Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault megane III 1.9 DCi


Piotras_91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przymierzam się do zakupy MEGANKI 2011 rok 1.9DCi taka jak w linku: http://otomoto.pl/renault-megane-iii-19-dci-klimatronik-navi-pdc-C35181489.html

Chciałbym Was prosić o Wasze pierwsze opinie na temat auta.

 

Moja spostrzeżenia po oglądnięciu autka.

Na plus:

+ auto zadbane, brak wgnieceń, zarysowań, czyste wnętrze,

+ silnik pracuje na mój gust prawidłowo, zarówno na postoju jak i podczas jazdy (nic nie stuka...),

+ bogate wyposażenie, nawigacja, klima, czujniki itd.

Na minus:

- duży przebieg, 160 tys.

- BRAK JEDNEJ KARTY.

 

Za wszelkie opinie będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o samym silniku 1.9DCi ???

Czytałem wiele różnych opinie. Jedni mówią, że dość awaryjna jednostka inni natomiast że silnik sprawuje się bardzo dobrze, pod warunkiem, że olej wymieniany jest co 10-15 tys km, a nie jak podaje producent co 30 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniany jest co 10-15 tys km, a nie jak podaje producent co 30 tys.

Gdybyś troszkę głębiej poszukał na forum to nie zadawałbyś takiego pytania.

Co do auta to wyżej kolega odpisał i tego bym sie trzymał :notacrook:

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednej karty może brakuje , bo może użytkownik ja zgubił.

A tak swoją droga, to dorobienie kopii karty nie jest problemem, nie wiem czemu handlarz tego nie zrobił.

Historię auta można też po VIN-ie sprawdzić, może się okaże że wszystko jest jednak OK.

Mi się auto podoba , ma ładny wypas, może nawet przebieg jest autentyczny, bo ma dopiero 4 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,9 jak najbardziej spoko. Te bajki o panewkach, turbinach i innych bzdetach ciągną się za tymi silnikami od 2001 roku. Teraz to mocno zmodernizowana jednostka.

Ta meganka z ogłoszenia wygląda bardzo ładnie, aż trudno się do czegoś przyczepić. Zapytaj wprost sprzedającego co było walnięte, może się przyzna. Jak był robiony zderzak czy błotnik to nic strasznego, gorzej jak był zgnieciony do połowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto było sprawdzane czujnikiem i cała lewa strona była lakierowana, potwierdził to sprzedawca, nawet pokazał zdjęcia auta przed naprawą.

Ze zdjęć wynikało że nie był bity, oprócz tego przetarcia.

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie samego przebiegu.

Jeżeli chodzi o autentyczność to jest książka serwisowa i wydaje się być ok, tylko jak z awaryjnością takiego silnika po przejechaniu 160 tys km. Z jednej strony autko wydaje się być ciekawą opcją (wygląd i wyposażenie), jednak z drugiej ten spory przebieg- nie chciałbym wpakować się w jakieś dodatkowe wymiany części.

Byłbym wdzięczny jeżeli ktokolwiek z forumowiczów posiadający renault DCi z przebiegiem +150 tys podzieli się uwagami dotyczącymi awaryjności i kosztów ogólnej eksploatacji.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Piotras_91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!