeznaczony do Twojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wam powiem ciekawostka.

Sprawdzam po katalogach, po vin, do mojego (1600)  wychodzi wszędzie ten zintegrowany z obudową z temperaturą otwarcia 89 stopni. 8200700092 zamiennie Vernet 7159.89J  z czujnikiem dwupinowym.  Są też wersje czteropinowe, 8200158269 zamiennie Vernet 69718.89J.  Co ciekawe, instalacja w aucie podpięta jest tylko do dwóch pinów, tak mam w jednym z aut.

Ale, zmieniając karoserię na kombi, faktycznie katalog podaje dodatkowo sam wkład z temperaturą otwarcia 82 stopnie.

Ciekawe skąd takie różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą w czasie jazdy nie było mowy o rozgrzaniu silnika do temperatury powyżej 85 , temperatura wahała się między 85 a 75 , tak jak pisałem jak podczas jazdy puściłem pedał gazu na chwile to gasła druga kreska , nie gasła tylko jak utrzymywałem na obrotach około 3000 , teraz nie ma możliwości żeby podczas jazdy zgasła druga kreska , i tak było zanim termostat się zepsuł . on po prostu się nie domyka i cały czas puszcza wodę na chłodnicę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za stosunkowo niedługi czas będę w ASO na wymianie oleju to pogadam o tych termostatach. Ciekawe co powiedzą. Tak jak pisałem u mnie nie znika po odjęciu gazu tylko podczas dłuuuugiego zjazdu przy stosunkowo niskiej temperaturze (bliskiej 0 lub poniżej).

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam odświeże temat.

Mianowicie u mnie też raz pali się 1 bloczek raz (żadko) dwa bloczki. Ostatnio podłączyłem auto pod kompa i w trasę. Przejechałem około 40 km i temperatura w kompie wskazywała magiczne 53 stopnie. I tu pytanie chciałbym wymienić czujnik temperatury. Czy ktoś może mi wytłumaczyć gdzie się on znajduje. I jak można go wymienić nie rozpiepszając całego auta.Model to:

Megane 3

1.6 dci 130kM

 

Ps. Termostat dobry. W kabinie ciepło leci z nawiew. Auto spala między 4.1 a4.7 na setkę wiec ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Megane są grzałki elektryczne, ciepłe powietrze leci zanim się pierwszy klocek zapali. Termostat sprawdzałeś, czy przyjmujesz że jest sprawny tylko po temperaturze w kabinie i po spalaniu? Dotykałeś rur przy chłodnicy? Kiedy robią się ciepłe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jottar napisał:

 Dotykałeś rur przy chłodnicy? Kiedy robią się ciepłe?

Jestem lewy w te klocki mechaniczne ale przed chwilą zrobiłem około 20 ok pierwsza belka po około 3km. Druga zaś sienie zapaliła :D:D. Ale po przejechaniu dotknąłem rur i tak:

-Żółta temperatura otoczenia 
-Czerwona około 50 stopni  może więcej
W załączniku foto i pytanie cz dobre rury dotykałem. 

123.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie te rury. To są rury od powietrza. Musisz dotknąć miękkiej gumowej rury dochodzącej do góry chłodnicy. Rura ta ma być gorąca dopiero po przekroczeniu siedemdziesięciu kilku stopni na kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!