Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki @droopy za taktyczną kropkę. Sorry za małą konspirację ale niestety nikt by nie zobaczył posta, który by się połączył z moim poprzednim.

Jestem po szerszych testach ELM iCar3 + Torque. Trzykrotny pomiar wskazał, że pierwszy kwadracik zapala się przy 50 st.C, a drugi przy 80st.C.

Ciekawostką jest jednak, iż drugi kwadracik gaśnie przy 75st.C by ponownie zapalić się na 80st.C. W zakresie 76-79st.C nic się nie dzieje.

Mam po trasie takie miejsce, gdzie przez 4,2 km nie dotykam praktycznie gazu (hamowanie silnikiem), a jeśli już to bardzo delikatnie i tam zwykle przy niższych temperaturach zewnętrznych duży kwadracik mi gaśnie. Jest z górki i w terenie niezabudowanym. Prędkość w tym czasie do 90 km/h. Gdy miałem MIIphI 1.5 101KM w tym miejscu także widziałem spadki. Jeżdżę dość delikatnie operując gazem co widać po spalaniu. Szybko osiągam oczekiwaną prędkość i później ją tylko podtrzymuję muskając pedał.

torque-2019-02-09_18-26-52.thumb.jpg.91c41c52a4367f0d4a538e39a43f3c81.jpgtorque-2019-02-09_18-31-00.thumb.jpg.7e392c31d7b5b44274d07dd9428a7550.jpg

Czy ktoś byłby w stanie potwierdzić jak w MIII z silnikiem 1.6 110KM zapalają się i gasną kwadraciki?

Dodatkowo interesuje mnie temperatura maksymalna. U mnie to było wczoraj 86st.C podczas gdy temperatura waha się głównie między 78-84st.C choć najczęściej jest to 80st.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2019 o 13:16, pbet napisał:

Nie papuguj.

W moim 1.4 tce pierwszy zapala sie przy 50 st. a następny przy 75.st. sprawdzane wiele razy z tym samym adapterem.

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@unkas ale ja nie sądzę żebym miał problem. Jak jadę z góry przy temperaturze poniżej 5st.C z jakąś tam prędkością przez ponad 4 km i nic nie grzeje silnika ponieważ praktycznie nie dodaje gazu, a przez wloty pędem wpada zimne powietrze, a przy tym działa ogrzewanie to nie ma opcji żeby temperatura nie spadła. Taka sytuacją dzieje się tylko i wyłącznie w tym określonym miejscu i przy takich temperaturach jak mamy teraz lub gdy jest jeszcze chłodniej. W żadnym innym miejscu i czasie. Z pewnością nie skłamię gdy powiem, że połowę jak nie lepiej drogi od rodziców do domu mam z górki. Zawsze mi wtedy spada średnie spalanie podczas gdy w drodze do nich rośnie bo jest więcej pod górkę. Kiedyś robiłem test i lekko dodawałem gazu na zjeździe, kwadracik nie zgasł.

Edytowane przez pbet
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale wydaje mi się że jak silnik pracuje to nie powinna temperatura spadać poniżej 80 stopni , u mnie było tak że nawet podczas jazdy jak zdjąłem nogę z gazu to za chwilę gasł drugi  , teraz po wymianie nie ma takiej możliwości żeby podczas jazdy zgasł mi drugi segment, nie ważne jaka jest temperatura czy jadę z górki czy nie .

Już nie pamiętam jak u mnie teraz jest z ta temperaturą ale chyba waha się między 85 a 95 , nie mogę tego sprawdzić bo mi padł ELM raz mi się udało podłączyć pokazywał wszystko a teraz nie może załapać , muszę chyba kupić iCara bo te taniochy to nie bardzo chcą działać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, unkas napisał:

Nie wiem ale wydaje mi się że jak silnik pracuje to nie powinna temperatura spadać poniżej 80 stopni

Jak pracuje z zasilaniem paliwem to tak, nie ma prawa ale jak nie dodajesz gazu, a jedziesz na biegu to paliwo nie jest dawkowane. Z paliwa bierze się ciepło w silniku. Bez dozowania paliwa silnik będę się chłodził. Ja tak to rozumiem.

11 minut temu, unkas napisał:

u mnie było tak że nawet podczas jazdy jak zdjąłem nogę z gazu to za chwilę gasł drugi

A to ja tak nie mam. Tak jak pisałem gaz dozuję na tyle ile to konieczne i normalnie w trasie po bardziej płaskim terenie nic się nie dzieje.

11 minut temu, unkas napisał:

nie ważne jaka jest temperatura czy jadę z górki czy nie .

A masz taką górkę 4 km żeby sprawdzić? :)

11 minut temu, unkas napisał:

muszę chyba kupić iCara bo te taniochy to nie bardzo chcą działać :-)

Daj znać. Ja niedługo będę może jechał trochę dalej i kawałek po A4 więc też sprawdzę co i jak.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jak będę miał kawałek trasy to przyjrzę się tej temperaturze dokładniej .

 

(Taki jeszcze mały EOT ten twój iCar pokazuje błędy i można je wykasować ?)

Edytowane przez unkas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zrobiłem pomiary Torque temperatury i wkleję to co wtedy zapisałem. Pomiary były robione latem, jeśli ma to jakieś znaczenie.

 

pierwsza kreska 50 st., druga 80 st., w czasie jazdy po trasie oscyluje 85-92, w korku 91-93, średnia temp. po rozgrzaniu 89 st.

Wydaje mi się, że przy 92-93 stopniach włącza się wentylator na chłodnicy i wtedy temperatura spada.

 

Co ciekawe drugi samochód który użytkuje - Toyota w trasie ma cały czas równo 87 stopni.

Edytowane przez altair4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobnie , pierwsza 50 , druga 80 , termostat otwiera sie przy 93 stopniach , W czasie w miarę spokojnej jazdy waha się między 93 a 85 .

Nie ma szansy żeby spadło poniżej 80 stopni , robiłem co mogłem ale nie udało mi sie żeby zgasła druga kreska . Po zatrzymaniu  z otwarta maską ( na dworze -1) czekałem dobre pół godziny żeby zgasła druga kreska , zgasła przy 77 stopniach .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, unkas napisał:

Taki jeszcze mały EOT ten twój iCar pokazuje błędy i można je wykasować ?

Tego nie wiem bo przy badaniu nic nie pokazał ale na CLIPie nie mam żadnego obecnego błędu. Jest tylko kilka w pamięci, o których pisałem w innych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!